Jump to content

jungu

Forumowicz
 • Content count

  398
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

494

2 Followers

About jungu

 • Rank
  Specjalista
 • Birthday 12/14/1985

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.wizart-studio.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Adam
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Turek

Recent Profile Visitors

1351 profile views
 1. jungu

  Plecionka do spinningu

  Ja zawsze po nawinięciu nowej plecionki pierwsze wypady na ryby robię tylko z cięższymi przynętami tj, główki 15g wzwyż oraz blach alga czy gnom. Dzięki temu jakoś pewnie się włókna na pletce układają że później nie powstają żadne brody. Po kilku takich wyjazdach mogę zakładać już małe obrotówki na pojedynczym krętliku i nic się nie dzieje.
 2. jungu

  Spiningowe 2019

  Mam ten kijek i z całym sumieniem mogę polecić. Spory zapas mocy, szybka akcja i tak jak napisałeś najlepiej czuć na nim przynęty od 5 do 20g (woblery i obrotówki też dobrze też się prowadzi poniżej 5g). Dokupiłem też drugą sekcję szczytową i przerobiłem na bardziej delikatną, dzięki temu za dodatkowe 100zl mam świetne wędzisko na paprochowe okonie.
 3. jungu

  UL do 300 zł

  Inazuma Flash perch nie należy do UL, kijek całkiem udany ale on jest raczej na okonie prze duże "O", osobiście wyholowałem na niego metrowego suma w rzece, wiec ta wklejanka ma potencjał. Niestety do paprochów i przynęt poniżej 4g raczej się nie nadaje.
 4. Ja bym polecił coś w stylu: Mikado Inazuma Flash Zander 229cm cw do 22g Mikado Kamisori Zander 230cm cw do 22g Wędziska z dedykacją na sandacze, ale raczej nie przestraszy się żadnego szczupłego. Używam osobiście troszkę delikatniejszej wersji (flasch Perch) i na Warcie ale z powodzeniem obskakuje wszystkie rynny. W zależności od przynęty można je posłać na znaczne odległości, ale to jest jak napisał Alex - przynętą trzeba umieć łowić. Na rzece woblery można posłać z prądem rzeki, na jeziorze bez łódki czy chociażby woderów na lekkie woblery raczej nie połowisz. Na jeziorze najlepiej sprawdza mi się poczciwa alga L-1 którą bez problemu jestem w stanie wystrzelić na ok 60m
 5. jungu

  Bat 12 m carbon z Aliexpress

  Oczywiście że nie firmowa bo nawet nie jest logiem Daiwy , jest odbiciem lustrzanym oryginalnego logo. Widać w chinach wystarczy tylko odwrócić czyjeś logo żeby móc z powodzeniem sprzedawać produkt na cały świat bez sporów o prawa autorskie. Pewnie z 50-60% wędkarzy po zobaczeniu zdjęcia pomyśli że ma do czynienia z oryginalnym produktem. Fajny patencik, tylko co jeśli od razu nie odmierzymy odpowiedniej ilości taśmy? Jeśli za dużo to ok się odetnie, ale jeśli damy ciut za mało... to trzeba wszystko dowarzać śrucinami co może plątać zestaw. Żyłka 0,35 do spławika 1g? Nie za gruba ta żyłka ? Ja do spławików 0,8-1,5g stosuję żyłkę 0,18. Czy po zarzuceniu zestawu taka żyłka nie będzie Ci ściągać tak lekkiego zestawu?
 6. jungu

  Sandacz - elektroniczny sygnalizator

  Ja z powodzeniem stosuję zwykłe sygnalizatory, zamiast uwieszania bombki na żyłce kładę na niej coś o podobnej wadze (np. paczkę zapałek z kilkoma śrucinami) i w momencie brania paczka od razu spada i na otwartym kabłąku ryba może spokojnie żyłkę wybierać.
 7. jungu

  Łódzka susza i posucha

  Ja w sobotę o świcie melduję się na Warcie. Zaczynam odcinek przed drugim progiem, ale raczej nastawiam się na zwiedzanie wzdłuż rzeki. Jak by co to zapraszam.
 8. jungu

