Jump to content

wędkarstwo z pasją

Forumowicz
 • Content count

  118
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

71

About wędkarstwo z pasją

 • Rank
  Zaawansowany

Kontakt

 • Strona WWW
  www.wedkarstwozpasja.com

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu
  Wędkarstwo spinningowe
  Wędkarstwo spławikowe
  Wędkarstwo gruntowe
  Wędkarstwo muchowe
  Wędkarstwo morskie
  Wędkarstwo podlodowe

Informacje o profilu

 • Imię
  Jakub

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. wędkarstwo z pasją

  Darowizna na cele PZW ...

  Po pierwsze. Zdanie" Znów wprowadzasz w błąd" jest kłamstwem. Rzeczywiście w tym momencie pomyliłem odliczenie darowizny z przekazaniem 1%. Można uznać to za błąd ale pierwszy a nie kolejny. "Darowiznę można przekazać na każde zarejestrowane stowarzyszenie, także PZW" - nigdy i nigdzie nie twierdziłem inaczej "Odliczenie nie zależy od statusu pożytku publicznego tylko od celu. Po pierwsze musi być to cel statutowy. Po drugie musi zawierać się w Art 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. " - zgadzam się z tym.
 2. wędkarstwo z pasją

  Darowizna na cele PZW ...

  Możliwe jest odliczenie 6% ale tylko darowizny przekazanej na cel pożytku publicznego a PZW do nich nie należy
 3. wędkarstwo z pasją

  Darowizna na cele PZW ...

  Z tego co się orientuję PZW nie jest zawarty w ustawie o podatku jako organizacja pożytku publicznego więc nie można odliczyć darowizny na ten cel
 4. wędkarstwo z pasją

  Karta wędkarska

  Tak zacytowałem Twój post bo odniosłem sie do Twojej wypowiedzi odnośnie działalności gospodarczej. Później pisałem ogólnie. Dla Ciebie sprawa jest jasna? jeśli nie zwracam sie personalnie do Ciebie to bierzesz to do siebie a jeśli pisze personalnie do Ciebie, że nie uważam żebyś kłamał to już do Ciebie nie dociera. Kończę więc dyskusję z nadzieją że jednak dotrze.
 5. wędkarstwo z pasją

  Karta wędkarska

  Nigdzie nie napisałem, że kłamiesz. I tak nigdy nie uważałem.
 6. wędkarstwo z pasją

  Porozumienia międzyokręgowe

  NA stronie PZW Ciechanów jest informacja że Ciechanów ma porozumienie min z Kielcami na zasadzie wymiany. Natomiast po facebooku krąży pismo podpisane przez prezesów Zarządu Okręgu że porozumienie z Kielcami jest na zasadzie dopłaty. Tam chyba każdy porostu jest niedoinformowany. Jak napisał Alex Burdel na kółkach..
 7. wędkarstwo z pasją

  Karta wędkarska

  Obowiązek meldunkowy jest. Jest ustawa z 24 września 2010 o ewidencji ludności ART 24. Ustawa jest ważna i obowiązuje każdego. Po pierwsze: Adres zameldowania to termin działający w obrębie prawa administracyjnego i nie odnosi się do interesów skarbówki. Działalność nie ma nic do tego i możesz ją prowadzić w różnych miejscach. Po drugie jestem świadomy tego, że na ogół nie jest ten obowiązek sprawdzany. Ale twierdzenie że obowiązku nie ma jest wprowadzaniem w błąd i kłamstwem. Sytuacja z mojej gminy z 2010r. Mieliśmy powódź. Ludzie dostawali odszkodowania. Jak myślicie jak kończyła sie sprawa kiedy po odszkodowanie przychodzi ktoś kto nie jest zameldowany w gminie? Myślicie, że dostawał pieniądze bo twierdził, że tam mieszka? 3 miliardy ludzi mogło przyjść z takim pomysłem. U
 8. wędkarstwo z pasją

