Jump to content

Splawik lowisko ok . dlg . 500m - szerk . 300m Karp amur leszcz karas liny wieksze plocie zaneta czas miejsce sprzet LIPIEC 2015

Masss
 Share

Recommended Posts

Witam pytanie jak w temacie jestem narybki :wub:  łowisko jest dzikie i liczy sobie już kilkanaście z 2 lata temu wyciagnąłem parę kroczków po 0,5kg  z 10 nie wiem jakie rybcie tam są , i czy w ogóle ( to znaczy?) coś tam złapie, ale jestem dobrej myśli :)

łowisko mam z 1km od domu wiec mogę nęcić propozycje niedziela-wtorek-czwartek w sobotę zasiadka dni są obojętne czym nęcić, by ciasto długo trzymało i rybcie w miarę szybko trawiły proszę podać najlepszy waszym zdaniem przepis nęcić mogę o każdej godzinie, o której najlepiej zasiąść planuje jedniodniówkę od 3 rano do wieczora czym nęcić jakiego sprzętu użyć gruntówka koszyk odpada nie znam dna, ale spławikowo połapię nad gruntem jeszcze jedno ,czy warto ,czy jest sens użyć kukurzycy ?(kukurydza)?? ,czy słodka ze sklepu z góry zakładam 2 - 3 m glebk. przy zaroślach   :P  Proszę o konkretne wypowiedzi w temacie Pozdrawiam! :)

Edited by Masss

Napisz jeszcze raz, po polsku o co Ci chodzi, nie zapomnij o znakach przestankowych.

poprawione.. dzieki za poprawienie mam zagraniczna klawiature jeszcze jedno czy wiekszy mniejszy drapieznik podejdzie do ploci karpia nie wiem czy jest wskazane necenie tych dwoch-2 klas ryb w jedno miejsce prosze o wypowiedzi :)

To nie duże łowisko, poświęć najpierw trochę czasu na obserwację wody, na pewno zauważysz, gdzie ryby żerują. Szukaj spadków dna, wypłyceń, górek, bąbli na wodzie, ruchu tuż pod powierzchnią. Jak znajdziesz takie miejsca to tam nęć.

Guest woldi

Ja powiem trochę inaczej jak Daniel, bo skoro łowisko jest tak małe to nie trzeba bawić się w szukanie miejsc przebywanie ryb. Na tak małym akwenie i jeszcze przy możliwości wcześniejszego zanęcania ryba szybko wytropi nasze specjały:-) Kukurydza będzie dobra no chyba, że woda była nią przesadnie zasypywana. Lipiec potrafi być zimny jak i cholernie upalny dlatego proponuję zanęcić obszar spadku dna od 1 do 3m głębokości i zestawy też tak położyć czyli jeden płycej, drugi głębiej. Chodzi o to, że jak woda będzie mocno nagrzana to karp będzie żerował głębiej, ale jeśli miesiąc nie będzie upalny to na płycizny z chęcią będzie wpływał. Z amurem za to jest zupełnie odwrotnie, taka ciekawostka:-) Leszcz to praktycznie wszędzie wejdzie aby tylko się nażreć, ale najpewniejszymi miejscami będą te głębsze czyli w Twoim wypadku 3m. Co do nęcenia to w zupełności wystarczy jak wcześnie ze dwa razy, co dwa dni wrzucisz trochę kukurydzy. Najlepsza byłaby mieszanina ziaren konserwowych, gotowanych i suchych, a na haczyk, a najlepiej na włos załóż podgotowaną,by drobnica jej szybko nie obżarła. Tylko pamiętaj, byś na włosie zaznaczył, że jest częścią składową zestawu, a nie przynęta, bo inaczej możesz mandat zarobić!!! To oczywiście żarci tyczący się innego bardzo ciekawego tematu:-) :-) :-)