Jump to content

Artur z Kętrzyna

Forumowicz
 • Content count

  181
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

22

About Artur z Kętrzyna

 • Rank
  Zaawansowany

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  Szczupak 84 cm, 4,5 kg wagi

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem
 • Zainteresowania
  Byłem Członkiem Komisji do spraw Młodzieży przy Okręgu PZW Olsztyn, instruktorem wędkarstwa, jak i członkiem zarządu Koła PZW Miasto Ketrzyn. Szukam ludzi chętnych coś zrobić dla koła i naszego powiatu, lub takich co chcą wesprzeć tych co chcą coś dla nich zrobić ;-)

Recent Profile Visitors

7201 profile views
 1. Artur z Kętrzyna

  Co nowego kupiliście?

  jak próbowałeś już tego kija? Jak się spisuje? da rady z metrówkami, i nie za toporny na mniejsze przynęty?
 2. Artur z Kętrzyna

  Wybory PZW 2017

  Prawdopodobnie do Was dotarło. Na skutek postępowania administracyjnego jakie wszcząłem i wsparli mnie koledzy, powielając skargę. ZG PZW ugią się i zmienił ją. Jest jeszcze wiele do zrobienia. Mianowicie Art 11 p. 2 mówi o "Walnym delegatów" Co dało by głos kołom by co roku ich przedstawiciele decydowali o planie pracy ZO jak i Preliminarzu - planu wydatków, ile i na co. Tylko znów kilka osób musiało by powielić ten wniosek do Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Kto pomoże?
 3. Artur z Kętrzyna

  Kupię, sprzedam, zamienię

  Ostatnio kompletuję sprzęt do połowu sumów. Jak ktoś ma kołowrotek lub kij. To czekam na propozycje. Kołowrotek ma być mocny i nie mniejszy niż 7000 wędka: 2,4 max 2,7m Cw. 200-350 g
 4. Artur z Kętrzyna

  Kupię, sprzedam, zamienię

  Kupię przyczepkę podłodziową, na łódkę o wym 4,0/1,7 m. na foto, by przyciągnąć waszą uwagę ;-) Może być bez papierów. Grunt by było to czego szukam i było Mnie na nią stać.
 5. Kupię, sprzedam, zamienię szukałem tu takiego wątku i nie znalazłem. A myślę że się przyda. Bo każdy z Nas coś szuka, lub mu zalega, bądź po prostu jest zbędne. To czemu tego nie sprzedać czy zamienić na inną rzecz?
 6. Artur z Kętrzyna

  Co nowego kupiliście?

  Oj w tym roku poleciałem po bandzie łódkę, silnik elenktyczny 54 lb, aku, ładowarkę silnik spalinowy, przynet itd. oj dużo. Łódkę oczywiście przerabiałem z motorówki na wędkarską. Teraz będę przyczepkę robił, kupiłem zwykłą samochodową i jestem w trakcie jej rejestraci.
 7. Artur z Kętrzyna

  Najważniejszy dla wędkarzy akt prawny.

  Jeśli chodzi o statut to § 57 Do zakresu działania i kompetencji zarządu koła należy: 16) prowadzenie szkoleń w zakresie znajomości Statutu, etyki wędkarskiej, Regulaminu amatorskiego połowu ryb, zasad i technik wędkowania oraz popularyzacja wiedzy o ochronie wód i gospodarce rybackiej; A jeśli chodzi o szeregowego wędkarza/członka PZW § 13. p. 4) uprawiać wędkarstwo w wodach Związku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i obowiązującym w PZW „Regulaminem Amatorskiego Połowu Czyli wędkarz posiadający Kartę Wędkarską powinien znać podstawy uprawiania amatorskiego połowu ryb na wędkę w kraju. Jeśli nie zna to częściowa wina jest tych co wydali zaświadczenie o zdanym egzaminie. :-) Po drugie nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania i konsekwencji wynikających z naruszenia ich. To jedynie może być czynnik łagodzący wymiar kary gdyż mógł działać nieświadomie.
 8. Artur z Kętrzyna

  Ktoś chce zająć się PZW

  Czyli kto? i b... napisał co wiedział. Nie wiedząc nic w tym temacie. No cóż ale to wśród braci wędkarskiej, to norma. Szkoda słów....
 9. Niniejszym uprzejmie informuje, że Krajowy Rejestr Sądowy w dniu 31.08.2017 r. dokonał rejestracji Statutu PZW w dniu 15.03.2017 r. LINK Co Wy na to? Czy zacznie być normalniej, czy dalej będą się migać?
 10. Artur z Kętrzyna

  Ktoś chce zająć się PZW

  A ilu z tych nie zadowolonych wędkarzy było na wyborach w tamtym roku? Ilu przyjdzie na walne w tym roku? Zapominacie że właśnie na wyborach wybieracie zarząd koła, jak i delegatów, a z nich jest wybierany Zarząd okręgu jak i delegaci na zjazdy krajowe którzy zaś wybierają zarząd Główny. Tak więc stawiając na ludzi którzy chcą coś zmienić, zastępujecie beton który chcecie zmienić :-D. No ale po co? Niech dalej rządzi beton, a my sobie dlalej ponarzekamy :-D
 11. Artur z Kętrzyna

