Jump to content

Krzych321

Forumowicz
 • Content count

  30
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21

About Krzych321

 • Rank
  Użytkownik
 • Birthday 12/13/2002

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  3,4kg

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysiek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Świebodzin

Recent Profile Visitors

926 profile views
 1. Moja frustracja powoli sięga zenitu. Nic a nic. Dobrze, że chociaż ten okonek postanowił mnie pocieszyć tydzień temu. Niestety wczoraj nawet skubnięcia. Nie wiem czego to jest wina. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł pochwalić się tutaj pierwszym szczupakiem. Kupię wahadłówki, może one pomogą.
 2. Wspaniałe wiadomości, w niedzielę złowiłem pierwszą rybę na spinning. Okoń, nawet nie wiem czy miał wymiar, od razu go wypuściłem. Dumny jestem z siebie, bo poczułem branie takiego maluszka. Chwycił na dziwne połączenie metalowego woblera i błystki obrotowej 25g. Cała przynęta nie przekracza 2,5cm. Mam nadzieję, że na tym nie skończą się moje spinningowe "sukcesy".
 3. A ja dziś złowiłem 7 płotek, leszcza i malutkiego okonia. Leszek i jedna płoć z gruntu, reszta na nowego bacika. Taki chrzest bojowy. A żeby bilans zysków i strat pozostał zachowany, to złamałem rączkę od kołowrotka. I tak jestem bardzo zadowolony. W życiu złowiłem przedtem tylko jedną płotkę. Zawsze to były leszcze, liny, okonie. A teraz takie miłe urozmaicenie. Na zdjęciu nie ma 9 ryb, bo zrobiłem je w środku mojego wędkowania, koledzy prosili mnie o zdjęcia to zrobiłem o takie. Jedyna pamiątka po tych rybkach...
 4. Właśnie siedzę nad wodą, moczę dwa kije. Na spławik nic ni bierze, choć widzę stadko młodych płoci koło przynęty. Na grunt przed chwilą wyciągnąłem leszczyka, co znaczy, że jakieś stadko tam się kręci, jestem bardzo zadowolony z wyniku, może coś jeszcze chwyci dzisiaj. Pierwsza ryba złowiona w 100% na grunt i drgającą szczytówkę. Super! Kilka sekund po dodaniu wpisu szczytówka znowu zaczęła wariować. Zaciąłem i znowu leszcz. Mniejszy, ale radocha taka sama !
 5. A ja w niedzielę złowiłem pierwszą rybę na grunt w życiu! Niewymiarowy okoń, ale ryba to ryba. Łowiłem na kukurydzę, w koszyczku była zanęta od lokalnego producenta, ale nic nie brało. Po pewnym czasie stwierdziłem, że dołożę zanęty, bo pewnie już rozniesiona. Zacząłem zwijać zestaw, a tuż przy samym lustrze wody zauważyłem, że coś śledzi moje ziarnko kukurydzy. Po chwili to coś rzuciło się na przynętę, a że to widziałem to delikatnie zaciąłem. Okonek nie sprawiał problemów, od razu go wypuściłem. Dalej nic nie brało. Najgorsze, że połamałem najdelikatniejszą szczytówkę w golden bay'u. Nie wiem, czy nie była oryginalna, bo była zielona a nie biała. Teoretycznie powinna dać radę i z 140 gramami, a ta puściła przy 20... Da się gdzieś dokupić szczytówkę?
 6. Krzych321

  Odzyskanie Karty Wedkarskiej

  Wydaje mi się, że musisz podejść do koła, w którym zdawałeś. Tam wszystkie papiery są, ale składki są nie do uniknięcia.
 7. Krzych321

  Sum z gruntu

  LINK TAK! Ostatecznie potwierdzone.
 8. Sprzedam krętliki o rozmiarze 8, mają 1 cm. Sprzedam za 12groszy za sztukę, mam ich dużo. Są naprawdę wytrzymałe Wysyłam na koszt kupującego. Przy dużej ilości będą gratisy.
 9. Krzych321

  Sum z gruntu

  Kolega mi o tym mówił, ale spróbuję jeszcze bardziej się upewnić, pojadę tam na spławik (odłożę wyprawę na suma) i popytam miejscowych.
 10. Krzych321

  Sum z gruntu

  Sprawdziłem, jest inwazja suma na moim ulubionym łowisku, więc okres ochronny nie obowiązuje. Wymiar też, więc mogę poćwiczyć na małych sumkach. Na szczęście nie jest aż tak źle z sumem, by karać za wypuszczenie.
 11. Krzych321

  Sum z gruntu

  Dziękuję za, jak zwykle, wspaniałe rady i podpowiedzi. To nie jest tak że na prywatnych miejscówkach przepisy PZW nie obowiązują? No nic, poczekam.
 12. Krzych321

  Sum z gruntu

  Mam pytanie. Na pewnym stawie rozpanoszył się sum, chciałbym złapać parę takich rybek. Dałoby się na golden bay'a złapać jakieś sumiki? Może spinning 10-40g byłby lepszy? Nie są bydlentami, ale też nie są bardzo małe.
 13. Krzych321

  Okoń na jednolitą wędkę

  W sumie racja, nie mam na co narzekać. Ja najdalej to jeżdżę nad Odrę, jakieś 35km ode mnie, ale rzadko. W sumie te paręnaście kilometrów to nie tak dużo przy tych 150..
 14. Krzych321

  Okoń na jednolitą wędkę

  Racja, jest to pojezierze, ale na tych najfajniejszych jeziorkach trzeba jeszcze tam coś opłacić. Dlatego najczęściej łowię w Jordanowie, bo tam jest fajny staw, ale to kilkanaście kilometrów ode mnie. Blisko, na miejscu naprawdę nie ma nic ciekawego. O rzeczkach z pstrągami nie wspominając.
 15. Krzych321

  Okoń na jednolitą wędkę

  Fajny pomysł, ale... Tutaj w Świebodzinie nie ma rzek, potoków, nawet jezior. To niby zamkowe to bagno, szambo. Jak jeszcze w głębokim PRL-U nie było oczyszczalni ścieków, to wszystko tam leciało. Teoretycznie powinno się samo oczyszczać, ale nadal ludzie tam brudzą. Jest to przykre. Coś tam dopływa, ale regat tam się nie zorganizujemy . Niecały metr szerokości, ciężko tam nawet pijawkę zobaczyć, ale jutro po szkole pójdę na kładkę i popatrzę. Może coś tam pływa, nigdy się nie przyglądałem. Fajnie by było pstrąga u siebie złapać.
×