Skocz do zawartości

jungu

Forumowicz
 • Zawartość

  318
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

366

2 obserwujących

O jungu

 • Tytuł
  Specjalista
 • Urodziny 14.12.1985

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.wizart-studio.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Adam
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Turek

Ostatnie wizyty

940 wyświetleń profilu
 1. jungu

  Co Panowie wolą łowić?

  Dla mnie to całkiem dwie oddzielne dziedziny wędkarstwa - szczupaka łowię wyłącznie na spinning, suma przeważnie na grunt. Jeśli nastawiam się na łowienie stacjonarne to zawsze staram się aby jedna wędka na końcu zestawu miała kotwiczkę z wątróbką, a druga na cokolwiek... byle by brało. Na spinning nigdy się na suma nie nastawiam bo mam za delikatny sprzęt (cw do 18g, pletka 0,10), ale jeden metrowy się trafił i miotało mną jak szatan...
 2. jungu

  Koszulki wędkarskie

  Wolę z motywami wędkarskimi, no ewentualnie przyrodniczymi bo od rybaków my wędkarze się trzymamy z daleka.
 3. jungu

  Które wodery wybrac?

  Bez obrazy ale ciekaw jestem czy wiedzą jak się rozpina suwak ma siusiu.
 4. jungu

  Hodowla

  A ja się pytam - te rybki to chce ktoś hodować dla przyjemności i pociechy dla oka - czy jako rybki testowe do sprawdzania jak nie przewidywalna jest matka natura i jakie graniczne wartości musi osiągnąć woda zanim ryby zdechną. Ocieplanie wody dla naszych rodzimych gatunków jest nie potrzebne - czasem wręcz przeciwne należy wodę wychładzać. Filtracja jest bardzo potrzebna, ale nie jest konieczna. Konieczne jest natomiast napowietrzanie - im filtracja słabsza tym napowietrzanie musi być silniejsze. Tak wystarczy dla hodowli Ciernika, jazgarza w ilości kilku sztuk, ryby większe wymagają większych zbiorników, ale w okresie młodocianym jest szansa że się utrzymają - Tylko nie wolno przesadzać z ich ilością. Karasie i sumiki bardzo brudzą wodę. Lepiej jak byś wpuścił np. wzdręgi.
 5. jungu

  Monitor.pogodynka.pl

  Często odwiedzam monitor.pogodynka.pl i sprawdzam wahania poziomu w rzece bo u mnie zależne jest to od zapory w Jeziorsku, a w zależności od jej poziomu wybieram inne miejscówki . Minus jest taki że o ile pamiętam jest tam podany czas USC i nigdy nie mogę zapamiętać czy do tego czasu się dodaje godzinę czy odejmuje. Jeśli taka aplikacja miał by być stworzona to proponowałbym poprawić tą rzecz, dodatkowo dorzuciłbym podstawowe informacje z pogodynki czyli kierunek i prędkość wiatru, ciśnienie (zarówno sprzed kilku godzin jak i aktualne). Jednak jak napisał Henryk te wszystkie informację mogę odczytać w telefonie za free, więc jeśli apka miała by być płatna to nie wróżę jej większego sukcesu. Chyba ze zrobić jakąś wersję okrojoną, czyli np. stany wód, temp., wiatr, ciśnienie, a po opłaceniu będą dodatkowe opcje np. atlas z wymiarami i okresami ochronnymi ryb, opisy technik wędkarskich itp.
 6. jungu

  Spiningowe 2019

  Dzisiejszy grubasek w przerwie w pracy. W sumie łowiłem ok 40 minut i było tyko jedno branie, ale za to zaliczone
 7. jungu

  Zimowy marazm i poluzowane klepki

  Dzięki za podpowiedzi, z moim szczęściem bardziej skłaniam się do odpowiedzi Zbyszka że to może być ruda darniowa, choć ona bardziej mi przypomina spieczony żużel, a mój kamyczek jest bez porowatych "spieków". Jeśli chodzi o magnetyzm to magnesy neodymowe ewidentnie go przyciągają, ale jak na swoją moc to nie do tego stopnia abym z trudem miał je odczepiać. Wydaje mi się że może to również być kamień bazaltowy, choć w moich okolicach nie występuje, ale kto wie co przez setki lat mogło by się przytoczyć. Wygląd faktycznie bardzo zbliżony, szczególnie to tego po prawej ze zdjęcia (zdjęcie zapożyczone z www.meteoryty.pl) Zrobię jak doradziliście, porobię zdjęcia, z wymiaruję i zważę, powysyłam gdzie trzeba i zobaczę co odpowiedzą.
 8. jungu

