Skocz do zawartości

[wędkarstwo karpiowe] Nęcenie karpi


pat8
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Woldi czemu nie stosujesz peletu jest to przecież forma zanęty sypkiej rozpuszcza się on w wodzie robiąc duże zamieszanie co bardzo dobrze ściąga karpie ja osobiście prawie zawsze sypię oprócz kulek trochę peletu. Jeśli chodzi o inne ryby to w tym roku dobre efekty miałem na zanęty trapera gold series i lorpio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woldi

Pat8 pellet robi zamieszanie, ale ściaga drobnice, a ja zawsze staram się jak najszybciej zwabić duże leszcze, za którymi szybko przychodza karpie. Wiem, że większość karpiarzy przeklina leszcze, bo jak wejdą w łowisko to tylko je łowią, ale przy moim stylu łowienia właśnie chcę, by jak najdłużej siedziały w miejscu nęcenia, bo ja ich tam nie łowię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woldi

Tak z grubsza to nęcę mieszaniną parzonych i surowych ziaren by szybko ściągnać i na długo zatrzymać duże leszcze, a karpie wyłapuję ze ścieżek, z których wchodzą w zanętę, czasem nawet kilkdziesiąt metrów od miejsca nęcenia :) Cały pic w tym, by poznać te scieżki i dlatego zawsze i gdy moge staram się nęcić z pontonu i sondą pod ręką. Już w trakcie nęcenia zjawiają się leszcze( chyba, ze to plycizna), ale karpie przeważnie obserwują z oddali co się dzieje i właśnie tych miejsc szukam. Jak potrafisz odróżnić na sondzie duzego leszcza od karpia to nie jest to trudne, a nawet jeśli nie, to jest kilka zasad, którymi możesz sie kierować. Jak będziesz chciał to mogę to opisać dokładnie. Skuteczny sposób na dzikusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo kluczem do sukcesu jest znalezienie miejsc, w których żerują ryby korytarzy wśród roślin, wolnych miejsc od roślin, miejsc z lekkim namułkiem z dużą ilością naturalnego pokarmu itp. Ja zawsze staram się kłaść zestawy właśnie w takich miejscach. Ja również nęcę zazwyczaj z pontonu jeśli tylko jest możliwość.Kiedyś dużo nęciłem zanętą sypką z ziarnami ale przekonałem się że przy takim nęceniu łowi się dużo małych karpi dlatego ograniczyłem się do kulek, peletu, kukurydzy i konopi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość woldi

Wiadomo kluczem do sukcesu jest znalezienie miejsc, w których żerują ryby korytarzy wśród roślin, wolnych miejsc od roślin, miejsc z lekkim namułkiem z dużą ilością naturalnego pokarmu

Pat8 nie wiem czy odnosisz się do tego co ja napisałem, ale jeśli tak to ja nie kładę zestawów w miejscach, w których karpie żerują, tylko w scieżkach, z których wchodzą w miejsce żeru/zanęcenia i nie myślę tu tylko o płytkich miejscówkach Edytowane przez woldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

para nie pozbawia ziaren składników zapachów itp woda podczas gotowania wyciaga wszystko co najlepsze i to zostaje w wodzie

para to obróbka w wysokiej temperaturze i w krótkim czasie pozostawia to co najlepsze w tym co gotujesz (warzywa z parowaru o niebo lepsze niż z wody)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...