Jump to content
Sign in to follow this  
lhanusz

Dobór zanęty na płoć po długim rozbracie z wędką.Pomocy!

Recommended Posts

Witam wszystkich. Proszę Was o pomoc w doborze zanęty. Otóż wędkowałem ostatnio troche poważniej 15 lat temu tzn posiadałem kartę wędkarską. Teraz chciałbym trochę wznowić moje hobby i od razu pojawiła się szansa wzięcia udziału  w zawodach. Jeśli dobrze pamiętam kiedyś łapałem na zanęte gutkiewiicz Płoć + atraktor sensas gardonix płoć nic więcej nie pamiętam. Płotki brały... Nie wiem jak to się ma dzisiaj czy stosuje się jeszcze coś do tego np. epiceine? Proszę was o rady na sprawdzony sposób na płotki - chciałbym coś złowić:) Dodam ze nie bylo zanety płoc w moim wedkarskim i kupilem ploc + leszcz z gutkiewicza atraktor zostal ten sam. Czy cos jeszcze dokupic i w jakiej proporcji rozrobic? Pomozcie....Lowisko to zbiornik zaporowy na rzece Prosnie tzw Zalew jest tam przeplyw wody lecz nie duzy i woda dosc metna globokos ok 1,5m. Pozdrawiam 

Proponuję nie cudować z ilością składników zanęty. Nie trafionymi dodatkami łatwo popsuć najlepszą mieszankę. Załóżmy że masz 1kg zanęty GMS Płoć - Leszcz. Dodaj 1kg ziemi z kretowiska (albo 1kg ziemi bełchatowskiej). Do tej ilości mieszanki - pinki kolor w ilości 100-150 ml, oraz 100g Gardonixu. Jest to świetny atraktor na płotki, ale przesadzając z jego ilością, można osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Dobrym dodatkiem mogły by być prażone konopie, ukierunkowujące zanętę definitywnie pod płoć, w ilości 100-150g na 2 kg mieszanki (zanęta + ziemia). Albo zamiast konopii można dodać 200g copry-melasy z szansami na leszcza (także dużą płoć). Oczywiście jeśli chcesz użyć większą ilość zanęty, musisz proporcjonalnie zwiększyć ilość wszystkich składników. Proponując powyższą mieszankę, przyjąłem założenie że będą to zawody towarzyskie - kołowe. Zanęta na zawody rangi okręgu i wyżej, to niestety zupełnie inna bajka.

Edited by Ozet