Jump to content

Wędka jaxon


kinawronski
 Share

Recommended Posts

Mogę Ci polecić z czystym sumieniem odległościówkę Jaxon Antris HTI match 4,20m, cw. 5-20g Śmiem twierdzić, że z maczówek o takich parametrach, z półki cenowej do 200zł, lepszej nie kupisz. (Co kilka lat przytrafiają się Jaxonowi prawdziwe perełki w sprzęcie z niższej półki.) Akcja średnio-szybka, ugięcie środkowo-szczytowe, wyważenie nadspodziewanie dobre, co w wędziskach Jaxona nieczęsto się zdarza. Podczas holu dobrze "trzyma" rybę poprzez płynność ugięcia, a nie jest to zjawisko zbyt powszechne nawet w droższych maczówkach. Polecam ten konkretny model o długości 4,20m z cw. 5-20g. Zastanawiam się tylko, skąd w Twoim pytaniu wzięło się cw. 5-25g. Antrisy match 3-składowe, znam tylko w wersji z cw. 5-20g. Być może masz na myśli Antrisa match w wersji tele, które są w wersjach z cw. 5-20g i 5-25g. Model Antrisa tele match miałem w ręku i jego zakup stanowczo odradzam, choćby ze względu na złe wyważenie, ale także przesztywnienia w ugięciu. Ot, zwykły teleskop ze zwiększoną ilością przelotek. Gdybyś zdecydował się na 3-składowego Antrisa match, to wybierz długość 4,20m, gdyż bardziej komfortowo się takim wędziskiem zarzuca zestaw i skuteczniej zacina ryby, niż matchem krótszym.

Link to comment
Share on other sites

Ok dziękuję za info tam miało być 20 g nie 25 mój błąd. Ozet dzięki za info zamówione już na allegro tą 4.20 może faktycznie będzie lepsza planowałem 3.90 ale skoro mówisz że lepsza dłuższą padło na dłuższą  i pytanie czy na to ryby typu 2 kg 3 też da radę wyjść?? 

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, kinawronski napisał:

 i pytanie czy na to ryby typu 2 kg 3 też da radę wyjąć ??

Oczywiście że się da, pod warunkiem że nie będziesz się zbytnio "podpalał" gdy poczujesz większą rybę na haku. Przypadłością wielu wędkarzy (nie tylko tych młodych), jest zbyt agresywny hol tuż po zacięciu, gdy ryba jest pełna wigoru. Może nawet jest to widowiskowe, gdy wędkarz zapamiętale kręci korbką kołowrotka a ryba "młynkuje" tuż pod powierzchnią wody. Jednak często (nie zawsze), taki hol kończy się zerwaniem przyponu i stratą ryby, albo nawet połamaniem wędziska, gdy zestaw jest przesadnie mocny w stosunku do wytrzymałości wędki. Hamulec kołowrotka musi też płynnie działać bez zacięć i być ustawiony pod wytrzymałość przyponu. Klasyczna odległościówka służy do finezyjnego łowienia ryb, wręcz delektowania się ich holem, co nie oznacza że nie można wyholować nią nadspodziewanie dużej ryby. Jednak do celowego i systematycznego łowienia dużych ryb, służy zgoła inny sprzęt, typu feedery i karpiówki, a jeżeli odległościówki, to modele z  dedykacją na karpia. Dodam jeszcze, że duże znaczenie dla skuteczności holu wiekszych ryb, mają warunki łowiska. Na wolnej od podwodnych zawad i roślinności wynurzonej połaci łowiska, nasze szanse na skuteczny hol znakomicie  rosną. 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...