Jump to content

spinning shimano catana cx270 cw 7-21

Recommended Posts

witam chciałbym zakupić taki kijek głównie do łowienia okoni na duzym akwenie oraz pstrągi na rzece. Czy taki ciezar wyrzutu bedzie ok? posiadam juz kołowrotek klasyk shimano aero gt(ma z 10 lat ale stan idealny i widzialem na aukcjach nie tani) ogolnie łowie z gruntu wiec liche me pojecie o spinningu tak wiec siegam po rade. Głównie interesuje mnie ciezar wyrzutu czy bedzie odpowiedni na boczny trok. i jak na rzece taki cw sie spisze.

• 2 months later...

OOO, tak się składa, że nawet posiadam taki, leży gdzieś w piwnicy :D za dużo nim nie łowiłem, bo właściwie nie jest mój ale parę razy rzucając nim, dotykając go i patrząc na niego stwierdzam jak Jotes wyżej, że na okonie nie do końca. Prędzej poleciłbym go do lekkiego łowienia szczupaków. Nie jest on najlżejszym i najcieńszym kijkiem i myślę, że można coś lepszego kupić pod okonia za podobne pieniądze. Ja osobiście łowie kijem shimano alivio super sensitive do 14g 2,2m i w zupełności ten ciężar wyrzutu mi wystarcza. Jak łowisz na rzece możesz po prostu zakupić dłuższy taki 2,7m :) Jest cienki, bardzo lekki z delikatną, dobrze wyczuwalną brania końcówką. Typowy kijek okoniowy. Miałem przyjemność holować na nim szczupaka 1,5kg złowionego na paproszka (świetna zabawa na delikatnym kijku) także o wytrzymałość się nie martw, tym bardziej, że kołowrotek masz wystarczająco dobry :) Z tego co słyszałem to jakiś dragon millenium jest dobry ale o nim dużo tobie nie napiszę.