Jump to content

[Portal] Bolonka cz. 3 prowadzenie zestawu.


Guest Ozet
 Share

Recommended Posts

Najwięcej trudności wędkarzom próbującym swych sił w metodzie bolońskiej,sprawia właściwe prowadzenie zestawu.Po kilku próbach,wielu rezygnuje z łowienia tą metodą odstawiając bolonkę do kąta.Literatura wędkarska także bardzo lakonicznie i "po łebkach"traktuje ten problem.

Zobacz cały artykuł

 

Link to comment
Share on other sites

Guest ŁYSY0312

Nie ma to jak klasyka..... Teraz u młodych wędkarzy prędzej zobaczy się na bolonce spławiki typu bolo lub surf od Clarusso niż zwykłą bolonkową bombkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pożyteczny tekst Ozet. Mam jednak obawy, że tej metody można nauczyć się wyłącznie praktycznie czyli podpatrzeć. Dziękuję Bogu, że uczyłem się łowić na przepływankę w czasach kiedy o "bolonce" nikt nie słyszał.  Jak teraz o tej technice czytam, to jest strasznie zawiła i skomplikowana.  ;)  Za stary już jestem na naukę. :)  Zostanę już przy tej swojej przepływance, czy to z przytrzymaniem czy bez... czy na szuranego. Albo ze śrucinką na stągiewce...

Link to comment
Share on other sites

Spławik,myślę podobnie jak Ty,praktyka i jeszcze raz praktyka. Ale choć w teorii wszystko wygląda zawile,to poprzez praktykę dochodzi się do swego rodzaju automatyzmu,nie myśląc o tym.Tak jak ze zmianą biegów w aucie.Podobnie jak łowiłem tą techniką,jak wielu innych wędkarzy,już w latach 80-tych,kiedy nazwy "metoda bolońska",nie było jeszcze w obiegu. Przyjęło się ze jest to typowo włoska metoda,choć już od dziesięcioleci łowiono na przepływankę wędką z kołowrotkiem,nad Wisłą,Wartą czy Bugiem.Ot,włosi udoskonalili tylko wędziska i metoda stała się włoska.Co do stągiewki,to śruciny na niej nie zakładam nigdy,gdyż uważam ze to ją osłabia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...