Skocz do zawartości

Pozwolenie na połów


Solve
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Mam na imię Piotrek. Na wstępie mam prośbę o odpowiedź na moje pytania. Mianowicie należę do koła PZW Chorzów nr 009 od czerwca 2011 roku. Mieszkam jednakże w Chrzanowie. Kartę wędkarską i legitymację członka koła Chorzów posiadam. W związku z tym mam kilka pytań:

1) Nie mam kiedy wybrać się do Chorzowa, aby opłacić składki za 2012 rok, więc owych składek do tej pory nie opłaciłem. W lipcu wybieram się nad jezioro Rożnowskie. Czy istnieje możliwość, że po prostu na miejscu u osoby uprawnionej do wydawania zezwolenia na łowienie nad jeziorem Rożnowskim wykupię pozwolenie powiedzmy na tygodniowy połów ryb nad tym jeziorem, otrzymam od takiej osoby czasowy rejestr połowu, pomimo tego że nie opłaciłem składek w swoim kole do którego należę? Czy kartę wędkarską również mogę opłacić tam gdzie wyjeżdżam na wakacje? Reasumując: Chciałbym połowić na czas urlopu , a nie mam kiedy uiścić składek w kole do którego należę i chciałbym wykupić pozwolenie na jezioro w którym chcę łowić. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Niestety będziesz musiał wykupić zezwolenie czasowe w okręgu, do którego należy wymienione przez Ciebie łowisko. "Niestety" dlatego, że jesteś w tej chwili niezrzeszony i będzie Cię to kosztowało. Najlepiej udać się do biura zarządu okręgu w którym chcesz wędkować i tam opłacić odpowiednie zezwolenie. Jest jeszcze możliwość zapłacenia przekazem lub przelewem ale wtedy i tak musisz się udać po rejestr połowu, chyba, że jest on dostępny do pobrania na stronie ZO. W moim okręgu tak jest, nie wiem jak w Twoim. Myślę, że jednak lepiej udać się osobiście i mieć rejestr podstęplowany. Możesz jeszcze wybrać się do najbliższego koła w Chrzanowie i opłacić składki za cały rok jeżeli będziesz łowił więcej niż tylko w czasie urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...