Skocz do zawartości

Feeder do dalekich rzutów.


szymonxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zwał jak zwał, karpiówka czy ciężki feeder nie różnią się zazwyczaj niczym poza nazwą, należy patrzeć na parametry a nazw wędek się narobiło tyle że nie wiadomo co do czego służy. (lekki feeder, ciężki picker, match, dropshot, surfcast, ultralight, mega heavy, sratatata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwał jak zwał, karpiówka czy ciężki feeder nie różnią się zazwyczaj niczym poza nazwą

Różnica jest kolosalna! Feeder to cięższa wersja pickera, ale opierająca sie na na tej samej sygnalizacji brania przy pomocy delikatnych szczytówek. Karpiówki to już przeważnie ciężki grunt i zero finezji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwał jak zwał, karpiówka czy ciężki feeder nie różnią się zazwyczaj niczym poza nazwą, należy patrzeć na parametry a nazw wędek się narobiło tyle że nie wiadomo co do czego służy. (lekki feeder, ciężki picker, match, dropshot, surfcast, ultralight, mega heavy, sratatata)

Cześć

Pominę sygnalizację brania a skoncentruję się tylko na konstrukcji wędki.

Karpiówka - duże, rzadko rozmieszczone przelotki; uchwyt kołowrotka i dolnik przystosowany do wykorzystania właściwości rzutowych kija; moc wędki podawana w lb; przelotka szczytowa minimum 10mm a bywają i 16mm; pierwsza przelotka 40mm a coraz częściej 50mm.

Woldi widziałem karpiówkę Daiwy 12"/1,5lb ;) - to dopiero jest finezja :D

No i Kolega Szymonxx wybył z tematu :blink: a szkoda. Znając życie kupi wędkę, która nie spełni Jego oczekiwań. Chyba, że już kupił to mógłby się pochwalić.

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie wybyłem, ciągle tu siedzę :P

Wędki nie kupiłem, bo to nie ma być kij dla mnie, ale dla mojego kuzyna, jak już pisałem :) Ja nie jestem aż takim fanem łowienia z gruntu.

Kolejna sprawa, pisałem o płotkach, czy wzdręgach bo to właśnie one poza leszczami są najczęściej łowionymi na tym zbiorniku rybami. Nie pisałem, że ten kto rzuca najdalej łowi największe sztuki, tylko w ogóle jest w stanie dobrać się do ryby :)

Cóż, na szczęście to nie mnie przypada trud wyboru tego wędziska. Ze spinningami jakoś łatwiej mi idzie...

Dzięki za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na feedera można z powodzeniem łowić karpie więc to karpiówka

w feederze sygnalizacją powinna być szczytówka (drgająca) ale i tak można łowić nim z sygnalizatorem i w ten sposób można przemieszać kilka metod ze sobą używając jednej wędki np. feeder (jak się człowiek uprze) i ma jakiś pojęcie o wędkarstwie może z powodzeniem posłużyć w łowieniu różnymi metodami DS, sygnalizator, spławik, boczny trok, do zestawu na śledzia

wszystko zależy od wędkarza i jego inwencji i umiejętności - wędka sama ryb nie złowi

kiedyś łowiło się na bambusa i było dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...