Skocz do zawartości

Dobór żyłki na Klenia i Bolenia


Karo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Proszę o podanie jakiś dobrych spinningowych żyłek , które będę mógł zastosować do połowu głównie kleni i boleni. Największy problem to wybór odpowiedniej średnicy. Myślę ,że te 0.20 powinno w zupełności starczyć na klenia, a na bolenia też  chyba nie ma co brać jakiś strasznie grubych lin - 0,25 chyba starczy? Na razie mam na oku żyłki "Dragon Super Camou Spinn" w podanych grubościach - link do przykładowego sklepu -  . Co o niej sądzicie? Klenie będę głównie łapał na tzw. smużki - takie małe imitacje owadów, a bolenie na gumy, blachy i wobblery. Mam jeszcze jedno pytanie. Siłą rzeczy muszę zamówić wszystko na internecie, chcę wziąć od razu małe kotwiczki do tych smużków, ale kompletnie nie orientuje się w ich rozmiarówce. Nie wiem jak wygląda w rzeczywistości taka kotwiczka nr 10 czy 12. Smużki, które posiadam i zamierzam jeszcze kupić, to małe(skala mniej więcej 1,5:1) imitacje owadów np. konika polnego. Kotwiczki zamierzam kupić mniej więcej takie -  , tylko nie wiem jaką wielkość wziąć - 12, 10 , a może coś jeszcze większego?Jeszcze odnośnie tych żyłek , dodam ,że w 90% łowię w Odrze z różnych opasek, główek - obławiam warkocze itp. Dno kamieniste , prąd wartki.

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ozet

Nie jestem specjalnie zwolennikiem "dawania rybie szansy",choćby dlatego że często kończy się to tym,że ryba odpływa z kotwicą czy dwoma w pysku.Ale paradoksalnie do łowienia imitacjami owadów,owymi smużkami,zalecał bym żyłkę w zakresie 0,18-0,20mm.Chodzi tu o lepszą bardziej naturalną prezentację przynęty,co w przypadku kenia czy jazia ma kapitalne znaczenie.Na bolenie,tak jak radzi Siloe dobra będzie żyłka 0,23mm.Ale w tym przypadku nie będzie błędem zastosowanie żyłki w zakresie 0,22-0,25mm.Jeżeli już jesteśmy przy żyłkach Dragona,to z tych tańszych niezłe są Millenium(można ją kupić w wersji okoń,pstrąg,sandacz,szczupak,sum)oraz Dragon Flex.Z tych droższych,tak jak radzi kolega żyłka HM 80,albo Maxima Spin&Cast.

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...