Jump to content

Żyłka na podkład


Recommended Posts

Nie polecam. Kasa w błoto. Na podkład dawaj albo plecionkę 0.2, albo podkład muchowy(przy 150 metrach plecionki nigdy się wypuścisz tyle linki), albo korek 2-1 mm. ja osobiście na pierwszy podkład daję korek. Potem plecionka, albo podkład muchowy(plecionka pod cieńszą linkę, muchowy pod grubszą). Plecionka wbija się w żyłkę i potem jest kłopot. 

Pozdrawiam

ROFLYOU

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, ROFLYOU napisał:

Nie polecam. Kasa w błoto. (...) Plecionka wbija się w żyłkę i potem jest kłopot. (...)

Nie chciałbym być niemiły, ale tych twierdzeń inaczej nie da się nazwać jak herezje. Od czasu dgy zacząłem używać plecionki, a było to hohoho... i jeszcze trochę, stosuję jako podkład żyłkę i nie spotkałem się nigdy z efektem klinowania się plecionki.

Primo, jak wyżej napisał Hubert, takie zjawisko jest praktycznie nieosiągalne. Przeważnie na podkład z żyłki nawija się 100-150 m plecionki, bo zazwyczaj w takich odcinkach jest dystrybuowana. Nie znam nikogo, kto w rzutach uzyskiwałby takie odległości i odwijałby w rzucie cały nawój plecionki, więc zarzut kompletnie nietrafiony.

Secundo, "kasa w błoto" - ciekawe stwierdzenie. 50 Yd podkładu muchowego, to koszt rzędu 15-20 zł, tania żyłka (nawet najtańsza spełni swoją rolę jako podkład) to wydatek max 10 zł za 150 m, a szpulę 50 m, można kupić już za 4 zł, więc kolejny zarzut nie trzyma się kupy.

Tertio, plecionka na podkład, to pomysł co najmniej niepraktyczny. Plecionka jest znacznie droższa zarówno od żyłki, jak i zalecanego przez Ciebie podkładu muchowego. Poza tym, plecionka może mieć tendencję ślizgania się na szpuli kołowrotka, stąd choćby kilkudziesięcio zwojowy podkład, stanowiący 1-2 warstw nawoju  z żyłki jest pożądany, nawet gdyby linka główna miała zapełnić całą szpulę.

Rozumiem, że chciałeś pierwszym swoim wpisem "zabłysnąć", ale debiut nie udany. Dobra koleżeńska rada zawsze pomyśl najpierw co chcesz napisać, a potem dopiero pisz.zeby.gif

16 godzin temu, kubsF napisał:

Witam, czy żyłka 0.30 nada się jako podkład do plecionki 0.12?

Tak.okok.gif

Edited by Alexspin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...