Jump to content

Artur z Kętrzyna

Forumowicz
 • Content count

  169
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19

About Artur z Kętrzyna

 • Rank
  Zaawansowany

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  Szczupak 84 cm, 4,5 kg wagi

Informacje o profilu

 • Płeć
  Nie powiem
 • Zainteresowania
  Byłem Członkiem Komisji do spraw Młodzieży przy Okręgu PZW Olsztyn, instruktorem wędkarstwa, jak i członkiem zarządu Koła PZW Miasto Ketrzyn. Szukam ludzi chętnych coś zrobić dla koła i naszego powiatu, lub takich co chcą wesprzeć tych co chcą coś dla nich zrobić ;-)

Recent Profile Visitors

6922 profile views
 1. Artur z Kętrzyna

  Najważniejszy dla wędkarzy akt prawny.

  Jeśli chodzi o statut to § 57 Do zakresu działania i kompetencji zarządu koła należy: 16) prowadzenie szkoleń w zakresie znajomości Statutu, etyki wędkarskiej, Regulaminu amatorskiego połowu ryb, zasad i technik wędkowania oraz popularyzacja wiedzy o ochronie wód i gospodarce rybackiej; A jeśli chodzi o szeregowego wędkarza/członka PZW § 13. p. 4) uprawiać wędkarstwo w wodach Związku zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i obowiązującym w PZW „Regulaminem Amatorskiego Połowu Czyli wędkarz posiadający Kartę Wędkarską powinien znać podstawy uprawiania amatorskiego połowu ryb na wędkę w kraju. Jeśli nie zna to częściowa wina jest tych co wydali zaświadczenie o zdanym egzaminie. :-) Po drugie nieznajomość prawa nie zwalnia z obowiązku jego przestrzegania i konsekwencji wynikających z naruszenia ich. To jedynie może być czynnik łagodzący wymiar kary gdyż mógł działać nieświadomie.
 2. Artur z Kętrzyna

  Ktoś chce zająć się PZW

  Czyli kto? i b... napisał co wiedział. Nie wiedząc nic w tym temacie. No cóż ale to wśród braci wędkarskiej, to norma. Szkoda słów....
 3. Niniejszym uprzejmie informuje, że Krajowy Rejestr Sądowy w dniu 31.08.2017 r. dokonał rejestracji Statutu PZW w dniu 15.03.2017 r. LINK Co Wy na to? Czy zacznie być normalniej, czy dalej będą się migać?
 4. Artur z Kętrzyna

  Ktoś chce zająć się PZW

  A ilu z tych nie zadowolonych wędkarzy było na wyborach w tamtym roku? Ilu przyjdzie na walne w tym roku? Zapominacie że właśnie na wyborach wybieracie zarząd koła, jak i delegatów, a z nich jest wybierany Zarząd okręgu jak i delegaci na zjazdy krajowe którzy zaś wybierają zarząd Główny. Tak więc stawiając na ludzi którzy chcą coś zmienić, zastępujecie beton który chcecie zmienić :-D. No ale po co? Niech dalej rządzi beton, a my sobie dlalej ponarzekamy :-D
 5. Artur z Kętrzyna

  Wybory PZW 2017

  Każdemu już znana jest sprawa uchwalonej ordynacji wyborczej na lata 2017-2020 przez Zarząd Główny PZW, podpisanej przez miłościwie nam panującego Dionizego. Każdy z nas się oburza, psioczy itd. A ilu z nasz działa? Ale pozostawmy to bez komentarza. Ja zadziałem i dałem Wam narzędzie do obrony swoich praw. Ponieważ Ta ordynacja łamie nasze prawa Konstytucyjne, statutowe PZW, to jest nie zgodna z prawem. Co czyni ją nie ważną. Ja macie chęć zmienić zarząd i delegatów na nowych, daję Wam te pliki. Na podstawie ich treści możecie Sami na Walnym Wyborczym uchwalić jak wybierzecie swoich kandydatów. Bądź możecie odroczyć wybory aż zakończy się postępowanie w tej sprawie. Nasiałem na ten temat krótki artykuł na moim blogu: Artur z Ketrzyna wedkuje.pl ZG PZW łamie nasze prawa? Nie-dajmy się.
 6. Artur z Kętrzyna

