Skocz do zawartości

Zestaw wędek


Dziok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jest jakaś strona, gdzie można zobaczyć zbiór polecanych i sprawdzonych wędek w jakiś tam budżetach? A gdybym pominął spinning w tym sezonie i wziął w tym budżecie dwie wędki na metodę z kołowrotkami, dużo by to zmieniło? Dorzucenie jakiegoś budżetowego jaxona na spławik poza tym budżetem ma sens? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kije z tej strony  pod method feeder jakieś 400 zł. Dwa kołowrotki 400 zł. Kij match.

W sumie prawie 1000 zł. Plus haczyki, ciężarki, spławiki, żyłki i pierdół w h.. wyjdzie z blisko 1500 zł. chyba że zaadoptujesz jakiś plecak i podobne rzeczy z tego co już masz to trochę zaoszczędzisz.

Będziesz miał trzy kije i dwa kołowrotki tu będziesz musiał przekładać na ten który akurat używasz. Jeśli chcesz połowić i na rzece to kup kije 3,6 m co prawda nie mają na blanku napisu method feeder ale niczym się od tamtych nie różnią szczególnie w praktyce. Znam ludzi którzy na bajorach po 4 ha łowi feederami 3,9 m i cw 100 g + i dają radę jeśli tylko nie jest to sztywny kołek a prawdziwe węglowe wędzisko.

I najważniejsze nie daj się zjeść komercji bo wyjdzie że potrzebujesz na początek 25 wędek.Pod metody pod gatunki wyjdzie z 120 więcej jak ryb w tym biednym w wody i ryby kraju. Ja zaczynałem od jednej.

 

 

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ryukon1975 napisał:

Dwa kije z tej strony  pod method feeder jakieś 400 zł. Dwa kołowrotki 400 zł. Kij match.

W sumie prawie 1000 zł. Plus haczyki, ciężarki, spławiki, żyłki i pierdół w h.. wyjdzie z blisko 1500 zł. chyba że zaadoptujesz jakiś plecak i podobne rzeczy z tego co już masz to trochę zaoszczędzisz.

Będziesz miał trzy kije i dwa kołowrotki tu będziesz musiał przekładać na ten który akurat używasz. Jeśli chcesz połowić i na rzece to kup kije 3,6 m co prawda nie mają na blanku napisu method feeder ale niczym się od tamtych nie różnią szczególnie w praktyce. Znam ludzi którzy na bajorach po 4 ha łowi feederami 3,9 m i cw 100 g + i dają radę jeśli tylko nie jest to sztywny kołek a prawdziwe węglowe wędzisko.

I najważniejsze nie daj się zjeść komercji bo wyjdzie że potrzebujesz na początek 25 wędek.Pod metody pod gatunki wyjdzie z 120 więcej jak ryb w tym biednym w wody i ryby kraju. Ja zaczynałem od jednej.

 

 

Dzięki za odpowiedź :) a na stronie wszystkie kije ogarnięte, że po prostu wybrać? :p i czym różni się kij matchowy od klasycznego spinna? Bo z tego co kojarzę chyba jakaś różnica była, a jestem w wielu kwestiach świeży to wolę popytać :) jakąś różnica by była, gdyby zamiast 4,2 wziąć dajmy na to 3,0/3,3/3,6? Bo szczerze mówiąc to takie rozmiary są dla mnie duzo wygodniejsze.

No akurat wszystkich rzeczy nie muszę mieć na już, poza tym zawsze mogę coś pożyczyc. Co masz na myśli, mówiąc, że by nie dać się zjeść komercji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dziok napisał:

A jest jakaś strona, gdzie można zobaczyć zbiór polecanych i sprawdzonych wędek w jakiś tam budżetach? A gdybym pominął spinning w tym sezonie i wziął w tym budżecie dwie wędki na metodę z kołowrotkami, dużo by to zmieniło? Dorzucenie jakiegoś budżetowego jaxona na spławik poza tym budżetem ma sens? 

Osobiście nie znam takiej strony. Miejsca wymiany opinii o sprzęcie to fora, takie jak to. Pominięcie spinningu zdecydowanie polepszy wybór w wyznaczonym budżecie, kilka stówek ze spinningu pozwoli na dobranie sprzętu o klasę wyżej. Wędziska to jedno ale głównie chodzi o kołowrotki. Jaxon jest tani ale nie jest badziewem, ot taka polityka firmy. W dodatku ma najlepszy serwis w kraju.

Propozycja Krzysztofa jest godna rozważenia. Nie znam wyrobów marki Traper ale widzę od jakiegoś czasu jego mocne zainteresowanie tą firmą, więc spokojnie zakładam, że zgłębił temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij match to 3,6 -4,5 m długości cw 15 -25 g.  Kij do spinningu tak do 2,7 m cw na początek 30 g. Nie wchodzę w szczegóły jak akcja czy praca bo i tak niewiele z tego ogarniesz.

Nie dać się zjeść komercji to dziś widzę bardzo trudne. Po prostu musisz podjąć decyzje i kupić te dwa kije a reszta wyjdzie z czasem i praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dziok napisał:

czym różni się kij matchowy od klasycznego spinna

Match to spławik, kije spinningowe już znasz, więc różnica oczywista. W spławiku, o ile nie łowisz z łodzi, długość ma znaczenie. Im kij dłuższy tym łatwiej/wygodniej zarzucać zestaw, zacinać i holować ryby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...