  Marzenia noworoczne

  Już widzę jak wszystkie dziadki jadą po 30 km w jedną stronę do najbliższego posterunku zgłosić łowienie a później kolejne 30 żeby zgłosić kilko płotek :) A jak złowi dwa leszcze po dwa kilo :) i w upał będzie z nimi jechał cztery godziny w jedną stronę to już całkiem fajnie. Dobrze byś chcial ale w jedną noc niestety nie poprawisz nawet skostniałego PZW. Nie przewidzisz wszystkiego.
 9. wędkarstwo z pasją

  Karta wędkarska

  https://obywatel.gov.pl/meldunek/obowiazek-meldunkowy Jest obowiązek meldunkowy. Jeśli się przeprowadzasz to masz 30 dni na zameldowanie się. W ten sposób w wielkim uproszczeniu miejsce zamieszkania to miejsce zameldowania. W uproszczeniu bo jest jeszcze meldunek czasowy
 10. wędkarstwo z pasją

  Karta wędkarska

  Co znaczy, że jest martwy? Przepis jest, to jest. Być może ludzie go nie przestrzegają i konsekwencje nie są wyciągane ale jedno hasło rządzących i będziesz w podskokach do gminy leciał bo przepis jest i jest żywy. Nie masz w dowodzie miejsca zameldowania bo nie ma takiego obowiązku.Dowód osobisty i zameldowanie to dwie różne kwestie ktorych nie należy łączyć, W dwóch miejscach próbowałem z dziewczyna wyrobić jej kartę. W dwóch uzyskałem odpowiedź że nie ma takiej możliwości. Należy udać się do miejsca zameldowania. Do tego takie informacje są na wielu stronach PZW np w Szczecinie https://pzwszczecin.com/zasady-wedkowania/jak-uzyskac-karte-wedkarska/ Tak jak napisałem za pierwszym razem, w teorii powinni wyrobić w miejscu zamieszkania ale w praktyce często tego nie robią i zwykły Kowalski jeśli chce mieć kartę to ich nie zmusi.
 11. wędkarstwo z pasją

  Na żywca "przez przypadek" .

  Odnośnie przepisów... wędkarskich. Jest przepis mówiący jak ma wyglądać /z czego składać się wędka. No i jest wyraźnie napisane, że wędka ma być zakończona hakiem z przynętą. Niby prosta sprawa i jasna w interpretacji. Ale ludzie łowią teraz na dropshoty, podwodne spławiki, paternostery i inne wynalazki. No i słyszałem już teorie od strażników, że taki zestaw może być zestawem kłusowniczym. W dropshocie przecież zestaw kończy się ciężarkiem a przynęta jest powyżej. Nie jest więc zakończony hakiem z przynętą i nie spełnia zasad aby uznać go za wędkę. Jest więc narzędziem kłusowniczym.
 12. wędkarstwo z pasją

  Karta wędkarska

  Teoretycznie powinni wyrobić w miejscu zamieszkania. W praktyce często tego odmawiają tłumacząc, że kartę musisz wyrobić w miejscu zameldowania. W Polsce jest obowiązek meldunkowy wiec musisz go mieć.
 13. wędkarstwo z pasją

  Na żywca "przez przypadek" .

  Jeśli drapieżnik uderzy w trakcie zwijania to będzie ryba złowiona niezgodnie z regulaminem bo nie można spinningować przynętą naturalną.
 14. wędkarstwo z pasją

  Co nowego kupiliście?

  u mnie też dominują kolory uklejopodobne
 15. wędkarstwo z pasją

  mandacik

  Zgadzam się, ukleje złowione w Odrze zamrożone i użyte jako przynęta w tej samej rzece według mnie żadnego regulaminu nie łamią. Jest jedno ale. Uklejki powinny widnieć w rejestrze. Choć zawsze można stwierdzić że się złowiło w poprzednim roku i zdało rejestr. Niech strażnicy szukają.
×