Jump to content
John

Dobór sprzętu komplet po wieloletniej przerwie

Recommended Posts

Witam serdecznie,

potrzebuje pomocy w wyborze sprzętu, bo nie łowiłem chyba z 15 lat i nie jestem na bieżąco z obecnym rynkiem. Będę łowił na razie tylko na jeziorach. Rybki przede wszystkim szczupak no i bardzo bym chciał sandacza połowić, okoń. Budżet od 300 do 400 (może 500zł) i chciałbym się zmieści z całym zestawem, nie jest to dużo kasy, ale coś sensownego chyba da się wybrać.

Wędka – myślałem nad firmą Daiwa (na pewno łowione będzie z brzegu i łodzi)

Kołowrotek – myślałem nad firmą Shimano: model Sedona 3000 lub Sahara 3000

Żyłka czy plecionka – raczej żyłka bo po takiej przerwie to może będzie bezpieczniejszy wybór dla ryb, więcej wybaczy

Edited by John

Na początek nie przesadzaj z ceną zestawu. Jeśli mogę coś doradzić, to poleciłbym zestaw, który z powodzeniem używa moja Partnerka:

- wędzisko KONGER Troker Sin M 270cm/10-30g;

- kołowrotek KONGER Ultris FD 1140;

- plecionka KAMATSU Techron Olive Green 0,14.

Spokojnie zmieścisz się w 300.- zł, a taki zestaw nie zawiedzie Cię.

Bardzo dziękuje za odp.  wędka i pleciona całkiem pozytywnie, ale do kołowrotka nie mam coś przekonania, musiał bym znaleźć jakiś sklep stacjonarny i trochę "pomacać", ale bardzo dziękuję za propozycję.

Może jeszcze ktoś coś zaproponuje...

Te kołowrotki cały ubiegły sezon, w rozmiarach 1110 (z wędziskiem OKUMA Black Rock 3-18g) i 1140 (z wędziskiem DRAGON Nano Core 7-28g) używała moja Partnerka. Bardzo ładnie kręcą, nie tworzą się brody zarówno na żyłce, jak i plecionce, nawój krzyżowy ułatwia rzuty i pozwala na osiągnięcie znacznych odległości, ale nie namawiam na siłę.:)