Skocz do zawartości

Przeróbka Spina Mikado - sekcja końcowa


jungu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Posiadam  złamaną sekcję końcową od wędziska Mikado Inazuma Flash Perch 240cm wpadłem na pomysł aby ją naprawić i trochę zmodyfikować.

Ponieważ wędzisko jest ciut za sztywne pod małe przynęty więc chcę zamontować do niej szczytówkę od feedera (tą średnią lub najdelikatniejszą). Co sądzicie o takiej modyfikacji - w sumie wędzisko skróciło by się o ok. 20cm (naprawa pęknięcia 12cm i 8 cm montaż szczytówki), ale za to przewidziany CW wynosiłby ok. 3-10g więc było by o wiele czulsze. Nie wiem natomiast w jakim stopniu skróciły by się długości rzutów z racji na mniejsze przelotki.

Kiedyś przerobiłem tak starą wędkę teleskopową i była tak czuła że w nadgarstku czułem jak żyłka uderza o ukleje, ale wędka była mało poręczna i pozostała jako awaryjna.

Drugą możliwością jest zakup innej szczytowej sekcji od np. wędziska  (o ile pamiętam) Mikado Sakana Hanta Perch spin CW do 13g  bo w sklepie przymierzałem i pasuje w drugą sekcję Inazumy, wtedy złamaną część odesłałbym do serwisu na gwarancję bo jeszcze parę miesięcy zostało.

Co sądzicie o takiej modyfikacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...