  Wybory PZW 2017

  Każdemu już znana jest sprawa uchwalonej ordynacji wyborczej na lata 2017-2020 przez Zarząd Główny PZW, podpisanej przez miłościwie nam panującego Dionizego. Każdy z nas się oburza, psioczy itd. A ilu z nasz działa? Ale pozostawmy to bez komentarza. Ja zadziałem i dałem Wam narzędzie do obrony swoich praw. Ponieważ Ta ordynacja łamie nasze prawa Konstytucyjne, statutowe PZW, to jest nie zgodna z prawem. Co czyni ją nie ważną. Ja macie chęć zmienić zarząd i delegatów na nowych, daję Wam te pliki. Na podstawie ich treści możecie Sami na Walnym Wyborczym uchwalić jak wybierzecie swoich kandydatów. Bądź możecie odroczyć wybory aż zakończy się postępowanie w tej sprawie. Nasiałem na ten temat krótki artykuł na moim blogu: Artur z Ketrzyna wedkuje.pl ZG PZW łamie nasze prawa? Nie-dajmy się.
 12. Artur z Kętrzyna

  Ktoś chce zająć się PZW

  Po części masz rację. Tak, byłem i jestem dyskryminowany przez ludzi obecne władających. Jestem osobą bardzo im nie wygodną bo chciałem wiele zrobić dla wód i wędkarzy. Oni by jednak choć odrobinę się wykazać po części przywłaszczyli sobie moje niektóre projekty i opracowali je po swojemu. Niektóre udało mi się samemu wdrożyć. Większość i tak w "demokratycznym głosowaniu" (bo ich była większość) sabotowali i głosowali przeciwko. Przykro mi że ok 40 tyś zł pozyskanych środków przepadło bo "nam to nie potrzebne" itd. Okręg PZW w Olsztynie wszczął 2 postępowania dyscyplinarne przeciwko mojej osobie. Oba na starcie przegrali, bo to były oskarżenia wysnute z palca. Zamietli pod dywan sprawę przeciwko ich człowiekowi, który fałszuje dokumenty, zmuszał sekretarza do fałszowania protokołów ze spotkań zarządu, łamał regulamin koła jak i statu PZW. Był i jest dla nich zbyt cenny, bo to głos na ich kandydatury itd. "Reka rękę myje" I tak będzie dalej jak ludzie nie zaczną chodzić na wybory i walne, i oddawać swoje głosy na słuszne cele. Z Satinem kontaktowałem się, część dokumentów mu przesłałem. Chciałem też by zorganizował spotkanie z ZG i ZO Mazowieckie, oraz RZGW itd. Ale widać na tym mu nie zależy by dokładnie pokazać wędkarzom gdzie jest pies pogrzebany w operatach i rybaczeniu. Bardzo ładnie bym objaśnił co i jak, i ukazał ich obłudę. Demaskując ich priorytety "pozyskiwanie środków na diety, delegacje i opłacanie spotkań i imprez" czyli życiu na koszt członków PZW. Jestem w posiadaniu kopi sfałszowanego dokumentu "uchwały" przez zarząd koła PZW Miasto Ketrzyn, mam odpowiedzi w mailu jak sam przewodniczący komisji rewizyjnej okręgu mówi o "zniszczeniu dowodów w sprawie" Mam też nagrania. ZG PZW w Warszawie obawia się mojej wiedzy, dlatego przyzwala na to co się u mnie wyprawia, udając głupa że wszytko jest oki. Już raz dostali pstryka w nos "upomnienie od ochrony środowiska" za to co wyprawiają z wodami. Ja jestem gotów publicznie w debacie, pokazać wszystkim wędkarzom że obecni ludzie w ZG i ZO Mazowieckie, okłamują ich w żywe oczy co do niby koniecznej obecności rybaków na ich wodach. Ale czego oczekujecie? Jak pozwalacie innym wybrać ludzi ściśle powiązanych z gospodarstwami rybackimi. Dalej będę popierał takie akcje które otwierają oczy zwykłemu wędkarzowi. Dalej swoją wiedzą wesprę każdego wędkarza który coś będzie chciał zrobić dla wód i wędkarzy. Tyko jeszcze musi sporo wody upłynąć by ci zwykli wędkarze zrozumieli że ich głos na walnym i wyborach jest bardzo istotny w walce o lepsze jutro ich wód i hobby.
 13. Artur z Kętrzyna

  Ktoś chce zająć się PZW

  Jak masz chęć to pisz do mnie na meila: artursadlowski@poczta.fm tam będę mógł Ci przesłać kilka plików, dokumentów co do matactw itd. I jak byś organizował coś konkretnego w Warszawie, będziemy mogli się zgrać. Co do ordynacji wyborczej, już skopiowałem i poprawiłem błędy graficzne (źle mi kopiuje z ich strony tekst i trzeba formatować tekst) Mam zamiar zaskarżyć to do RPO. Poza-tym, do puki członkowie nie będą chodzić na wybory czy walne (olewać to) to do ta trudno będzie walczyć z betonem by coś było robione dla wód i dla wędkarzy.
 14. Artur z Kętrzyna

  26 kwietnia na Twardej

  A kto ich wybrał, czy tez kto pozwolił innym ich wybrać? Szkoda słów. Pikieta była słuszna. Organizatorzy jej namawiali was do udziału w wyborach i wyboru innych ludzi, bo dalej nic się nie zmieni.
 15. Artur z Kętrzyna

  Wymiar ochronny szczupaka.

  Koledzy, pisze się/jest napisane, szczupak: wymiar ochronny do 45 cm (rozp. MRiRW), a 50 cm RAPR. Ponieważ do tego wymiaru rybka jest chroniona, by zapewnić jakieś minimum różnorodności rybostanu. Czyli nie wyczesać wszystkiego z wody i rybka miała jakieś możliwości rozmnażania się o odbudowy populacji. I nie ma co kłócić się o mm, bo taki dylemat wędkarz ma może raz na rok a nawet rzadziej. I myślę że normalny/wyrozumiały strażnik nie ukaże za szczupaka mierzącego równo 50,00 cm
×