Jump to content
Kris 79

Spining DAIWA TOURNAMENT AGS 240/14-42g, Kołowrotek D.A.M. Quick Victor 5000

Recommended Posts

Jestem na forum nowy, dlatego też na początku chciałbym wszystkich serdecznie przywitać i pozdrowić!!!

Jestem średnio doświadczonym poławiaczem szczupaków i sandaczy z przewagą tych pierwszych. Głównie rzeka Bug, Huczwa oraz jeziora Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego.

Noszę się z zakupem sprzętu jak w temacie. Do tej pory poławiałem tańszymi zestawami  i delikatnie mówiąc biednego nie stać na kupno taniego badziewia:

- połamane szczytówki i w cale nie przy holu dużych okazów, tandetne wykonanie, odpadające lub wyginające się przelotki, opisy tych spiningów ni jak się mają do faktycznych osiągów nad wodą'

- kołowrotki terkoczące, odpadające korbki i kabłąki po paru wypadach kompletnie nie zdatne do pracy w ciężkich warunkach zarówno pod względem pogodowym jak i mechanicznym          

( tzw. jednosezonowce ).

Pod koniec sezonu kupiłem sprzęcik z średniej półki Spining Shimano technium 1,9m cw - 7-21 + kręciołek Shimano Nexawe 3000 no i całkiem inna kultura pracy ale to na ponton z brzegu nie za bardzo wychodziło no i trochę za słaba na większego  szczupaka.

Zwracam się z prośbą do tych którzy z tym sprzętem mieli do czynienia o wyrażenie swoich opinii na temat ww zestawu, czy warto bo trochę kosztuje.  Ewentualnie o wskazanie innego godnego polecenia sprzętu w tym przedziale cenowym ale w głównej mierze chciałbym się skupić na zestawie z tematu.

Kij - 1500zł

Kołowrotek - 800zł

Pozdrawiam!!!

Do tak fantastycznego spinningu nie będzie pasował jakiś zwykły niemiecki kołowrotek, o którym mało jest opinii w necie. A jeszcze w dodatku wyprodukowany w Chinach. Tylko z tym kołowrotkiem będzie to stanowiło jakiś sensowny/kompletny zestaw. I są przecież dla siebie stworzone. 

Za tą cenę masz wędkę ST Kroix amerykańską legendę,absolutny światowy top z dożywotnią obsługą gwarancyjną.........daiwa to dobra frma,sam mam spina  legendę  tej firmy starą daiwe powermescha  240cm 5/25cw i nigdy jej nie sprzedam,ale mimo to st kroix to st kroix,raz połowisz na tego kija ,inne będziesz omijał  z daleka... taka miłosć jak piszą kumaci fani na całę życie....dla nie dowiarków...jest filmik na yutube jak facet na kija tej marki mojo bass do 25cw podnosi z ziemi 5 kg cukru........może ktoś zrobi taki test z Daiwą......

Edited by Janusz Bieszczadzki

P

5 godzin temu, Jotes napisał:

Do tak fantastycznego spinningu nie będzie pasował jakiś zwykły niemiecki kołowrotek, o którym mało jest opinii w necie. A jeszcze w dodatku wyprodukowany w Chinach. Tylko z tym kołowrotkiem będzie to stanowiło jakiś sensowny/kompletny zestaw. I są przecież dla siebie stworzone. 

Panie Jotes dziękuję za podpowiedź poczytałem o tym kołowrotku Daiwa no i wydaje mi się że faktycznie to jest dobry duet. Tylko trochę drogi. Mam pytanie co pan sądzi o tym kołowrotku do tej wędki Shimano Baitrunner XT-B LC 5500 MEDIUM* wiem że to już bedzie para dobierana no ale Shimano to też górna półka?

Wędka napewno będzie DAIWA TOURNAMENT ponieważ ten ST Kroix to korkowiec  a poza tym kolega który ją testował skutecznie mi ją obrzydził wulgaryzmami ha ha.....

21 godzin temu, Kris 79 napisał:

Shimano Baitrunner XT-B LC 5500 MEDIUM

A po kiego licha ci wolny bieg w kołowrotku spinningowym? Dodatkowy bajer, który może się zepsuć? 

No i namówił!!!

Panie Jarku dziękuje bardzo, wygrała rozsądniejsza opcja czyli duet DAIWA.

Pozdrawiam!!!