Jump to content

Spinningowe przygotowywanie sprzętu.


Recommended Posts

Witam jestem nowy na forum.

Łowię metodą sponningową głównie na małej rzece jaką jest kamienna oraz na mniejszych zbiornikach wodnych. Jako że zbliża się już zima chciałbym przez ten zimny okres przygotować sobie sprzęt na następny sezon. W tej chwili posiadam nowy sprzęt bo kupiony w tym roku wędka Robinson Macerick Pike Spin 2,7m 8-28g oraz kołowrotek Ryobi Virtus 3000. Chciałbym przez zimę przygotować sobie przynęty jak i plecionkę. Chciałbym prosić o pomoc w wybraniu plecionki ponieważ w tym sezonie używałem żyłki. I bardzo bym prosił o polecenie przynęt. W tym sezonie kupowałem dosyć tanie ponieważ bardzo dużo przynet zarywałem. Teraz chciałbym troszkę zainwestować w woblery i może jakieś obrotówki wiec prosiłbym bardzo o rady od zaawansowanych wędkarzy i bardzo z góry dziękuje za pomoc.

6E1E6727-7566-4B19-A9AC-899354F4BB85.jpeg

Edited by Przygodabezryb
Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładna rzeczka, napisz jakie rybki w niej występują, na jakie się nastawiasz, bo po wędzisku wnioskuję, że zainteresowany jesteś szczupakiem i sandaczem (na okonie trochę za mocne).

W pierwszym rzędzie radziłbym Ci dosprzętowienie w wędzisko od 1-10g a najwyżej 3-18g i długości nie większej niż 190-210cm, do tego kołowrotek 1000-2000. Taki sprzęt pozwoli Ci na komfortowe łowienie okoni, które na pewno w takim siurku dominują, a także pstrągów które mogą się tam również pojawiać. Do łowienia okoni i pstrągów jednak najlepiej nadaje się żyłka, ale jeśli koniecznie chcesz "przesiąść" się na plecionkę, polecam sprawdzoną KAMATSU Techron Olive Green 0,03-0,06. Przynęty okoniowe - gumki wszelkiego rodzaju z brokatem w kolorach "motor oil", seledyn oraz czarne (pijawki), czerwone (dżdżownice), do tego odpowiedniej długości haczyki i czeburaszki 1-7g. Przynęty pstrągowe - głównie woblerki w barwach pstrąga SALMO Fanatic, Sparky Shad, Minow i smużaki Lil'Bug.

Link to comment
Share on other sites

Jest to mała rzeczka,  ale trzeba przyznać że bogata w ryby. Jest dużo Okoni i Szczupaczków, trafiają się Sandacze. Na Pstrąga też można się nastawić tak samo jak i na Klenie i Jazie. Ja osobiście na niej złowiłem kilka Okoni w tym jednego 40cm i 2 małe Szczupaki takie koło 30cm. Posiadam jeszcze jeden kij Mistrali do jak dobrze pamietam 12g i o długości 2,4m. Bardziej nastawiam się na Szczupaki i marzę o złowieniu swojego pierwszego Sandacza. W tym sezonie głównie łowiłem na obrotówki jak i wahadłówki i gumy z czym że mam problem z techniką prowadzenia gum. Woblery tez się znalazły ale ze względu na to ze dużo przynęt zrywałem to bardzo w nie inwestowałem. Teraz kiedy naprawdę nie zrywam tak dużo przynęt chciałbym zainwestować w woblery. 

Link to comment
Share on other sites

Nie mam ogólnie "nabożeństwa" do Mistralla, ale jeśli to wędzisko ma <12g/240cm to już bliższe jest łowieniu okoni. Z Kleniojaziami nie masz co zaczynać, bo to ryby trudne do złowienia. Próbowałem, ale jak doszedłem że musiałbym się czołgać do miejscówki, dałem sobie spokój.

To Twoje wędzisko 7-28g będzie pasowało na szczupaki, pod warunkiem że nie jest to sztywny "kij od szczotki", nie znam go. Na szczupaka, żeby złowić przyzwoitego "wymiarka" nie żałuj długości woblera. Dobre będą SALMO Pike 11F, Whacky WY15, SAVAGE GEAR 3D Horny Herring, D.A.M. Effzett Stickwalker. Możesz też śmiało popróbować blach POLSPING Alga 3 i Kalewa 2. (Właśnie na Algę złowiłem mojego największego szczupaka).

Link to comment
Share on other sites

Nie ma kołowrotków okoniowych. Kołowrotek należy dopasować do wędziska. Ja obecnie jestem "utopiony" w castingu, ale moja Pani nadal łowi tradycyjnym spinningiem i na przykład do wędziska STREAM ANGLER 703UL 7'/0,8-5g ma dopasowany DAIWA Fuego LT 1000D (przekracza Twój budżet, bo kosztuje około 300.- zł), a do wędziska OKUMA Black Rock 6'/3-18g ma KONGERA Ultrisa FD 1110 (mieści się w Twoim budżecie, bo kosztuje około 130.-zł). Sądzę że Ultris pasowałby właśnie do tego Twojego wędziska <12g.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...