Skocz do zawartości

co tu brac ? pomocy


Kristian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

po ostatnim przykrym wyjeździe niestety moj feeder poległ (nie pytajcie jak i dlaczego) przymierzam się do kupienia jego następcy i teraz mam dylemat ponieważ chcę osiągać dalsze rzuty i nie wiem jaką wedke wybrać mam 2 na oku

 

WĘDKA Daiwa BLACK WIDOW FEEDER 360 150g  WĘDKA Daiwa AQUALITE Light Feeder 360 120g

 

co sądzicie na temat tych dwóch wędek ? którą wybrać ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kristian pisze:

po ostatnim przykrym wyjeździe niestety moj feeder poległ (nie pytajcie jak i dlaczego)

A właśnie to jest istotne, żeby doradzić sensowny wybór, oraz wyeliminować ewentualne błędy. Po pierwsze z jakim cw. był ten feeder. Po drugie jakie zastosowałeś wówczas obciążenie zestawu, czyli masa koszyczka+zanęty (+-). Po trzecie, jak daleko próbowałeś zarzucać zestaw (np. ile się da, czyli na maxa). Mógłbyś też mimochodem wtrącić coś na temat łowiska (jezioro, kanał, rzeka?) Zakładam że ów feeder "poległ" właśnie podczas zarzucania zestawu w łowisko, bo jeżeli został najechany kołem auta, albo przytrzaśnięty klapą bagażnika, to mało mnie to obchodzi.

co sądzicie na temat tych dwóch wędek ? którą wybrać ?

Na tą chwilę, po przeczytaniu Twojego posta, mogę jedynie powiedzieć że... obie fajne. ;):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no feeder poległ niestety przy zamykaniu bramy od garażu bo w jakiś sposób spadł i tyle nieszczęścia narobiło i nie zdążyłem go uratować ... no  moj feeder miał 80 gr wyrzutu i łowie tylko na metode koszyk 40 gr więc nie miałem żadnych problemów , łowie na zalewie 280 ha ... chciałbym kupić teraz coś mocniejszego żeby równierz móc dalej rzucić większym zestawem ( kołowrotki są 5500 niedawno kupione dwa z WB i naiwnięta żyłka 0.35 ponad 250 m ) zawsze bałem się z całej siły nim rzucać a pomyślałem że cięższy zestaw doda mi pewności i dlatego mam dylemat którą wziąść  bo bardziej mi się podoba aqualite ale nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz już kołowrotki wielkości 5500 z wolnym biegiem szpuli, będziesz stosował żyłkę 0,35mm, to chyba nie po to żeby łowić płotki i karaski? Jeżeli przy tym zależy Ci na dalekich rzutach, to moim zdaniem lepszym wyborem będzie wędzisko z cw. 150g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...