Jump to content

jungu

Zespół AS
 • Content count

  551
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

723

3 Followers

About jungu

 • Rank
  Profesjonalista
 • Birthday 12/14/1985

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Adam
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Turek

Recent Profile Visitors

2384 profile views
 1. jungu

  C to za ryba?

  Wygląda jak Koza pospolita.
 2. jungu

  Czy wiecie co to

  Policjant
 3. jungu

  Cóż to za zwierz?

  Nie widać dobrze otworu gębowego, ale strzelam ze to jest larwą jakiegoś owada. Może to być larwa Toniaka żeberkowanego albo Pływaka Żółtobrzeżka.
 4. jungu

  Zarybianie stawu

  Zarybianie okoniem jest bardzo pożyteczne. Faktycznie zjada ikrę i poluje na narybek, ale taki drapieżnik jest również potrzebny do zachowania równowagi. Karp w Polsce poza kilkoma wyjątkami się nie rozmnaża więc nie masz co liczyć na narybek. Leszcz to bardzo uniwersalna ryba, fakt, walory kulinarne z patelki niezbyt dobre, ale wędzony... to co innego.
 5. jungu

  Zarybianie stawu

  Jesiotra i pstrąga bym nie dawał, bo mają bardzo duże wymagania tlenowe, a woda przez pierwsze kilka sezonów będzie "dojrzewać" przez co będziesz mieć zakwity glonów i deficyty tlenowe. Na początek wpuściłbym wzdręgi/płocie, karpie/karasie/, okonie, liny. Możesz wpuścić też węgorza, jazie i oczywiście leszcze. Karasie, wzdręgi już w pierwszym sezonie się rozmnożą więc później możesz wpuścić drapieżnika który ograniczy populację i zapobiegnie karłowaceniu ryb. Nie wpuszczaj tylko suma bo pozbędziesz się wszystkiego co pływa.
 6. jungu

  Jaki najlepszy sposób na rzekę

  Ewentualnie poszukać miejsc gdzie wędkarze najczęściej łowią. Tam też powinna być ryba.
 7. Fajny kijek pod sandacze to: Mikado Inazuma Flash Zander, obecnie mam w delikatniejszej wersji "perch", ale ma bardzo fajną pracę pod wszelkimi gumami.
 8. jungu

  Choroba ryb

  Wygląda na pleśniawkę. O tej porze roku bardzo często występuje.
 9. jungu

  Rozpoznanie ryby

  Ukleja
 10. jungu

  Gruntowe 2021

  Wczorajsza posiadówka. W sumie rybki brały od 22.00 do 00.00 i znów tylko na jedną wędkę. Złowiłem w sumie 13 leszczy od 0.7 do 1.2kg. Łącznie ponad 10kg.
 11. jungu

  roślina RAMIENICA- czy ktoś zna?

  Teraz tak patrzę na ten rysunek i myślę że żyłka u niego musiała przechodzić przez jakiś otwór przy krawędzi w tej blaszce. Przy tym maskowaniu ze żwirku nie było tego widać ale inaczej będzie przy zwijaniu zestawu robić się taki a'la parasol i będzie strasznie hamować.
 12. jungu

  roślina RAMIENICA- czy ktoś zna?

  Mój znajomy kiedyś zrobił sobie patent na takie łowienie w zaroślach, gdzie całe dno pokrywała moczarka i rogatek. Zrobił podkładkę pod koszyczek od metody z blachy aluminiowej w kształcie lekkiego stożka. Okrąg ok 12-14cm, do tego przymocował od spodu ołowiany płaski ciężarek, blachę pomalował żywicą i na to posypał żwirkiem 1-2mm dzięki czemu wszystko było ładnie zamaskowane. Dziwnie to wyglądało, nie mógł oddawać zbyt dalekich rzutów (ok 20-25m), ale w zielsku zdawało mu to egzamin. Opadając na dno rozsuwało rośliny i układało się w idealne przy dnie i ładnie eksponowało przynętę. Coś na wzór z załącznika.
 13. jungu

  Spinningowe 2021

  U mnie ze spinningiem ostatnio krucho. Byłem parę razy na zbiorniku zaporowym Żeronice, ale nic tam się nie dzieje. Bolenie jeszcze słabo aktywne, sandacze nie dały się przechytrzyć podczas tarła uklei a i po szczupaku śladu nie widać. Ogólnie znów rok zapowiada się kiepsko jeśli chodzi o wymachiwanie wykałaczką. Próbowałem ostatnio nawet podłubać okonki wokół powalonego drzewa (miejscówka 100%), ale i one nie chciały się skusić na żadną z przynęt.
 14. jungu

  Gruntowe 2021

  Ostatnio kilka razy odwiedziłem rzekę Wartę w okolicy Skęczniewa na odcinku Konińskim. Ogólnie rybka ram się ruszyła. Byłem na trzech posiadówkach od godziny 20.00 do 2.00. Za pierwszym razem złowiłem cztery leszcze ok 0,7kg/szt, za drugim razem złowiłem trzy leszcze ok 0,7-1kg, jednego karpia ok 3-3,5kg i kilka karasi. Miałem też nieudany hol większego karpia (ok 5kg) który dał sporo emocji, ale na koniec zrobił odjazd pod prąd, wplątał się w drugą wędkę i przy próbie przełożenia wędki strzelił przypon (0,16). Kolejnej nocki złowiłem 7 bardzo ładnych leszczy, prawie każdy podchodził pod kilogram. Miałem też dwa przypadki strzelenia przyponu przy zacinaniu. Wydaje mi się że te przypony co 2-3 ryby raczej trzeba wymieniać bo szkoda tracić ryby. Wszystkie ryby złowiłem na jedną wędkę, bo na drugiej na zmianę zakładałem rosówki i wątrobę drobiową, ale na tej wędce nic się nie działo poza drobnymi skubnięciami. Miałem również ciekawe porównanie odnośnie miejsca i przynęty. Łowiłem tylko i wyłącznie na białe robaki, sąsiad kilkanaście metrów dalej łowił na kukurydzę, a kolejni sąsiedzi łowili na białe robaki i kukurydzę. Pierwszy nie miał przez wieczór ani jednego brania, a kolejni na cztery wędki złowili tylko trzy leszcze. Okazało się że trafiłem najlepszą miejscówkę - głębsza, krótka rynna na środku rzeki, sąsiad łowił przed powalonym drzewem, a ostatni łowili w silniejszym nurcie na odcinku z podobną głębokością w całym korycie. Wszystkie wyjazdy bardzo pozytywnie spowodowały uśmiech na zaspanej twarzy wracającej do domu.
 15. jungu

  Jak ratować staw

  Tak się dzieje jak staw ma średnia głębokość 70-100cm i jest w pełnym słońcu przez cały dzień. Glony nitkowate możesz zlikwidować tzw. I-tronikiem czyli urządzeniem które w wyniku elektrolizy uwalnia do wody jony miedzi. Miedź jest zabójcza dla glonów, a w większym stężeniu zabójcza dla roślin i zwierząt wodnych. Nie wiem czy taniej nie będzie jednak pogłębienie tego stawu, przynajmniej połowy do głębokości min. 180cm.
×