Jump to content

Prowadzenie przynęty


Recommended Posts

najpierw zarzucasz, potem otwierasz kabłąk? widzę, że nie boisz się o sprzęt..

Sposób dobry. Zawsze uda się coś przyciąć w taki sposób.

Nie zgodzę się również z wypowiedzią kolegi wyżej, ponieważ jest to również bardzo dobry sposób prowadzenia blach :) tylko trzeba robić dłuższe przerwy między opuszczeniem przynęty na dno ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Tak na prawdę nie jest aż tak ważny sposób prowadzenia. Bardziej przydaje się wiedza w które miejsce rzucić żeby znaleść rybę. Łowienie na blachę to jest najłatwiejsze łowienie, po prostu rzucassz i ściągasz, kopytko warto czasem delikatnie jiggować ale to też zależy od łowiska. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Znalezienie miejsca to coś elementarnego, albowiem w kałuży na a2 metrówki raczej nie trafimy.... :P

Ale i sposób prowadzenia ma duże znaczenie, przecież można ożywić przynętę z pozoru martwą albo odwrotnie, w grudniu uśmiercić agresywne zamiatanie ogonem dużego rippera po to, by szedł nisko i spokojnie....

A jak prowadzić? Tyle sposób ilu nas chodzi nad wodą i macha kijem....Dwa szybciej raz wolniej, dowolne konfiguracje prędkości. Podbicie szczytówką, jedno, dwa, trzy...Opad, wolniejszy czy szybszy....Pisać by można tysiące słów, ale mam jedną radę- kombinuj nad wodą i sprawdzaj po kolei różne sposoby. Na płytkiej wodzie sprawdź sobie jak przynęta pracuję przy danym prowadzeniu, da ci to obraz tego co się z nią dzieje. eksperymentów w praktyce nic nie zastąpi.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cześć,

Sugeruję jednak, by po wpadnięciu przynęty do wody zamykać kabłąk. W czasie pierwszego opadu możesz nie zauważyć brania lub nie zdążyć zaciąć. Przynęta opada po łuku i przynęta jest wtedy bliżej, ale gdy ryba żeruje w pół wody jest spora szansa, że udeży w przynętę i będziesz wiedział na jakiej głębokości jej szukać. Nie zawsze bierze przy dnie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...