Jump to content

SUMY 2015 metoda połowu


lopatek2980
 Share

Recommended Posts

Witam, z racji tego, iż zbliża się sezon na suma mam zamiar zlapać jakiegoś :) dlatego tez zwracam sie do was o to czy ten sposób będzie poprawny i skuteczny do łowienia suma : Mam zamiar jako przynęty użyć wątroby drobiowej tzw. "cukierka" , poniewaz chce ją zawinąć w drobną siatkę, dlatego ze ciagle spada mi z kotwiczki. Nie wiem czy zawiniecie jej w ta siatke nie spowoduje tego, ze sum nie bedzie chcial jej zjesc.. rozmyślałem też nad opcjąna "trupka"  jak myślicie ktora opcja bedzie lepsza "cukierek" czy trupek"  Łapał będę z gruntu na rzece Warta :) Prosze o pomoc z góry dziękuję.  Ps. głownie chodzi mi o to czy w łowieniu z tą "siateczką" na wątrobie nie przeszkodzi ona ani nie zmniejszy szans na złowienie suma.

Edited by lopatek2980
Link to comment
Share on other sites

Wątroba jest niezwykle skuteczną przynęta za względu na dużą zawartość krwi. Ja radziłem sobie z tym zakładając przynętę na trzon i ostrza kotwiczki i dopiero potem potem zapinałem to do przyponu na pomocą mocnej, najlepiej morskiej agrafki. Trupek, czy filet jest również skuteczna przynętą, tym bardziej, że występuje naturalnie w środowisku suma. Warto również próbować łowić go na żywca.

 

A tan na marginesie, w jakim rejonie Warty łowisz te sumy, i jak wygląda tam kwestia wielkości populacji ? ;)

Link to comment
Share on other sites

Możesz zastosować siatkę do pakowania czosnku (takie wąskie rękawki). Sumowi to nie przeszkadza, jeżeli tylko żeruje to całość łyknie na raz i odjazd. (Uwaga na wędzisko!) Unikniesz w ten sposób denerwujących podjadań wątroby przez nocne krąpie i klenie. Dobrą przynętą są też żołądki drobiowe, gdyż odpadają wszelkie skubania innych gatunków ryb.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...