Skocz do zawartości

Nowa wedka / wada fabryczna czy brak doswiadczenia?


Pawel Wozniak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Przyznam szczerze, ze moj problem moze okazac sie kuriozalny dla wielu z Was(mam taka nadzieje przynajmniej...), natomiast ja zupelnie nie wiem co mam z nim poczac. Nabylem nowa wedke spinnigowa z przeznaczeniem na polow morski. Po rozpakowaniu wzialem sie od razu za jej zlozenie, to 5 segmentowy model shimano beastamster s.t.c. shore - boat. No i tu pojawily sie problemy. Otoz zaden ze segmentow nie chce wpelni wejsc na bolec poprzedniego. Zaczynajac od rekojesci po szczytowki(ten model posiada dwie). Miedzy kazdym z nich brakuje ok centymetra do pelnego "osadzenia" bolca w otworze kolejnego. Rozumiem, ze to nowy kij i niewyrobiony ale proba silowa zakonczyla sie fiaskiem, musze teraz chlodzic spojenie zgodnie z zaleceniami znalezionymi w sieci zeby je napowrot "rozszczepic". Nie wedkowalem od wielu lat wiec przyznam, ze brak mi doswiadczenia. Spotkaliscie sie z czyms takim? Czy to normalne czy moze wada fabryczna? Jak temu zaradzic? Sprawdzalem zdjecia tego modelu w internecie i wyglada na to, ze bolce laczace kolejne segmenty powinny w pelni sie "schowac" w otworach kolejnych. Zalaczam zdjecia. 

PS. Wiem jak to brzmi... ;D

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie cuduj, nie wciskaj na siłę bo tak właśnie ma być. Jest to połączenie typu spigot, w którym pewien zapas być musi. Z biegiem czasu każde złącze zużywa się (ściera), więc czop spigota będzie wchodził coraz głębiej. Gdyby tego zapasu nie było, być może już po jednym sezonie wędka zaczęła by "klekotać" na złączach, albo co gorsza rozpadać się podczas rzutu. Przy prawidłowej konstrukcji wędziska, tego typu złącze posłuży wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeżeli masz nową wędkę i obawiasz się o to, że jest to wada fabryczna to polecam przede wszystkim udać się do sklepu ub odesłać na gwarancję aby ją  sprawdzili od tym katem, nic prostszego. Z twojego opisu także wnioskuję, że to żadna wada fabryczna, nie wciskaj niczego na siłę bo dodatkowo możesz ja uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...