Skocz do zawartości

Lowrance Fish Finder 3D


Johny Mnemonic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie proszę o pomoc. Mam echosondę wg tytułu, ale zgubiłem kabel z ładowarką.

Kupno nowego jako akcesoria to koszt super wygórowany - powiedzieli coś ponad stówkę.

Ponieważ kabel USB, to zapewne ładowanie 5v (jest tam bateria 1100mAh, 3.7v), ale nie mam informacji o polaryzacji kabelków (a nie chcę jej rozkręcać).

Mógłby ktoś podłączyć ładowarkę z kablem do sieci i sprawdzić polaryzację miernikiem napięcia. Wtyczka typu (OoO).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem tego echa ale nie znalazłem. Znalazłem za to Fish Hunter 3D z aplikacją Fish Finder 3D.

Gniazda USB, a zatem i wtyczki, są robione według standardu i nie ma w nich możliwości na jakieś wariacje. No chyba, że robi to firma krzak lub jakakolwiek inna nieznana z ambicjami aby podnieść cenę towaru. Lowrance jest firmą z autorytetem, więc nie pozwoli sobie na odstępstwa. Każdy kabelek ma swoje miejsce we wtyczce a opis znajdziesz tutaj. Gniazda są jednostronne, więc odwrotnie też nie włożysz, nie zapomnij, że wtyczka jest lustrzanym odbiciem gniazda i po kłopocie.

A przy okazji. 5V 0,9A na USB dotyczy jedynie komputerów. Ładowarki mogą odbiegać od tych wartości a na pewno odbiegają szybkie ładowarki do niektórych smartfonów wyposażonych w specjalny układ do ładowania. Ładowarki te podają nawet 2A i łatwo je rozpoznać po grubości kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Docio nie chce cię hejtować. Ale 2A to natężenie prądu a nie napięcie. Mogę ją ładować nawet 0.5A będę ją ładował dłużej ale bateria także dłużej pożyje. Takie życie..., ładujesz szybko bateria padnie szybciej. Ładujesz wolno bateria pożyje dłużej.

Kabel od strony ładowarki to standard USB. Ale kij ma dwa końce. I ten drugi koniec to nie wiem czyj standard. Może standard Lowrance, aby sprzedawać kable po 100zł a nie po 10 lub mniej.

W każdym bądź razie dzięki za odpowiedź.

Ale prośba trwa nadal dla tych którym nie obcy miernik napięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Johny Mnemonic napisał:

Ale 2A to natężenie prądu a nie napięcie

A w którym miejscu napisałem, że 2A to napięcie?

 

2 godziny temu, Johny Mnemonic napisał:

Takie życie..., ładujesz szybko bateria padnie szybciej. Ładujesz wolno bateria pożyje dłużej.

Nie miałem pojęcia, że ta błędna teoria jeszcze funkcjonuje. Wszystko zależy od ogniwa a nie wartości ładowania.

 

2 godziny temu, Johny Mnemonic napisał:

Kabel od strony ładowarki to standard USB. Ale kij ma dwa końce. I ten drugi koniec to nie wiem czyj standard. Może standard Lowrance, aby sprzedawać kable po 100zł a nie po 10 lub mniej.

I zmowa producentów mierników. Wiedząc który styk w USB jest odpowiedzialny za plus, który za minus, a które są sygnałowe, jedną sondę przykładasz do pinu plusa a drugą dłubiesz w drugim gnieździe i wiesz, który to plus, a który minus. To nawet nie jest proste, to wręcz prostackie, gdyż podejrzewam, że zmieniając ładowarkę obetniesz tę wtyczkę. Choć z drugiej strony pisałeś:

6 godzin temu, Johny Mnemonic napisał:

ale zgubiłem kabel z ładowarką.

więc albo nie nadążam, albo kręcisz od samego początku, albo tłumaczenie czegokolwiek wymagające zrozumienia to zbędny trud. Przecież jak weźmiesz nową ładowarkę to i tak obetniesz firmową wtyczkę i zamontujesz wtyczkę USB, kabelki wręcz same się układają. Tylko nie zapomnij o lustrzanym odbiciu we wtyczce czytając opis gniazda. Jeśli jedna żyła w kablu ładowarki nie jest pociągnięta białą lub żółtą linią(minus), to przed obcięciem rozbierz wtyczkę. Ładowarki, zasadniczo, mają też opis graficzny wtyczki na obudowie. Z niego dowiesz się czy zewnętrzny styk to minus, czy plus. Najczęściej jest to minus ale sporo ma tam plus. Jeśli to będzie ładowarka z wtyczką USB, to zamiast kombinować kup przejściówkę. Ewentualnie możesz poprosić kogoś dorosłego o pomoc lub przynajmniej wytłumaczenie.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przepraszam Docio, ale proszę nie kontynuuj tematu w sprawach elektrycznych bo na nich się po prostu nie znasz - dziękuję jednak za chęć pomocy.

Zwracam się do posiadaczy echosondy Lowrance Fish Hunter 3D lub podobnych, których wejście ładowania jest trzy pin-owe ułożone na kształt trójkąta. Zapewne jeden pin jest nie podłączony (środkowy) i służy do tego, aby nie można było podpiąć kabla odwrotnie do gniazda.

Interesuje mnie, jak powinienem przerobić kabel do ładowania tej sondy - bo nie chcę jej uszkodzić. Nie chcę testować na niej czy układ ładujący ma zabezpieczenie przeciw odwrotnemu podłączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...