Skocz do zawartości

Początkujący wędkarz :)


Wojtek96
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem początkującym wędkarzem z województwa Pomorskiego i nazywam się Wojtek. 

Jako że zaczynam swoją przygodę mam masę pytań odnośnie połowów a chciałbym zacząć od gruntu. Z tego co już wiem na około mnie sporo jest miejsc w których złowić można karpia, karasia i ploć. Z tego też powodu mam kilka pytań :

1) Wędkę mam przygotowaną lecz interesuje mnie temat koszyczka lub metody feederowej - metoda z formą w kształcie połowy jajka. Interesują mnie różnice pomiędzy tymi metodami oraz plusy i minusy tych metod. 

2)Czy przygotowywać przypony samemu w domu czy kupować gotowe? Jakiej powinny być one długości i jakim haczykiem zakończone?

3)Slyszalem o metodzie połowu na włos, ktoś może opisać tak jak dla młodego wędkarza o co tu chodzi? 

4) Podstawowy zestaw do gruntu, po przeciągnięciu przez ostatnią przelotke. Sporo jest opinii szukam odpowiedniego wyjścia dla młodego wędkarza. 

5)Sporo słyszałem o tym że przy metodzie feederowej z tą foremką używa się gumy jako która ma amortyzować branie? Ktoś mi wytłumaczy o co chodzi? :)

 

Za wszelką pomoc dziękuję! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Wojtek96 said:

2)Czy przygotowywać przypony samemu w domu czy kupować gotowe? Jakiej powinny być one długości i jakim haczykiem zakończone?

Swoje przypony robię sam a kolega kupuje.  Rację ma ten komu z tym wygodniej

Długość dobiera się do metody łowienia, intensywności żerowania ryb i własnego upodobania wędkarza. W sprawie doboru haczyków mogę zaproponować coś takiego dla małych przynęt albo takiego dla dużych. Nie trzeba chyba już nic dodawać.

4) Przeczytaj jeszcze raz i wyjaśnij co autor miał na myśli.

Pytania 1), 3) i 5) wymagają napisania artykułu, dla każdego z osobna, żeby to wyjaśnić. Moim zdaniem oczekujesz zbyt wiele ;) Jest mnóstwo do poczytania w internecie na ten temat. Jeżeli coś jest niejasne zapytaj na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...