Jump to content

Metoda


Dan512
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich, mam taką małą prośbę ale też i pomoc w pewnym problemie, a więc do rzeczy... 

Na początku warto wspomnieć, że nie jest to moja pierwsza przygoda z rybkami, wędkuję już sporo czasu, jednak do tej pory było to takie zwykłe wędkowanie spławik lub ciężarek z ołowiu coś na haczyk i do wody, bez jakiś kupowanych zanęt i tak spędzało się nad wodą kilka godzinnek dziennie ;)

W tamtym roku pojeździłem na stawy ze swoim "wędkowaniem", połowiłem trochę rybek i w tym roku chciałbym po raz pierwszy spróbować swoich sił w Method feederze. Troszkę poczytałem na ten temat i uznałem że warto spróbować czegoś innego ;) 

Na start zakupiłem sobie wędkę Robinson Stinger 3,30, cw. 60g i do tego kołowrotek Okuma Carbonite  XP 140a. Teraz przede mną wybór przynęt, zanęt oraz pelletów. Dodam tylko, że będę łowił na komercjach w tym roku, niewielkie stawy  1,5/2m do max 3/4m. głębokości. Rybki jak to na komercjach karpie, karasie, liny, amury itp. Wielkość? Mogą się trafić różne(jak to na rybkach bywa, czasem się czegoś można nie spodziewać) ale nie nastawiam się póki co na jakieś większe okazy.

Teraz czas na kolejne zakupy ;) Mam małą listę przygotowaną mniej więcej co chciałbym kupić w najbliższym czasie(dokładniej chciałbym kupić w marcu, a na rybki pewnie pojechać coś początkiem kwietnia lub końcem marca jak pogoda będzie dopisywać.) i chciałem się was zapytać co z tej listy sobie darować a co by do listy dopisać lub zamienić:

  • Pellet Skretting 2mm - 2kg
  • Pellet Coopensa Red Haliibut 2mm - 1kg
  • Zanęta Meus Method Feeder Ochotka - 1 opakowanie 
  • przypony i haczyki 10 lub 8 z gumką i push-stopem(jedne takie jedne takie) 
  • podajniki do methody( widziałem na allegro 8 podajników do 35g z foremką) 
  • No i na koniec przynęty na gumkę i push stopa. I tutaj mam największy problem bo sam nie wiem co wybrać. Myślałem nad jakimiś dumbelsami 6/8mm ale takimi żeby były w różnych kolorach w jednym pojemniku. W oczy rzuciło mi się jeszcze coś takiego jak Ringers Banded Allsorts 6mm.

To chyba te najważniejsze rzeczy do metody, które zamierzam w niedługim czasie nabyć. Być może o czymś jeszcze zapomniałem w trakcie pisania. Oczywiście do tego trzeba jeszcze pojemniki/sitka na mieszanie zanęty ale z tym już sobie jakoś poradzę mam nadzieję ;) 

Gdybyście mogli coś jeszcze doradzić byłbym wdzięczny, Pozdrawiam ;)

 

Edited by Dan512
Link to comment
Share on other sites

Na pewno przyda ci się igła do push stopa,  a tak poza tym to wszystko chyba. Nie warto zasypywać się masą sprzętu i przynęt. Później będziesz kombinował. Myślę że na sam początek starczy.  Ewentualnie jakieś przypony do methody z wkrętami do przynęt twardych ale spokojnie te z gumką powinny dać radę przy średniej wielkości przynętach. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...