Jump to content

Szwecja, szkiery, czerwiec...ile ze sobą zabrać??


Recommended Posts

Witam. W czerwcu chciałbym pojechać na szkierowe szczupaki w okolicach Valdemarsvik. Plan jest taki, żeby jak najmniej zapłacić, a więc z kolegą chcielibyśmy wybrać się pod namiot. Wie ktoś czy może gdzieś w pobliżu jest jakieś pole namiotowe i jakie koszty? jak to załatwiać? Jak nie tam, możecie podać przykładowo inne miejsca szkierowe :) Chciałbym się również zapytać czy nie będzie problemu z łodzią albo czy można zarezerwować. Wiem, że może takich informacji powinienem szukać w internecie ale jakoś ciężko, więc na razie próbuje się podeprzeć waszymi doświadczeniami z takich wyjazdów :D Bardzo istotna kwestią jest dla mnie ilość przynęt np gum, ile zabrać na 6-7 dni łowienia tak aby nie zabrakło? Poza tym główki jigowe i przypony. Co polecicie poza gumami? Z góry dziękuje za jakiekolwiek udzielenie informacji, każda uwaga się przyda :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

To może trochę moich spostrzeżeń.

We wrześniu byłem, łowiłem i było pięknie. Wyjazd był zorganizowany i łodzie mieliśmy od organizatora więc tu nie pomogę. Mieszkaliśmy w domku przy polu namiotowo- kempingowym i cena za dobę wynajęcia miejsca wypisana na tablicy -180 koron.

Dużo czy mało? Piwo w pobliskiej knajpce które nieopatrznie zamówiliśmy to 80 koron więc dla Szweda 2,5 piwa, dla nas ponad skrzynka piwa.

Najlepsze połowy okoni i szczupaków na zwykłą blachę Alga, sandacze na ripery z główką jigową.

Woblerów szkoda brać bo po jednym dniu mojego ulubionego shadrapa szczupłe skatowały doszczętnie.

Na następny wyjazd zabiorę tylko jigi i blachy, mieliśmy jeszcze mnóstwo much i pełno specjalnie kupionych cudów-wianków na ten wyjazd zupełnie nie trafionych.

Życzę Ci dobrego towarzystwa, bo dobrą zabawę macie pewną.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...