Skocz do zawartości

Karpie,liny,leszcze, karasie - Jak się na nie zabrać


batu_han
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

i tylko raz przebic?

Tylko raz, a brania są często bardzo mocne i zdecydowane. Tylko nie zakładaj ciężarka przelotowo, a w systemie pater-noster o możliwie najmniejszej gramaturze lub jeśli będziesz łowił blisko swojego stanowiska zupełnie bez obciążenia (najlepiej!!!)z bezpośrednio do zyłki przywiązanym haczykiem z rosówką. Rosówka sama w sobie sporo waży więc taki zestaw kilkanaście metrów poleci

W tym momenci nie odican koncowki zylki jak na obrazku tylko docinam do potrzeb kulki?

Jak zrobisz przypon na plecionce to możesz tak zrobić, bo na włos nadaje się tylko plecionka, żyłka jest zbyt sztywna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy się dobrze rozumiemy więc jeszcze raz:

-na lina zrób zestaw typu pater noster bez krętlików i innych zbędnych części. Boczny przypon ok. 30-50cm długości, przypon główny nawet 1m długości. Całey zestaw składa się tylko z haczyka i ciężarka, a oba przypony połącz węzłem chirurgicznym .

-na karpia zrób prosty zestaw jak na tym obrazku , ale oczywiście z kulka czy ziarnem na włosie. Koszulkę igielitowa zablokuj jedną śruciną co spowoduje efekt samozaciecia i dociąży koszulkę. Nie stosuję takiego, ale na początek może być ;) Plecionek w otulinie nie stosuję

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam nadzieje ze ten zestaw sie nie placze. Jestem ciekawe jak to pracuje z ta rosowka zalozona w takim sposob, zaciecie w przypadku zestawu na lina odrazu czy po czasie? skad bede wiedziec ze ryba na hak w pysku czy nie ciagnie tylko kawalka rosowki? Czyli najpierw srucina potem rurka na zylce? Uzyje stopera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam nadzieje ze ten zestaw sie nie placze.

Nie plącze, a jakwyciągniesz zestaw ,,sklejony,, to go rozprostuj, naciągnij i do wody

zaciecie w przypadku zestawu na lina odrazu czy po czasie?

w trakcie podciągania sygnalizatora, ale musisz wyczuć moment jak w danym dniu pobierają pokarm, bo czasami zasysają szybko, mocno i pewnie, a czasami trzeba dac im podnieść sygnalizator z metr

Czyli najpierw srucina potem rurka na zylce?

rozumiem, że pytasz o zestaw karpiowy? Śrucina końcu rurki

Uzyje stopera.

Stopera użyj, w celu ochrony węzła, między ciężarkiem, a krętlikiem. Do zablokowania koszulki od tyłu użyj śruciny, bo mocniej trzyma i dodatkowo dociąża koszulkę. Ważne jest, by cały zestaw przylegał do dna, a nie unosił się i straszył
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o zestaw karpiowy -> stoper - Gumka antysplataniowa - Save lead clip - Ciężarek - Krętlik - wciśnięty w zaczep- - Przypon z włosem ? Ciezarek chce 60 g :)

Lista zakupów (mam tylko zylke glowna, haczyki, stopery, kolo i wedke podporke sygnalizaotry): LIN: zylka przyponowa, ciezarek 5 g, rosowka

KARP: plecionka przyponowa, ciezarek 60 g, zestaw samozacinający, kukurydza, kulki proteinowe

Edytowane przez batu_han
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie umiesz jeszcze rzucać zestawem karpiowym to załóż ciężarek przelotowy, a nie w bezpiecznym klipsie, bo tak szybko się nie poplącze.

Wiesz już jak masz zmontowac zestaw i co dokupić więc do dzieła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chodzi o liny i karasie to łowie je na feedera. Bardzo delikatna szczytówka. Koszyczek zamontowany na troku bocznym. Przypon ok 40cm. Hak 12.

Z uwagi że produkuję zanęty używam swoich:)

Używam Lin-Karp z serii Gold. Do tego rozrabiam wszystko w malasie Natural. Na lina dodaje pieczywa zielonego. Aromatem zanętę jeszcze wzmacniam. Mi się sprawdził Vanilia, Korznny. Do zanęty dodaję jeszcze gliny rozpraszającej.

Na www.ImpulseFish.eu jest relacja z ostatniego połowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jestem fanatykiem karpiowania. Z feederem chodze na gliniankę którą mam pod "nosem", gdy nie mam za wielę czasu.

Na takie wypady kupiłem niedrogi kijek właśnie za ok 150zł - Mivardi Reactor Feeder - 3,3m. Obólnie kijek się sprawdził, za tą cenę nawet fajnie pracuje.

Osobiście jestem zwolennikiem kijów dwuczęściowych. Feeder Reactor jest kijem 3+1. Trochę mnie to męczy przy składaniu, ale ogólnie polecm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...