Skocz do zawartości

Jaki kij wybrać? Oto jest pytanie...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem początkującym wędkarzem i poszukuje kija na wody stałe jeziora/stawy itp.

Zależy mi na kiju którym będę mógł dobrze wyciągac z wody małe jak i duze ryby oto moje propozycje którą wybrać ?

MIKADO FURRORE 3K FEEDER 3,60m 120g 360

Jaxon Genesis Pro Feeder 3,60m / 50-120g

MITCHELL AVOCET FEEDER R 3,60m 120g

Fiume Precision Feeder 360 cm 120g

Dziękuje za pomoc :D

ps. dodam jeszcze ze to chodzi mi o feeder

W drugiej częsci posta chciałbym dobra do tego kołowrotek oto moje propozycje :

OKUMA Ceymar BF CMBF-340

Cormoran Corcraft-br 5PiF 4000

DRAGON MEGA BAITS ELITE FR535i

Edytowane przez hege
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś bardzo trudne pytanie. Trudne dlatego że wymieniłeś sporą listę wędzisk bo od nich zacznę. Żeby odpowiedzieć na pytanie czy któreś z nich będzie wskazywać delikatne brania na wodzie stojącej trzeba by je znać praktycznie. Nie znam żadnego więc nic na ich temat nie powiem. Feeder na wody stojące a feeder na rzekę to dwie różne sprawy. Kiedyś napisałem coś takiego, przeczytaj link niżej.

Wedkuje.pl- Feeder - wędziska

 

Kołowrotki wybrałeś małe, za małe a w związku z tym za słabe. Ich moc ma pozwolić im bezawaryjnie operować zestawami w granicach ciężaru wyrzutowego wędzisk. Nie poradzą temu t maleństwa. Sypną się i to szybko.

Wedkuje.pl- Feeder - kołowrotki

Edytowane przez hege
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jaki kołowrotek bardziej by odpowiadał ? Zaraz zapoznam sie z Pana materiałem bardzo dziękuje za podesłanie.

Ps. Znalazłem jeszcze takie wędzisko może testował Pan go kiedyś Robinson Diplomat Feeder 3,6m 40-120g

Edytowane przez hege
edycja linka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kołowrotków które wybrałeś znam Elite i możesz spokojnie go wziąć ale model 550 czyli większy od 535 który proponowałeś.

Kołowrotek Dragon Mega Baits Elite FR 550i

Tego wędziska też nie znam, dziś na rynku są tysiące wędzisk naprawdę trudno znać choćby małą część z nich. Nie polecę czegoś czego nie znam i nie znam praktycznie.  Rynek jest dynamiczny sprzęt zmienia się z roku na rok. Z aktualnej oferty znam wszystkie wędziska Dragona dlatego że współpracuję trochę z tą firmą.  Mogę Ci polecić wędziska z serii Tactix które weszły na rynek kilkanaście dni temu. Mam na myśli modele o cw 80 i 100 g. Najcięższe 130 g to już sprzęt raczej na rzeki.

MEGABAITS TACTIX FEEDER

 

Edytowane przez hege
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Shadow jest z całą pewnością lepszy. Nie ma się co oszukiwać cena jest wyznacznikiem jakości. Nie mówię oczywiście o pojedynczych ofertach gdzie ktoś chce sprzedać rzecz którą kupił w hurtowni za 100 zł w cenie 550 zł i tacy się trafiają. Mam na myśli średnią cenę rynkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto. Dlaczego? Kołowrotek to urządzenie złożone z wielu elementów które muszą być precyzyjnie wykonane i później zmontowane by w miarę długo i dobrze działać. Wędzisko przy kołowrotku jest proste. Blank, przelotki, uchwyt kołowrotka. Nie ma w nim co się popsuć jeśli nie trafi się jakaś wada fabryczna.  Spokojnie dziś można kupić naprawdę dobry kij za 150-200 zł. Z kołowrotkami w tych cenach jest już trochę loteria.  Większość doświadczonych wędkarzy znacznie większą uwagę poświęca dziś kołowrotkowi jak wędzisku. Więcej w niego inwestuje by móc spokojnie łowić. Metody zaś takie jak np. spinning gdzie kołowrotek pracuje bez przerwy czy feeder gdzie znów poddawany jest bardzo często dużym obciążeniom tego wymagają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...