Jump to content
Daniel Smagacki

Kołowrotek spinningowy Shimano Stradic

Recommended Posts

Witam Mam problem z Shimano Stradic 4000 hg od pewnego czasu czuć opór podczas zwijania na jakiś czas mija i chodzi płynnie by po jakimś czasie znów ciężej chodzić .Gdy ciężko chodzi wystarczy zaciac rybę lub zaczepić o coś i silniej pociągnąć by znów chodził gładko . Co to może być ??? dodam że był już na serwisie i nic nie pomogło !!

Edited by Daniel Smagacki
Bledy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upadł Ci kiedykolwiek? 

Ja bym mu zaaplikował taką terapię: Zdejmij szpulę i na ośkę puść 2 - 3 kropelki oleju wazelinowego (trzymając kołowrotek osią w pionie!). Kręć korbką (nie za szybko!) dotąd aż olej wciągnie pomiędzy ośkę, a napęd rotora. Powtórz zabieg jeszcze dwukrotnie. Potem odkręć korbkę i wpuść tego samego oleju w łożysko po jednej stronie, pokręć korbką aż olej wciągnie do wewnątrz, powtórz jeszcze dwukrotnie. Potem z drugiej strony na drugie łożysko i ponownie powtórz. Zabieg ma przede wszystkim rozrzedzić stary zapieczony smar. Ale! Jeśli powodem jest lekuchno choćby skrzywiona ośka, a ją właśnie podejrzewam, to i na to powinno pomóc. 

Edited by Jotes

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam 

Dzięki za zainteresowanie tematem!

Co do pytania  ,nigdy nie upadł i chodził tak od nowości tzw.od  4 -5 wypadu nawet po serwisie też tak chodzi dodam ma 2 lata i dosc mocno obciążony był po 4 godziny tak 2 -3 razy w tygodniu 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Daniel Smagacki napisał:

Co do pytania  ,nigdy nie upadł i chodził tak od nowości

Co wcale nie oznacza, że komuś nie upadł, np w sklepie, w hurtowni...

Spróbuj z tym olejem, ale koniecznie wazelinowym, bo jest bardzo delikatny i najodpowiedniejszy do takich precyzyjnych mechanizmów. ;)

Ps. Jeszcze tak przy okazji, zanim posmarujesz: poluzuj hamulec do minimum, popchnij korbkę, żeby rotor zaczął się kręcić i obserwuj szpulę. Napisz co dzieje się podczas tego "zacięcia", czy coś widać i słychać?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×