Jump to content

jungu

Zespół AS
 • Content count

  534
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

695

3 Followers

About jungu

 • Rank
  Profesjonalista
 • Birthday 12/14/1985

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Adam
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Turek

Recent Profile Visitors

2263 profile views
 1. jungu

  Jaka to ryba?

  Mi tam dalej to teraz pasuje na klenia. Tym bardziej dzisiaj gdy przejrzałem kilka stron zdjęć czebaczka i na żadnym z nich nie miał płetw brzusznych i odbytowych w kolorze zółtawym, za to dorosły kleń te płetwy ma w kolorze czerwono pomarańczowym, więc to pewnie kwestia dorośnięcia.
 2. jungu

  Kotwiczka czy haczyk?

  Co to jest "chaczyk"?
 3. jungu

  Wędka spinningowa

  Mikado Inazuma Zander może być dobry, ewentualnie Inazuma Flasch Perch. Mam tego drugiego (CV do 18g), akcja szczytowa, dobrze pokazuje pracę przynęt od 4 do 22g, idealna pod 10g główki czy obrotówki w rozmiarze 1-3. Algi L-1 i 2 też fajnie się prowadzą, z tym że 2 już na rzece Warcie przygina kija. Przynęty również dobrze się ładują, na plecionce 0,10 obrotówki 1 i 2 polecą ok 25-30m, algi L-1 latają ponad 60m, Algi 2 już trzeba używać z "wyczuciem" bo 21g to trochę ponad CV wędziska, ale również polecą ponad 50m.
 4. jungu

  Siedzisko Nadruk

  Sposobów masz wiele, na materiale: prasowanki (flex, flok, sublimacja), druk UV, haft komputerowy, sitodruk Na plastiku: naklejki, druk UV, sitodruk Możesz też wydrukować na np. banerze całość i doszyć do fotela, lub zamontować na rzepy.
 5. jungu

  Śmierć "Wędkarskiego Świata"

  Siedzę w reklamie od 13 lat i to powiedzenie nie jest mi obce... Ale ... Znasz powiedzenie "Poczta pantoflowa najlepszą formą reklamy". U nas w gronie wędkarskim (również na forum) opisujemy różne miesięczniki wędkarskie. Zauważyłeś że przy każdym wędkarskim opisywanym tytule pada hasło "sporo reklam". Ja rozumiem że z reklamy pokrywają koszty druku, ale mogły by być jakąś wkładką w czasopiśmie, a nie połową treści na każdej stronie. Najlepiej było by zrobić np. cztery kartki w środku czasopisma na same reklamy i ktoś kto nie interesuje się "mega ostrymi hakami, super łownymi woblerami w Szwecji, czy sondami które wykryją skrzynie złota na dnie" po prostu te kartki sobie wyrwie...
 6. jungu

  Śmierć "Wędkarskiego Świata"

  Siedziałem na tamtym forum tak samo długo (a może krótko) jak na tym. Szkoda że padło bo również było kopalnią wiedzy. Moderatorzy mogli chociaż zablokować dodawanie nowych treści, a tematy zostawić dla potomnych. Ogólnie gazet wędkarskich mało kupuje (może 3-4 w roku) ze względu na ogromną ilość reklam w nich zawartą. Bywało że po przeliczeniu stron połowa to reklamy.
 7. jungu

  Jaka to ryba?

  Po przeliczeniu łusek na lini bocznej (44) wychodzi faktycznie że to może być kleń. Narybek klenia jest bardzo podobny, a w akwarium przy wyższych temperaturach ryby stają zawsze nieco jaśniejsze.
 8. jungu

  Jaka to ryba?

  W sumie do Czebaczka pasuje mi tylko kształt ciała i pyszczek. Nie pasują mi pokrywy skrzelowe (za duże), brak plamki czy kreski. Dlatego albo to jakaś skarłowaciała wersja albo to nie czebaczek
 9. jungu

  Jaka to ryba?

  Ja też miałem wrażenie że to Czebaczek, ale brakuje mi tu poziomej pręgi przez całe ciało. Nawet gdy ta pręga staje się nie widoczna to pozostaje plamka u nasady płetwy ogonowej i kawałek pręgi na pokrywie skrzelowej. Poza tym te pokrywy skrzelowe są takie jakby dłuższe niż u Czebaczka, chyba że to jakaś wersja skarłowaciała. Kolega nie napisał skąd jest więc to może jakaś młoda Certa, Świnka lub narybek Amura.
 10. jungu

  Chorba ryb

  Po bliższym zapoznaniu wygląda mi to na jakiś gatunek Przywry.
 11. jungu

  Chorba ryb

  To nie choroba lecz pasożyt. Pewnie pijawka rybia.
 12. jungu

  GADŻET Niezatapialny świecący nóż

  Zamiast wymyślać coś niepotrzebnego mógł najpierw zbadać rynek i sprawdzić czy takie coś komuś potrzebne. Ps. Dla mnie to też nie nożyk tylko piłka i to bezużyteczna.
 13. Mi się wydaje że tu tkwi problem. Przeważnie łowisz kropki, a one wymagają dość specyficznego holu. Dlatego wędki muchowe to w większości "kluski". Żeby mieć mniej spadów musisz bardziej poluzować hamulec w kołowrotku bo każde wyskoczenie ryby z wody to ryzyko spięcia.
 14. jungu

  Rybałka...jołki połki

  Można, ale tylko do pozyskania żywca. Nie do połowu ryb do konsumpcji.
 15. jungu

  Wędka dla taty

  Może chodziło Twojemu tacie o bata? Za 150zl ciężko będzie coś sensownego kupić.
×