Jump to content

jungu

Forumowicz
 • Content count

  467
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

600

2 Followers

About jungu

 • Rank
  Specjalista
 • Birthday 12/14/1985

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.wizart-studio.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Adam
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Turek

Recent Profile Visitors

1579 profile views
 1. jungu

  Co to za rybka ? Proszę o pomoc w identyfikacji

  Karp nie trze się w naszym klimacie w sposób naturalny (poza kilkoma zanotowanymi przypadkami) - najprędzej jest to narybek karasia.
 2. jungu

  Spiningowe 2020

  Nie wiem jak u Was, ale mi mija sezon pod znakiem zapytania .... Czy w ogóle coś jeszcze złowię w tym roku....? Ponad 26 wyjazdów spinningowych średnio po 3h i zero ryb. Poza kilkoma niewymiarowymi sandaczami i krótkim nieudanym holu bolenia +- 70, nie udało mi się przechytrzyć ani jednej sztuki. Na pobliskich zbiornikach dramat, nikt nic nie łowi. Jedynie w czerwcu ruszył się trochę sum. W ub. roku o tej porze bolenie trzaskały jak szalone w starych miejscówkach na zaporówce, a teraz ślad po nich zaginął... Jak dotąd słyszałem tylko o jednym szczupłym złowionym w moim regionie i to był jeszcze nie wymiarek. Jakaś klątwa na mnie wlazła czy coś ?
 3. Ten zbiornik u ruin zamku to teren prywatny. Na pewno o niego nie chodzi.
 4. Ja też długo się zastanawiałem gdzie jest ten zbiornik... i nigdy na niego nie natrafiłem. Druga sprawa że wcale nie musi mieć on 8ha, bo np. zb. Ruszków też nie ma 28ha, ale z tego co się orientuję to nikt nie ma nic przeciwko temu "błędowi w druku" bo zarybiają go jak by miał 28ha.
 5. 6-21 To nie jest jeszcze kij od miotły, myślałem że masz 10-30g. Raczej nie masz brań niż ich nie czujesz.
 6. Szczupak raczej nie goni przynęty, częściej robi to sandacz. Ale i owszem mogłeś mieć parę brań przeoczonych, czasem jest to przytrzymanie, czasem obcięcie ogonka w gumie, czasem jakieś głuche stuknięcie wyczuwalne na kiju. Napisz jeszcze jaki masz ten kijek szczupakowy jakie CW.
 7. A dla mnie to najważniejszy aspekt - szukam drobnicy, typuję miejscówkę i obławiam ją kilka razy z rzędu. W Twoim przypadku może być i tak że czasem obławiasz puste miejsca, czasem łowisz tam gdzie jest ryba, ale ona nie chce współpracować i nie bierze, a Ty zrażony idziesz szukać dalej innych miejsc. A wystarczyło by przyjść w to samo miejsce w inny dzień a czasem w innej porze dnia a efekty by były. Alex też dobrze napisał, po jesiennym szale spinningowym na niektórych małych jeziorach pogłowie szczupaka mogło zostać tak przetrzebione że tylko nieliczni dostąpią zaszczytu holowania ryby.
 8. Nic nie napisałeś na jakich wodach wędkujesz. Na początek musisz się nauczyć "czytać" wodę, typować miejsówki w których może przebywać drapieżnik. Nic Ci nie da ślepe rzucanie w wodę, w której może ryby nie być, bo np. przebywa kilkanaście metrów dalej.
 9. jungu

  Co to za ryba?

  Złowiona w kanale płynącym od zbiornika zaporowego do rzeki "Kiełbaska" która wpływa następnie do Warty. Też obstawiałbym Czebaczka amurskiego, z racji tej pręgi na pokrywach skrzelowych. Słonecznica ma trochę inny otwór gębowy zbliżony do uklei. Znalazłem inne zdjęcia w necie tego czebaczka, ryba łudząco podobna do tej złowionej prze zemnie.
 10. jungu

  Co to za ryba?

  Nie będę nowego tematu zakładał... Dzisiaj przy łowieniu żywca na podrywkę trafiła się taka ciekawostka. Ktoś ma jakiś pomysł co to za narybek? Złowiona na małym kanale w wlkp.
 11. jungu

  Srodek przeciw komarom.

  A mi tam komary zbytnio nie przeszkadzają. Jak jest faktycznie plaga to biorę kilka kłączy mięty wodnej i lawendy, miażdżę w dłoniach i wycieram ręce po ciele. Również skuteczne i przyjazne dla środowiska.
 12. Możesz co najwyżej kombinować z kolorami przynęt, mi osobiście najmniej szczupaki współpracowały na kolory ciemne, fiolety, motor oil, czerone itp. Chętnie na to jednak biorą okonie. Ale jak napisał Krzysiek - przyłowy i tak będą się zdarzały
 13. jungu

  Obrotówki na szczupaka

  Ja dodam że moim numerem jeden na jeziorach jest Gnom w rozmiarze 2, a dzięki Aldze w rozmiarze L-1 jak na razie mam na koncie największą spinningową zdobycz - suma 105cm.
 14. jungu

  Zagwozdka

  Może ryba nauczona czegoś innego ? np. gotowanej pszenicy
 15. jungu

  Zagwozdka

  Jesteś pewien że na 25m jest tam twarde piaszczyste dno ? Bo wydaje mi się że tam może być jakaś warstwa mułu w który zapada się koszyczek, lub przy upadku robi dużo bałaganu i odstrasza to ryby. Spróbuj zamiast metody/koszyczka dać samą sprężynę zanętową bez obciążenia dodatkowego, lub dać trochę dłuższy przypon. Ps. ja przy wietrze dorobiłem sobie drugą szczytówkę dokręcaną do blanku w okolicy kołowrotka, wtedy szczytówka może iść nawet pod wodę, a brania są widoczne na tej doczepianej.
×