Jump to content

Pozwolenie na połów


Solve
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam na imię Piotrek. Na wstępie mam prośbę o odpowiedź na moje pytania. Mianowicie należę do koła PZW Chorzów nr 009 od czerwca 2011 roku. Mieszkam jednakże w Chrzanowie. Kartę wędkarską i legitymację członka koła Chorzów posiadam. W związku z tym mam kilka pytań:

1) Nie mam kiedy wybrać się do Chorzowa, aby opłacić składki za 2012 rok, więc owych składek do tej pory nie opłaciłem. W lipcu wybieram się nad jezioro Rożnowskie. Czy istnieje możliwość, że po prostu na miejscu u osoby uprawnionej do wydawania zezwolenia na łowienie nad jeziorem Rożnowskim wykupię pozwolenie powiedzmy na tygodniowy połów ryb nad tym jeziorem, otrzymam od takiej osoby czasowy rejestr połowu, pomimo tego że nie opłaciłem składek w swoim kole do którego należę? Czy kartę wędkarską również mogę opłacić tam gdzie wyjeżdżam na wakacje? Reasumując: Chciałbym połowić na czas urlopu , a nie mam kiedy uiścić składek w kole do którego należę i chciałbym wykupić pozwolenie na jezioro w którym chcę łowić. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witaj.

Niestety będziesz musiał wykupić zezwolenie czasowe w okręgu, do którego należy wymienione przez Ciebie łowisko. "Niestety" dlatego, że jesteś w tej chwili niezrzeszony i będzie Cię to kosztowało. Najlepiej udać się do biura zarządu okręgu w którym chcesz wędkować i tam opłacić odpowiednie zezwolenie. Jest jeszcze możliwość zapłacenia przekazem lub przelewem ale wtedy i tak musisz się udać po rejestr połowu, chyba, że jest on dostępny do pobrania na stronie ZO. W moim okręgu tak jest, nie wiem jak w Twoim. Myślę, że jednak lepiej udać się osobiście i mieć rejestr podstęplowany. Możesz jeszcze wybrać się do najbliższego koła w Chrzanowie i opłacić składki za cały rok jeżeli będziesz łowił więcej niż tylko w czasie urlopu.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję. Czyli z tego co zrozumiałem, mogę spokojnie wykupić sobie pozwolenie na miejscu, żeby móc łowić nad jeziorem Rożnowskim powiedzmy przez tydzień, dwa pomimo tego, że oficjalnie należę do koła PZW Chorzów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...