  Ktoś chce zająć się PZW

  Po części masz rację. Tak, byłem i jestem dyskryminowany przez ludzi obecne władających. Jestem osobą bardzo im nie wygodną bo chciałem wiele zrobić dla wód i wędkarzy. Oni by jednak choć odrobinę się wykazać po części przywłaszczyli sobie moje niektóre projekty i opracowali je po swojemu. Niektóre udało mi się samemu wdrożyć. Większość i tak w "demokratycznym głosowaniu" (bo ich była większość) sabotowali i głosowali przeciwko. Przykro mi że ok 40 tyś zł pozyskanych środków przepadło bo "nam to nie potrzebne" itd. Okręg PZW w Olsztynie wszczął 2 postępowania dyscyplinarne przeciwko mojej osobie. Oba na starcie przegrali, bo to były oskarżenia wysnute z palca. Zamietli pod dywan sprawę przeciwko ich człowiekowi, który fałszuje dokumenty, zmuszał sekretarza do fałszowania protokołów ze spotkań zarządu, łamał regulamin koła jak i statu PZW. Był i jest dla nich zbyt cenny, bo to głos na ich kandydatury itd. "Reka rękę myje" I tak będzie dalej jak ludzie nie zaczną chodzić na wybory i walne, i oddawać swoje głosy na słuszne cele. Z Satinem kontaktowałem się, część dokumentów mu przesłałem. Chciałem też by zorganizował spotkanie z ZG i ZO Mazowieckie, oraz RZGW itd. Ale widać na tym mu nie zależy by dokładnie pokazać wędkarzom gdzie jest pies pogrzebany w operatach i rybaczeniu. Bardzo ładnie bym objaśnił co i jak, i ukazał ich obłudę. Demaskując ich priorytety "pozyskiwanie środków na diety, delegacje i opłacanie spotkań i imprez" czyli życiu na koszt członków PZW. Jestem w posiadaniu kopi sfałszowanego dokumentu "uchwały" przez zarząd koła PZW Miasto Ketrzyn, mam odpowiedzi w mailu jak sam przewodniczący komisji rewizyjnej okręgu mówi o "zniszczeniu dowodów w sprawie" Mam też nagrania. ZG PZW w Warszawie obawia się mojej wiedzy, dlatego przyzwala na to co się u mnie wyprawia, udając głupa że wszytko jest oki. Już raz dostali pstryka w nos "upomnienie od ochrony środowiska" za to co wyprawiają z wodami. Ja jestem gotów publicznie w debacie, pokazać wszystkim wędkarzom że obecni ludzie w ZG i ZO Mazowieckie, okłamują ich w żywe oczy co do niby koniecznej obecności rybaków na ich wodach. Ale czego oczekujecie? Jak pozwalacie innym wybrać ludzi ściśle powiązanych z gospodarstwami rybackimi. Dalej będę popierał takie akcje które otwierają oczy zwykłemu wędkarzowi. Dalej swoją wiedzą wesprę każdego wędkarza który coś będzie chciał zrobić dla wód i wędkarzy. Tyko jeszcze musi sporo wody upłynąć by ci zwykli wędkarze zrozumieli że ich głos na walnym i wyborach jest bardzo istotny w walce o lepsze jutro ich wód i hobby.
 7. Artur z Kętrzyna

  Ktoś chce zająć się PZW

  Jak masz chęć to pisz do mnie na meila: artursadlowski@poczta.fm tam będę mógł Ci przesłać kilka plików, dokumentów co do matactw itd. I jak byś organizował coś konkretnego w Warszawie, będziemy mogli się zgrać. Co do ordynacji wyborczej, już skopiowałem i poprawiłem błędy graficzne (źle mi kopiuje z ich strony tekst i trzeba formatować tekst) Mam zamiar zaskarżyć to do RPO. Poza-tym, do puki członkowie nie będą chodzić na wybory czy walne (olewać to) to do ta trudno będzie walczyć z betonem by coś było robione dla wód i dla wędkarzy.
 8. Artur z Kętrzyna

  26 kwietnia na Twardej

  A kto ich wybrał, czy tez kto pozwolił innym ich wybrać? Szkoda słów. Pikieta była słuszna. Organizatorzy jej namawiali was do udziału w wyborach i wyboru innych ludzi, bo dalej nic się nie zmieni.
 9. Artur z Kętrzyna

  Wymiar ochronny szczupaka.

