Skocz do zawartości

Wydra - problem


uanod
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów po kiju ;) 

Piszę, bo może od Was uzyskam parę wskazówek. Mianowicie mam za domem w ogrodzie mały staw, w którym mam ryby. Wszystko jest pięknie ładnie, gdy pogoda dopisuje zarzucę wędzisko spławikowe i można się relaksować. Jednak pojawił się problem jakim jest Wydra, która najwidoczniej upodobała sobie ryby z mojego stawu. Postanowiłem się jakoś odgrodzić i wybór padł na pastucha. Na wiosnę chciałbym go założyć i sprawdzam teraz jakie są realne koszty i potrzebne rozwiązania. Nie chce zrobić zwierzęciu krzywdy i znalazłem elektryzator o energii 2J.   Jest to coś takiego 

 
Jak pisałem nie chce zwierzęciu wyrządzić krzywdy, jednak chciałbym zasięgnąć porady od Was czy 2J będą wystarczające ??  Kolejnym pytaniem jest jakie zastosować słupki przy grodzeniu drewniane czy polipropylanowe ?? Jak myślicie czy wysokość 40cm* będzie wystarczająca.  Zastanawiam się jeszcze jak wykonać wejście do tego stawu przez ten pastuch, bo furtki raczej tam nie zamontuje ;)   Jeśli są tutaj jacyś koledzy z doświadczeniem przy budowie pastucha będę wdzięczny za każde wskazówki.
Z góry dziękuję za pomoc. 
 
Edytowane przez uanod
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastuch powinien być ustawiony nisko - ok 30cm nad ziemią, możesz zamontować na specjalnych plastikowych palikach, ew. wbić drewniane i przewinąć czymś izolującym w miejscu stykania się pastucha z kołkiem np. kilka razy grubszą folią. 

 

Edytowane przez jungu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...