Jump to content

Przechowanie błystek, woblerów, pilkerów

Recommended Posts

Do przechowania/transportu wszelkiego typu błystek, woblerów, pilkerów przydatne jest wiaderko wypełnione pociętą na odpowiednie rozmiary pianką do ocieplania rur.

post-1419-0-28598200-1386500141_thumb.jpg post-1419-0-65343900-1386500165_thumb.jpg

Można też zastosować kawałki rurek PCV o odpowiedniej średnicy używanych w instalacjach elektrycznych.

Rury nie są drogie i łatwe do przycięcia.

Uporządkują nam przynęty i dają łatwy przegląd podczas wędkowania, transportu...

Myślę, że to dobry, przydatny pomysł - warty rozpatrzenia.

Całość w jakimkolwiek wiaderku, pojemniku plastikowym.

Równie dobrze prostokątnym, dającym się pomieścić w torbie wędkarskiej.

Guest ŁYSY0312

Co do pilkerów, to absolutnie się zgadzam. Tak samo jeśli chodzi o łowienie na łodzi. Natomiast przy pieszych wielokilometrowych wędrówkach absolutnie nie. No chyba, że jesteśmy fanami łowienia tylko i wyłącznie np na wahadła.

Sam szukam dobrego pomysłu na bezpieczne i wygodne przechowywanie obrotówek, microjigów i woblerów. I jak na razie oprócz standardowych pudełek wymyśliłem przerobione dwukomorowe piórniki szkolne, gdzie po wklejeniu pianki i usztywnień trzymam małe i średnie wobki oraz obrotówki. Ale to też nie jest do końca to co bym widział. Niestety pomysły mi się skończyły :wacko: 

Inwencja twórcza warta wyróżnienia!

Jednak w moim przypadku odpada. Na tą ilość woblerów, jaką dysponuję na łodzi, musiałbym mieć ze 12 wiaderek. :)

Grzybku, nie masz problemu z wyborem konkretnej przynęty? Nieprzezroczystość tej "tuby" nie stanowi problemu? Kiedyś w hurtowni budowlanej kupowałem coś, co było pakowane w tuby przezroczyste o przekroju kwadratu, ale już nie pamiętam co to było. Tuba ta była z poliwęglanu. Jeśli dobrze pamiętam, to był to kwadrat o boku 3 cm.  

Ideałem by było, żeby dało się kupić, zastosować coś przezroczystego :rolleyes:

Mam sporo półprzezroczystych, markowych pudeł i pudełek na przynęty miękkie.

3mam tam zestawy dla okonia (boczny trok), osobno dla sandacza i szczupaka (opad i typowy spin) oraz kolejne pudła dla wobków i gum na dorsza...

Jest tego masa, zbyt wiele, żeby utrzymać to w jednej torbie.

Na szczęście dysponuję sporą, krytą łodzią i nie muszę wszystkiego targać ze sobą.

Wożę jedynie wędki, kręciołki, elektronikę, jakąś padlinkę czy ciuciu.

Jednak bywa, że płynę także z kolegą jego łodzią.

Część badziewia muszę mieć w chałupie żeby nie latać po sklepach albo pożyczać.

Także nowe zakupy oraz przezbrajanie przynęt korodujących w słonej wodzie powoduje zajmowanie kolejnych pudeł, wiaderek i tak bez końca.

Przynajmniej próbuję je jakoś poukładać tak żeby przynajmniej minimalnie haczyły się ze sobą.

Kiedyś można było dostać w marketach torbę/lodówkę dla 6-paka od browarów.

To też nadaje się zajefajnie.

Pomysł z przezroczystymi rurami czy kształtownikami jak najbardziej przydatny.

Może jakiś poliwęglan? Obawiam się tylko o koszt... może być drogi materiał :( a chyba nie tylko o to chodzi.