Jump to content

SUFIX


Recommended Posts

Dostałem w prezencie gwiazdkowym szpulę SUFIX Hydro Fine 12Lb/0,11mm. Opisana jako "100% Superbraid Dynema". Czy ktoś miał styczność z tą plecionką? Czy warto ją w ogóle używać?

 

To "cóś" takiego:

index411_19079_image021.gif

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Z nudów pogrzebałem w sieci. To chyba jakiś staroć, tego już nie ma w ofercie. Tylko jakieś wyprzedaże, typu alledrogo. Masz zapasową szpulę? To co CI zależy, nawiń i sprawdź. Przywiąż najbardziej znienawidzoną przynętę i do boju. Najwyżej ją stracisz i pozbędziesz się kłopotu.  :diabelek:

Link to comment
Share on other sites

(...) Przywiąż najbardziej znienawidzoną przynętę i do boju. Najwyżej ją stracisz i pozbędziesz się kłopotu.  :diabelek:

Masz rację, to jest rozwiązanie. Mam kilka takich woblerów, ale mogę tylko liczyć na zaczep, bo na nie nic nie bierze... ;)

To jest plecionka, nie żyłka, więc nie starzeje się tak szybko. Sprawdziłem "ręcznie", trzyma bardzo dobrze, nie pęka ani naciągana, ani szarpana. Nie mam odważników żeby zmierzyć jej moc, ale wydaje się dość przyzwoita. 

W necie faktycznie jest niewiele, znalazłem jeden krótki temat, króciutki - niestety negatywny - test i na Allegro jeden reklamowy opis, nota bene bardzo zachęcający. Zabójcza jest cena tej linki. Widać "Mikołaj" nie zna się na tym i wykosztował się prawdopodobnie na bubelek.

Zaskoczyła mnie różnica w opisie - moja jest opisana jako 0,11mm/5,6kg, natomiast ta z Allegro opisana jako 0,13mm/5,5kg, co jest zastanawiające i raczej daje negatywny obraz tego produktu. :(

Jak tylko będę miał okazję, to przetestuję ten "wynalazek" i opiszę wrażenia.

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Alek - ja napisałem, że "staroć" - bo tego nie ma nawet na oficjalnej stronie Sufix'a. Ja nie twierdzę, że to zła plecionka, że jest "zleżała". Pewnie dobrze wiesz, że plecionki pokazują swoje wady i zalety dopiero po iluś tam rzutach. A że "stara" - wcale nie znaczy, że gorsza niż "nowsza". Jak znam życie, to teraz też jest w ofercie. Tylko, że nazwę i opakowanie zmienili. Skoro w sieci jest mało to nie masz innego wyjścia, sam musisz przetestować. Opisami na alledrogo się nie przejmuj. Tam to można kupić sandały zimowe, odporne do -30. Albo baty z przelotkami SIC. :diabelek:

Link to comment
Share on other sites

@Alexspin - się przejmujesz. Kilogram tam czy w drugą stronę.  :diabelek: Nie nastawiaj się negatywnie, bo wtedy choćby była super - ocenisz ją źle. Coś tam kiedyś czytałem, że w niektórych krajach inaczej się bada wytrzymałość. Jedni zwyczajnie rozciągają do zerwania, inni testują na węźle. Być może stąd te różnice.

Link to comment
Share on other sites

Nawinąłem SUFIX-a. Nawija się bardzo dobrze, równiutko. Zobaczymy jak się sprawdzi w rzutach. Byleby tylko się ociepliło. Według prognozy od środy ma się ocieplać a w piątek ma być nawet +6'C, to już pogoda dla mnie. :)

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...