Jump to content

Recommended Posts

Witam. Co myślicie o wędce Berkley CherrywoodHD? Chcę sobie sprawić wędkę w przystępnej cenie. Wyrzut mi pasuje 
(30-60g) długość też (240cm) a, że Berkley to i pewnie jakość...... tylko nie chcę kupić kota w worku.

Przeznaczenie:

Szczupak,Boleń,Sandacz z naciskiem na pierwsze

Masz zamiar łowić sumy, czy submarine?. Pod ryby jakie chcesz łowić, używane są wędki o CW nawet 3-18, asekuracyjnie w zupełności wystarczy 7-30g, a już nadmiarem szczęścia będzie 10-40g.

Wędzisk Berkleya nie znam, ale biorąc pod uwagę jakość żyłek i plecionek tej firmy, nie szedłbym w tym kierunku. Rozejrzyj się za wędziskiem wśród ofert DRAGONA, SHIMANO, KONGERA, MIKADO, a ostatnio również JAXON wydał chwaloną serię Grey Stream.

Na Twoim miejscu kupiłbym coś w zakresie 5-25g, to najbardziej uniwersalny przedział CW. Połowisz tym niemal wszystkie gatunki drapieżników począwszy od okonia po bolenia, a biorąc pod uwagę, że dystrybutorzy (producenci) zazwyczaj nieco przekłamują zakres to takim wędziskiem obsłużysz bez problemów przynęty od 3 do 28g, a więc bardzo szeroki wachlarz przynęt.

Edited by Alexspin

@Alexspin Wolę zostać przy łowieniu przynętami cięższymi (jak na Polskę) Bo kijek ma mi służyć tylko i wyłącznie do szczupakowania i przy okazji zahaczyć jakiegoś bolka lub sandacza. Na okonia mam już wybraną wędkę (grey stream wklejanka).Poprostu nie przeszkadza mi posiadanie 3 kijów na 3 ryby

Myślałem też nad:

Savage Gear MPP2 20-60 (wygląda solidnie)

Shimano Catana Ex Spinn 20-50

Daiwa Crossfire 20-60

Okuma Altera DBS

To skoro nie Berkley to może coś z tych? Design nie ma znaczenia w Savage dorobił bym najwyżej korek na rękojeści.

15 godzin temu, Mar Cepan napisał:

(…) Po prostu nie przeszkadza mi posiadanie 3 kijów na 3 ryby (…)

Mi również, mam 7 wędzisk, do tego 5 multiplikatorów i wcale nie twierdzę, że to dużo. Po prostu według mnie spinning CW 30-60g to wiele za dużo na szczupaka, na nasze wody i zasiedlający je rybostan, za wyjątkiem sumów, ale nie będę Cię przekonywał. Łów jak chcesz, życzę udanych eksperymentów.

Edited by Alexspin

Dzięki ;) A z tych kijków które podałem który był by najlepszy?

W dniu ‎27‎.‎05‎.‎2020 o 15:52, Mar Cepan napisał:

Dzięki ;) A z tych kijków które podałem który był by najlepszy?

Nie wędkuję tak ciężko, więc nie jestem w tym zakresie autorytetem, ale jeśli miałbym wybierać i nie miałaby znaczenia cena, to:

W dniu ‎26‎.‎05‎.‎2020 o 14:25, Mar Cepan napisał:

(…) Savage Gear MPP2 20-60 (…)

Tylko "po kiego grzyba" Ci korek. Jest trudniejszy w konserwacji, łatwiej go uszkodzić, a przybrudzony wygląda niechlujnie. Wolę piankę i wędkowanie niż "dopieszczanie" czegoś co ma służyć swemu przeznaczeniu, a nie tylko wyglądać, ale de gustibus non disputandum est...;)

@Alexspin Też głównie mi Savage siedział w głowie jednak w żadnym sklepie w moim mieście nie było tego kija. Pianka też okej jedyny jej minus to pocące się łapy ( szczególnie przy tych gorszej jakości). A poza tym łapię kijkiem a nie jego wyglądem ;) Pozdrawiam.