Skocz do zawartości

Cykady na cykladach


stawny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, może ktoś mi wyjaśni, o co biega z cykadami? Wczoraj widziałem w sklepie jak gościu kupował, chyba z 5 sztuk. Oczywiście mowa o metalowych cykadach! Nigdy takiego czegoś nie miałem, a nie wiem nawet na jakiej zasadzie się tego używa? Cykada, to odpowiednik woblera z grzechotką, a może ona cyka jak robak cykada? Jeśli ktoś w stanie jest wyjaśnić działanie czekam, i może używacie takiego czegoś osobiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cykadzie chyba bliżej do blachy niż do woblera. W zasadzie to jest to jakby skrzydełko od blachy obrotowej, do którego doczepiony jest ołów. W skrzydełku masz zrobione otwory, za które zaczepiasz przynętę i przy pomocy których regulujesz jak agresywnie cykada ma się zachowywać. W wodzie cykada odchyla skrzydełko na boki wydając przy tym bardzo silne wibracje, które podobno silnie działają na okonie i szczupaki. Niestety jak to jest w praktyce nie miałem okazji jeszcze sprawdzić. Kiedyś chciałem zrobić sobie cykady, ale jakoś się w końcu nie zebrałem.

W Polsce guru od cykad jest Marek Pokutycki. Jego cykady są podobno niezrównane, a cykady produkcji spinmadu podobno nie dorastają im do pięt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cykady ze spinmadu są podobno wprost przeportowane ze stanów (gdzie służą do połowu przede wszystkim basów) i dlatego jak niektórzy twierdzą nie do końca sprawdzają się w Polskich warunkach. Pokutycki podobno swoje cykady przystosował do naszych wód i do pływających w nich ryb. Ile w tym prawdy trudno powiedzieć. Niemniej jednak wg opinii z którymi się spotkałem cykady są przynętami jedynie uzupełniającymi zestaw spinningisty, na zasadzie przynęty ostatniej szansy (jak nic innego to może chociaż to). Robią bardzo dużo hałasu w wodzie i o ile może to wabić ryby kiedy słabo żerują (czy raczej doprowadzać je do szału i powodować że chcą uciszyć krzykacza), o tyle mogą być totalnie nieskuteczne w przypadku, gdy ryby są aktywne (po prostu ciekną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...