Jump to content

jungu

Zespół AS
 • Content count

  490
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

640

3 Followers

About jungu

 • Rank
  Specjalista
 • Birthday 12/14/1985

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.wizart-studio.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Adam
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Turek

Recent Profile Visitors

1746 profile views
 1. jungu

  Zestaw eksperyment

  Ja też tak robię, ale zauważyłem że dość sporo wędkarzy używa za rurką antysplontaniową, albo śrucinę, albo stoper. Pewnie liczą na to że jak ryba szarpnie to sama się zatnie... Prawidłowy zestaw powinien wyglądać tak: Haczyk, przypon, stoper lub śrucinka (aby rurka się nie zsuwała na przypon), rurka antysplontaniowa... kołowrotek
 2. jungu

  Co to za ryba

  To na 100% trawianka - mają charakterystyczny smuklejszy pysk niż babka i poziomą pręgę za okiem. Niestety to dziadostwo bardzo często żywi się ikrą innych ryb, dość szybko się rozprzestrzenia i ciężko to wytępić. Gdzieś kiedyś czytałem że pomaga w tym ciernik, bo trawianka atakuje wszystko co zmieści do pyszczka, a połknięty ciernik rozkłada kolce i blokuje się w przełyku nie dużo większych trawianek. Ale nie wiem czy to sprawdzona informacja. ps. Małe sandacze nie mają żadnych maskujących plam, czy wzorków.
 3. jungu

  Co to za ryba

  To nie sandacz, a Trawianka Inwazyjny gatunek.
 4. jungu

  Co to za narybek?

  Na 99% jest to mały lin, sugerują to drobne łuski i lekko zielonkawy odcień grzbietu.
 5. jungu

  Ścieki w wiśle

  Na moje oko to ktoś skorzystał z okazji i afery ściekowej i postanowił dorzucić swoje "pięć groszy" do wody. p.s. taka anegdotka: Czym aktualnie się bawią dzieci w Płocku? ................ Klockami z Wisły
 6. jungu

  Choroba ryb w stawie

  Napisz jeszcze jaką masz obsadę gatunkową i ilościową w tym stawie, bo ryba jest dość wychudzona. Może to być spowodowane pasożytem lub po prostu przerybieniem.
 7. jungu

  Ścieki w wiśle

  Wg. mnie te ścieki nie mają takiego wpływu na florę i faunę Wisły jak przedstawiają to media. W pierwszej awarii wpływało zaledwie ok 2% w porównaniu do całego przepływu rzeki... Teraz zapewne jest podobnie. Chyba nie zaobserwowano śniętych ryb itp. Wcześniej jak oczyszczalni nie było całe ścieki spadały do rzeki i jak by ryb było więcej... Bardziej przeraża mnie to że rzeki w tej chwili się mocno zapiaszczają i wypłycają przez co brakuje naturalnych siedlisk i tarlisk ryb. U mnie na Warcie tam gdzie kilka lat temu były ryby w tej chwili pozostał sam piach po kolana. Wszystkiemu winne jest prostowanie rzek.
 8. Ja tam bym nawiercił malutki otwór na ok 1,5-2cm i wkręcił bym wkręta z ołowianymi krążkami lub jeśli nie trzeba dużo odważników to zwykłe podkładki metalowe. Na koniec dotoczyć jakiś fajny kapselek który zasłoni wszystko.
 9. jungu

  Gruntowe 2020

  Ja robię dokładnie tak samo. Dodatkowo lepię z niej kule... może komuś po mnie się przydadzą.
 10. jungu

  Choroba?

  O rybią ospę znacznie łatwiej właśnie na zewnątrz (staw, oczko wodne) niż w akwarium. Dodatkowo o wiele trudniej z nią walczyć na świeżym powietrzu bo wielkim sprzymierzeńcem w walce z ospą jest podniesienie temp. wody. Ospa to nie jest na 100% - przy ospie ryba ma białe wybroczyny/chrosty.
 11. Na moje oko to nie są zmiany chorobowe. Prędzej obstawiał bym jakiegoś pasożyta który atakuje ryby. Czasem ryby próbując się ich pozbyć trącają się o jakieś ostre elementy. Kolejna sprawa że karasie potrafią kilka razy podchodzić do tarła w ciągu roku i możliwe że to są rany powstałe właśnie podczas składania ikry. Ryba na zdjęciu nie wygląda na chorą i wychudzoną po prostu ma kilka skaleczeń. Jeśli ryby nie padają to raczej problemu nie ma. Jeśli zaczną to zawieź jedną do weterynarii i zbadają przyczynę.
 12. jungu

  Myślicie że wystarczy?

  Nigdzie nie napisałem że oczekiwałem oryginału z bazaru, kupując wiedziałem że to bubel, ale przyznam że nie sądziłem że aż taki. Czekałem na dostawę w sklepie która miała być za ok półtora tygodnia, więc na szybko czegoś potrzebowałem. Plecionkę mikado fine/octa braid używam z powodzeniem już kilka sezonów i co roku zmieniam na nową Aha starczy do pierwszego większego suma, po którym wędkarz będzie sobie pluł w brodę dlaczego założył to badziewie na kołowrotek.
 13. jungu

  Myślicie że wystarczy?

  Na "kijanki" powinna wystarczyć, na poważne wędkarstwo sumowe raczej chińszczyzna odpada. A to co pokazałeś na zdjęciach to można w rękach rwać . Kupiłem tej firmy plecionkę do spinningu tylko 0,12 na bazarze bo aktualnie w sklepie nie było... dwa wyjazdy później zamawiałem przez internet plecionkę mikado fine braid bo na tamtej nie dało się łowić. Lekki zaczep i strata przynęty prawie za każdym razem, a jak zacząłem ją w rękach rwać to miała mniejszą wytrzymałość niż żyłka przyponowa 0,16. Ja tydzień temu w Warcie straciłem "życiówkę" na plecionce do 34kg (nie chińszczyzna, ale marki nie pamiętam) - strzeliła przy zacięciu prawdopodobnie na węźle. Podejrzewam że jak by ryba wzięła na drugiej wędce na której jest żyłka 0,50 to jej rozciągliwość pozwoliła by na skuteczne zacięcie i nie zerwanie się zestawu. Ale cóż tak na rybach bywa, do tej pory przed oczami mam ten wir 2x2m w wodzie jak pletka strzeliła a ryba uciekła.
 14. jungu

  Zbiornik Jeziorsko

  Wody chyba raczej nie przybędzie, bo pilnują niskiego poziomu żeby szybciej zacząć zrzut wody - jesienią ma być remontowana tama. Przynajmniej po Warcie widzę że stan wody jest ciągle taki sam. Na Warcie za to coś chyba się ruszyło (przynajmniej białoryb) bo ludzi... Dwa tygodnie temu nikogo, a ostatnio nie ma gdzie się rozłożyć.
 15. jungu

  Choroba?

  Obstawiałbym pijawki lub inne podobne pasożyty. Na sumach które większość czasu siedzą nieruchomo w "norze" to częsty widok.
×