Skocz do zawartości

Pierwsza Wędka


Moczykij
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum. Mam 14 lat i pochodzę z województwa zachodniopomorskiego.

Przed moim domem jest rzeka, więc od zawsze chodziłem z tatą na ryby, ale dopiero od kilku tygodni sam zacząłem interesować się rybami. Pamiętam, jak tata uczył mnie zarzucania i zwijania. Ma dwie wędki więc próbowałem łowić, ale nigdy nic nie złowiłem, a po mniej-więcej godzinie wracałem do domu z poplątaną żyłką, albo bez haczyka. Myślę, że to przez duże rozmiary i ciężar wędki, ale i przez moją głupotę w łowieniu.

Przejdźmy do konkretów, potrzebuję własnej wędki, która będzie wagowo i rozmiarowo odpowiednia dla mojego wieku. Zawsze łowiłem na spławik, więc niech to będzie wędka do łowienia ze spławikiem. Mój budżet to ok.150-200 zł. (Mam już kołowrotek, w razie jakby co).

Wiem, że nawet z odpowiednią wędkom nie zostanę od razu mistrzem łowienia ryb, ale na pewno trochę łatwiej mi będzie się uczyć. Dziękuję i proszę o pomoc w znalezieniu wędki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tu przystawką zalatuje i to mocno. Nie wiem w jakim nurcie łowisz, jak ciężkie zestawy stosujesz, ile masz wzrostu i siły, więc i propozycje będą bardzo uniwersalne.

W przypadku niedużej, nieco leniwej, przyśpieszającej na przelewach i zwężeniach rzeczki proponuję wędzisko nieco delikatniejsze, o takie.

W przypadku większej, głębszej rzeczki, kiedy zakłądasz spławik 5g a obciążenie nawet 10g proponuję wędzisko takie.

 

Zwróć proszę uwagę, że to nie są konkretne propozycje a sklep nie jest przeze mnie faworyzowany. W wędziskach zwróć uwagę na długość i masę oraz ciężar wyrzutowy. Gdy masz 140-160cm wzrostu pozostań przy długości 3,90m. Jeśli jesteś wyższy 160-180cm możesz pokusić się o wędzisko dłuższe 4,20-4,50m a będzie Ci nim wygodniej operować i walczyć z rybą po jej zacięciu. Kluczowa jest też waga wędziska. Przy podanej ilości gotówki do rozdysponowania niewiele można wymyśleć i dobrze by było gdyby waga wybranego wędziska nie przekroczyła 250g. Cięższe wędzisko będzie Cię męczyć, stanie się niewygodne w użyciu i będziesz kombinował jak je odłożyć na podpórki a to da spóźnione zacięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...