Jump to content

Żyłka Pomoc


Dan999
 Share

Recommended Posts

Witam .  Kupiłem 2 kije Mikado noctis 360 i do tego 2 kołowrotki mikado splendid 970. Do tego znajomy dał mi żyłkę Mikado dreamline 0.40 600m w gratisie. Kiedy założyłem je na kręciołki to strasznie mi się płaczą robią się pętle kiedy chce zarzucić to żyłka tak wyskakuje ze wchodzi aż pod szpule i wiecie co się dzieje, oczywiście nawionołem tak jak w każdej swojej innej wędce. Szpula od żyłki pionowo w pojemniku z wodą przyparta żeby nie latała i naciągnięta przez szmatke. Wszystko zdjołem i teraz liczę na was żebyście polecili mi jakąś żyłkę żebym się nie zawiódł. Łowie zazwyczaj na stawach komercyjnych karpie 8-12kg ale są i 20kg. Dziękuję za minutę czasu poświęconego dla mnie i Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Dan999 napisał:

Kiedy założyłem je na kręciołki to strasznie mi się płaczą robią się pętle kiedy chce zarzucić to żyłka tak wyskakuje ze wchodzi aż pod szpule i wiecie co się dzieje, oczywiście nawionołem tak jak w każdej swojej innej wędce. Szpula od żyłki pionowo w pojemniku z wodą przyparta żeby nie latała i naciągnięta przez szmatke.

Jak dla mnie źle nawinięta i kolejną może spotkać to samo.

Duże pojemnościowo szpule, które używałem miały informację na naklejce aby przewijać bezpośrednio na szpulę kołowrotka. Niektóre sklepy wędkarskie świadczą nawet taką usługę dla zakupionych u nich żyłek. Jednak, jeśli mnie pamięć nie myli, to 2 lub 3 razy nie było informacji na naklejce, za to była na opakowaniu zbiorczym i o tym powinien poinformować Ciebie sprzedawca.

Karpiowej żyłki nie polecę bo omijam je szerokim łukiem. Karpiarska "nierościągliwość" żyłki jest przeze mnie oceniana na nierościągliwość gumy w majtach a to nie ma nic wspólnego z nierozciągliwością mojego grunciarstwa. Jeśli jednak byś nalegał to spokojnie mogę polecić siglon premium, w końcu ryby nie rozróżniają, czy to żyłka karpiowa, spinningowa, czy gruntowa. :) 

Link to comment
Share on other sites

Nawinołeś standardowo jak się nawija ze szpul 150m. Tu jest ewentualnie potrzebne nawinięcie bezpośredni z szpuli z żyłką na szpulę kołowrotka, bez przelotek, wody, itp.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...