Jump to content

janek73

Forumowicz
 • Content count

  46
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12

About janek73

 • Rank
  Użytkownik
 • Birthday 05/01/1973

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo morskie
 • Mój rekord
  dorsz 7,83 ;sandacz 7,20 ;karp 10,80

Informacje o profilu

 • Imię
  Janek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Brzeg Dolny
 • Zainteresowania
  łowiectwo,wędkarstwo,motoryzacja
 1. janek73

  Morskie łowy

  Część, gratki Janio , połów extraklasa.Pozdrawiam.
 2. janek73

  Wieści znad wody

  Qźwa zwierz też przy tych temperaturach niewiele żeruje i u mnie też posucha, że masakra. Teraz znowu Duńczycy przyjechali, roboty ,że masakra. Pozdro.
 3. janek73

  Wieści znad wody

  Gratki Andi ,aż mnie tu skręca ale pracy full i nie ma opcji nawet na mały wypadzik. Fajnie ,że wreszcie połowiłeś, pozdro.
 4. janek73

  Morskie łowy

  Witam, byłem niedzielę we Władku na Marinero. Tym razem przyjechaliśmy w sobotę, obiadokolacja ,spacer i pogawędka z szyprami. Rano o 6:00 pakujemy się na łódź i pełni sił ruszamy w morze. Pogoda marzenie, ale nie dla mnie ,nie lubię gładkiego morza a tu flauta. Pierwsze napłynięcia dają kilka bolków,ale z godziny na godzinę coraz lepiej. Atmosfera na jednostce zajefajna, zresztą jak zawsze u Marcina. W sumie fajna wyprawa,trochę połowiliśmy ,ale najważniejsza jest kolejna przygoda na morzu. Niestety wyśmienity humor zjebał powrót do domu,postoje w korkach dały 12 godzin za kółkiem.
 5. janek73

  Morskie łowy

  Tak, Ja nie i Ty nie to dwa Janie hi hi , a i tak focia z diabełkiem zajebiaszcza , nie do pobicia . Dzięki Jancio i do następnego... Andi a my mamy zaległą wyprawę , gdy tylko czas pozwoli musimy to nadrobić .
 6. janek73

  Szwajcaria Kaszubska

  Gratki Kris ,bardzo ładny garbusek .
 7. janek73

  Belona

  Gratki , ale mnie tu szlag weźmie .Tak chciałem w tym roku połowić belonkę .
 8. janek73

  Wieści znad wody

  Hejka, Andi jak przyjadę to odbijemy te niepowodzenia ,nie frasuj się ,czasami tak jest , że wszystko idzie jak po grudzie. Za to później sukcesy lepiej smakują
 9. janek73

  Morskie łowy

  Nie wiesz nawet jak bardzo żałuję , że nie mogę Ci towarzyszyć, ale bliscy są ważniejsi niż ryba. Niestety musiałem wracać , ale już oczyma wybraźni widzę te zażerające dorszyska. Połamania kija i samych grubych lamparcików, a zdjęcia doda , mam nadzieję Okno.
 10. janek73

  Morskie łowy

  Witam, jak obiecałem skrobię słów kilka z wyprawy z Jasiem Okno. W niedzielne popołudnie odbieram telefon z info ,że jest pogoda i płyniemy. Pobudka 3:30, w mietka i rura do Jasia, przeładunek do busa i kierunek marina. Wypływamy z Górek ,zatoka spokojna i wszystko wskazuje, że będzie fajny dzionek . Jasiu wiedziony węchem kieruje się na wraczek ,zestawy poszły do wody, Jan łowi na gumę , a ja na spławik, jak mawia Grzybek ,czyli szprotkę. Po chwili pierwsze kopnięcie i lamparcik ląduje w kaście, już mi się micha cieszy ,u Jasia cisza, nic nie gryzie gum, a ja wyjmuję kolejne dorsze. Po kolejnym napłynięciu Jasiu zakłada szprota i też zaczyna walczyć, wreszcie ma brania. Okazało się ,że tylko na mięsko dorszyki reagowały. Zmieniamy miejscówkę, po drodze łowimy kilkanaście pięknych śledzi, tak w sumie pierwszy raz łowiłem śledzie na 28 metrach , ale za to jakie grubaski. Pogoda się zmienia i na zatoce pokazują się dziury jak na naszych drogach, zaczyna nieźle bujać, ale PENETRATOR choć nie za duży zajefajnie trzyma się na fali. No i w dodatku Jasiu łowi rybkę, o której marzę od kilku lat DIABEŁKA . Wracając obławiamy jeszcze kilka zapisów , z których wychodzi kilka dorszy, a na wejściu łowimy trochę śledzi na kolację. Jancio jeszcze raz dzięki za fajną przygodę i wspólne łowy.
 11. janek73

  Wieści znad wody

  Okienko ,bardzo wielkie dzięki za fascynującą przygodę i zajefajne wędkowanie .
 12. Dokładnie , jak byś chciał porządną echo to mam coś takiego , Pisz na priv
 13. janek73

  zawody

  Witam, na każdych zawodach są omawiane zasady i wówczas czy to prowadzący ,czy kapitan sportowy ogłasza czy jest wymiar czy nie. Spotykałem się też z sytuacjami , kiedy nie obowiązywał wymiar ochronny na niektóre gatunki ryb. Zawsze jednak o tym oznajmia zawodników prowadzący zawody.
 14. janek73

  Pelet/zanęta na karpia

  Witam, jeśli mogę poradzić to z mojego doświadczenia najlepsze efekty dawała taka oto metoda 1 Pierwsze nęcenie to rzepak , kukurydza i odrobina kulek lub peletu, najczęściej ok 10 litrów. Ilość jest ściśle uzależniona od kilku rzeczy , mianowicie : wielkość akwenu, ilość ryby oraz pora roku a dokładniej temperatura wody, bo to ma wpływ na przemianę materii u karpia. 2 Po dwóch dniach ok. 5 litrów sypkiej z przewagą kukurydzy, plus 150- 200 kulek , ważne aby podawać smaki na które zamierzamy łowić 3 Po kolejnych dwóch dniach same kulki ok 100 i w następnym dniu zasiadka. Tego typu nęcenie stosowaliśmy na dzikich łowiskach wielkości kilku hektarów. Pozdro.
 15. janek73

  Życzenia Świąteczne

  Przyłączam się do życzeń : spokojnych, rodzinnych i pogodnych Świąt.
×