  Dobór kołowrotka

  Możesz też kupić taki kołowrotek i dociążyć dolnik specjalnymi ciężarkami
 9. jungu

  Jaką główkę jigową

  To wszystko zależy od warunków nad wodą jak napisał Alex . Zdarza mi się nad rzeką zakładać główki jigowe o wadze 15-17g do rippera ok 7cm, ale to wymaga dane łowisko (próg wody, bardzo szybki nurt). Czasem gdy ryba nie jest skłonna uderzyć w powolne prowadzenie przynęty trzeba założyć większe obciążenie i próbować agresywniej ją prowadzić. Dodam że bardzo ważnym elementem jest dobór wielkości haka i odpowiednie zbrojenie.
 10. jungu

  Łódzka susza i posucha

  Z Jeziorska już od jakiegoś czasu wodę spuszczają na zimę jak co roku. Jeśli chodzi o Sulejowskie to nie jest to odosobniony przypadek wysychają wszystkie jeziora. Wszystko przez to że woda gruntowa mocno opada, a wpływ ma na to m.in. regulacja rzek, wycinka drzew. Zawsze byłem pewien że dzięki zb. Jeziorsko woj. Łódzkie nie narzeka na niedobór wody, bo ten zbiornik ściągał wszystkie burze z okolicy i tworzył własny mikroklimat.
 11. jungu

  Nęcenie na spinning

  nie wiem czy to prowokacja czy coś innego, ale pierwszy raz takie coś przeczytałem i zdębiałem.... Drapieżniki jedzą inne ryby - jak chcesz nęcić drapieżniki gumą ? Przecież jak to weźmie do pyska to wypluje od razu i więcej nie spróbuje - będziesz miał odwrotny efekt od zamierzonego. Nęcić można np. sandacza, suma ale martwymi rybkami i to i tak nie zawsze przynosi rezultaty, bo musisz trafić w miejsce żerowania, lub chociażby trasę płynięcia na żer.
 12. jungu

  Plecionka czy żyłka

  Plecionkę 0,4? Przecież tym można łodzie holować. Plecionka na jesienne sandacze czy szczupaki w zupełności wystarczy 0,12 max 0,14. Chyba że nastawiasz się na sumy giganty, ale tego drapieżnika z innymi zestawem nie pogodzisz. Jeśli chodzi o fluorocarbon czy inny przypon to aktualnie jest inny temat do poczytania.
 13. Pisałem o tym wcześniej - Mi teleskop na spławik od zawsze wystarczał (choć mam tylko 360cm), wprawdzie jak łowię ze spławikiem zawsze nastawiam się na zabawę, a nie wielkie wyniki, ale naprawdę bardzo rzadko zestaw się plątał i czerpałem z łowienia dużo przyjemności. Poszukaj czegoś o długości 420cm z przelotkami bardziej odsuniętymi od blanku co zapobiegnie przyklejaniu się żyłki i pozwoli na dalsze rzuty. 3-skład jest może i lepszy ale jak się ktoś nastawia na łowienie grubej ryby, jest trochę pewniejsza w holu i szybciej reaguje na zacięcie, ale poza tym nie ma takiej różnicy jak np. spinning teleskopowy do składanego bo to jest dzień do nocy. Kołowrotek na początek się nada ale proponuję kupić dwie żyłki jedną grubszą (np. 0,25) na podkład i drugą cieńszą (0,18) bo inaczej przy takiej pojemności szpuli będziesz musiał jej naprawdę sporo nawinąć.
 14. Poszukaj do tych wędzisk kołowrotka Okuma Carbonite Match FD za około 120zł powinieneś gdzieś taki ustrzelić.
 15. jungu

  Pierwsze woblery - kilka problemów.

  A na jakiej bazie są te akryle ? Bo są na bazie wody i rozpuszczalnika - te pierwsze się nie nadają bo po dłuższym kontakcie z wodą stają się lekko "mleczne"
×