  Zimowy marazm i poluzowane klepki

  Wracając do poluzowanych klepek, jesienią przy ozdabianu oczka kamieniami trafiłem na dość ciekawy okaz. Kamloty jak to bywa w rolnictwie z całego pola były zwożone na jedną kupkę skąd je później brałem, były tam naprawdę różne ale drugiego takiego nawet podobnego nie trafiłem. Kamień czarny, z delikatnymi wypustkami i zagłębieniami, waga ok 4 kg czyli jak na swój rozmiar dość ciężki i co ciekawe przyciąga go magnez. Jest tu na forum jakiś geolog amator aby podsunął jakiś pomysł?
 9. jungu

  Jaki pokarm i jakie dawkowanie?

  A sumy zjadają szczupaki ... taki ekosystem.
 10. jungu

  Zarybienie małego stawu.

  Trawa, kapusta, sałata - osobiście widziałem jak amury ok 5kg potrafiły główkę sałaty pod wodę wciągać. Jadąc nad zbiornik Przykona często po drodze widzę jak jakiś gospodarz podchodzi pod brzeg małego stawu, rwie trawę, a w wodzie się kotłuje Penie niedługo wymyślą nowy plelet na amury o smaku i zapachu trawy
 11. jungu

  Jaki pokarm i jakie dawkowanie?

  Wg. mnie jeszcze za wcześnie na dokarmianie ryb. Jeszcze słabo żerują. Kup na razie jakiś pokarm dla rybek w oczku wodnym i sypnij garść - zobaczysz wtedy w jakim tempie się rozejdzie. Później karpie możesz dokarmiać np żytem, pszenicy nie polecę bo podobno karpie obrastają tłuszczem, choć czasem warto i tym i tym. Standardowo dobra jest kukurydza i łubin.
 12. jungu

  Zarybienie małego stawu.

  Oczywiście że to nie jest wielki staw, jak i autor w temacie to uwzględnił. Jednak do oczka wodnego mu też brakuje. Jak napisałem amury można dokarmiać w bardzo prosty sposób. Uwzględniłem również to że autor napisał że gustuje w rybach na talerzu więc szacuję że większe niż 3kg nie urosną.
 13. jungu

  Zarybienie małego stawu.

  Trochę się nie zgodzę - amury w stawie można dokarmiać chociażby skoszoną trawą, poza tym ładnie utrzymują linię brzegową przez co staw nie jest zachwaszczony. Śmiało można wpuścić te 5 amurów bez jakiegokolwiek uszczerbku dla ekosystemu. Wierzba może i wygląda ładnie, ale mocno gubi liście na zimę przez co będzie zakwaszać wodę. Lepsza jest olcha bo jej szyszki w pewnym sensie oczyszczają wodę (powodują redukcję glonów), obniżają pH, garbniki w nich zawarte wiążą białka zawarte w wodzie. Jeśli staw nie jest osłoniony od słońca to na brzegu możesz posadzić Gunerę olbrzymią - szybko rośnie i ma naprawdę ogromne liście które dadzą cień. Karpie w naszych warunkach się nie rozmnażają (poza naprawdę pojedynczymi przypadkami), ale potrafią się krzyżować. Wpuść kilka wzdręg to za rok będziesz miał sporo karasi.
 14. jungu

  Czy można łowić na muchę?

  Prawdziwej takiej niedawno latającej nie można. Możesz co najwyżej sztuczną muchę (jej imitację)
 15. jungu

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Ja na próbę zamontowałbym najpierw kołowrotek, kupiłbym kilka większych podkładek metalowych i na taśmę izolacyjną poprzyklejałbym je do momentu wyważenia zestawu. Wtedy okazało by się czego szukać i o jakiej wadze.
×