  Koledzy, pisze się/jest napisane, szczupak: wymiar ochronny do 45 cm (rozp. MRiRW), a 50 cm RAPR. Ponieważ do tego wymiaru rybka jest chroniona, by zapewnić jakieś minimum różnorodności rybostanu. Czyli nie wyczesać wszystkiego z wody i rybka miała jakieś możliwości rozmnażania się o odbudowy populacji. I nie ma co kłócić się o mm, bo taki dylemat wędkarz ma może raz na rok a nawet rzadziej. I myślę że normalny/wyrozumiały strażnik nie ukaże za szczupaka mierzącego równo 50,00 cm
 10. He, niedawno w tej sprawie wysłałem pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich. Bo do tej pory mnie zbywają, i mataczą. Normalnie jawnie fałszują dokumenty, nie przestrzegają statutu, regulaminu itd.
 11. Artur z Kętrzyna

  Zezwolenie i Karta wędkarska

  Patrząc na wysokość składek, to opłaty były pobrane jako od ucznia 50% zniżki. I w tym kole po odebraniu karty wędkarskiej w starostwie powinieneś dostać legitymację, rejestr i zezwolenie. Dziwne że pobrali opłaty, jeszcze przed możliwością wydania ci tych dokumentów. Penie dlatego by być pewnym że będziesz ich członkiem... Nie masz obowiązku zapisywania się do koła w którym zdajesz egzamin na kartę wędkarska. Tak więc powinni ograniczyć się do egzaminu na kartę. I dopiero jak byś miał już kartę, dopełnić z tobą resztę formalności. Przenieść się do innego koła masz prawo, i to jet twój jedynie wybór. Najlepiej to robić przy opłacaniu składek na nowy rok/sezon. Po drugie członkowskie jest ważne na cały kraj. Tak więc w drugim okręgu opłacasz tylko i wyłącznie składkę okręgową i musisz dostać rejestr i zezwolenie. Ale zawsze warto sprawdzić czy twój okręg nie ma podpisanego porozumienia, które umożliwi ci łowić rybki też na ich wodach.
 12. Artur z Kętrzyna

  Jaki silnik elektryczny do łodzi?

  He, ja zbieram na ten tańszy... Wątpię bym mógł dozbierać i na akumulator...
 13. Artur z Kętrzyna

  Jaki silnik elektryczny do łodzi?

  Ten co zaproponowałeś to dla mnie za drogi, myślałem o góra 800 zł, no w porywach 1000 zł. (no jesteś już 2 osobą co proponuje osapian) Co do akumulatora to ta na początek ten samochodowy i to stary. Za rok jak nazbierał bym to kupię ten specjalne do nich.
 14. Artur z Kętrzyna

  Jaki silnik elektryczny do łodzi?

  Jako że ten wątek ma już parę lat to go odświeżam. I zadaje pytanka bo od tego czasu napewno coś się zmieniło... Mam do Was koledzy pytanko, jakie silniki używacie i jak wam służą? Chcę sobie taki kupić na następny sezon. Będzie on używany do pontonu 2,7 m i łódki blaszanki 4 m. Raczej tylko na jeziorach Mazurskich. A jako że mam kiepski budżet bo będzie mnie na razie stać na zakup samego silnika. I myślę go używać przy zwykłym akumulatorze. Kto tak używał? I jaki jest tego skutek (nie zaszkodzi to silnikowi)?
 15. Artur z Kętrzyna

  Problem śmierdzący kryminałem

  Diclo, wiesz że gdzieś dzwoni, ale nie wesz gdzie. Ten okręg jest pod patronatem ZG i za wszelką cenę bronią się by nie powstał tam zwykły okręg zarządzany przez wędkarzy. Było głośna jak wędkarze chcieli by tam powstał zwykły okręg PZW, Opłacając składkę okręgową na Sówałki, masz dostęp do tych wód. To jakie to są wody jak nie ogólnie dostrzeżone. Specjalne łowiska to co innego.. To że uchwałą ZG na tych wodach gospodaruje gospodartwo rybackie nie zwykły okręg, to czysty przekret, taki twór. cytat ze strony GR PZW Suwałki. "Witamy w systemie On-line sprzedaży zezwoleń na amatorski połów ryb na jeziorach użytkowanych przez Polski Związek Wędkarski Gospodarstwo Rybackie PZW w Suwałkach." "Wędkujących obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb PZW z wyjątkami:"
×