Jump to content

wędkarstwo z pasją

Forumowicz
 • Content count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

47

About wędkarstwo z pasją

 • Rank
  Uczestnik

Kontakt

 • Strona WWW
  http://wedkarstwo-z-pasja.blogspot.com/

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Jakub

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. wędkarstwo z pasją

  wędka na rzeki itp.

  Masz ten kij? Bo ja mam i tak się składa że łowiłem nim na Wiśle na odcinku od Annopola do Warszawy. Na Bugu od Włodawy do Wyszkowa a także na Narwi. Nie łowiłem tylko na Zalewie Zegrzyńskim. Na wszystkich sobie radzi. No chyba że ktoś ma w planach rzucanie w środek rzeki gdzie nurt jest tak mocny że ciężarek 500g przesuwa. No to wtedy rzeczywiście nie da rady bo cw 120g.
 2. wędkarstwo z pasją

  wędka na rzeki itp.

  W tej cenie mogę polecic świetny kijek od Robinson Diplomat Feeder 3,6m 40-120g. Jest lekki czuły i ma bardzo duży zapas mocy.
 3. wędkarstwo z pasją

  Bat do 150zł

  W tej cenie spokojnie kupisz VDE-R Team Nano Core Pole SX2 500. Świetna jakość dodaj pliki... Kliknij, aby wybrać pliki https://www.sklep-presto.pl/robinson-zestaw-bat-vde-r-team-nano-core-pole-sx2-500-11w-pv-s50-4688387/
 4. Myślę, że na łowienie z brzegu na jeziorze najlepszym wyborem będzie metoda odległościowa. Polecam Ci zobaczyć kij Robinson Bluebird Match 3,9m 8-25g. Jeśli chodzi zaś o spinning i połączenie szczupaka i okonia z łódki... Osobiście celowałbym w ciężar wyrzutu maksymalnie do 20g. Kije które mają górną granicę ciężaru wyrzutu większą będą mniej komfortowe w łowieniu okoni. Przy połowie z łódki duże znaczenie ma długość kija. O ile małego okonka możesz podnieść na kiju to szczupaka nie podniesiesz i łatwiej przy burcie podebrać jak masz krótszy kij. Myślę, że Twoje wymagania spełni Robinson City Liner Trout Spin 3-18 g o długości 255 cm
 5. W miarę duży wyrzut i żeby było w miarę uniwersalnie... To moze Robinson Stinger T-Power Carp 3m 50-120g. Do tego kołowrotek karpiowy przykładowo Carpex Nanotech lub Carpex Smart Runner. Będziesz miał zestaw pod koszyk, sam ołów czy spławik i żywca.
 6. wędkarstwo z pasją

  Co myślicie o tych kołowrotkach?!

  Od trzech lat Robinson ma w swojej ofercie Dual MG ze zmiennym przełożeniem. To samo rozwiązanie, pokrętło przy korbce. Zamiennie mozna stosować 4 ,3:1 bądź 6,3:1 Męczę go już trzeci sezon i nadal działa bez problemu
 7. wędkarstwo z pasją

  Jaki fluorocarbon wybrać?

  Na Twoim miejscu kupił bym dwie szpule. Szczupak potrafi przegryźć fluorocarbon poniżej 0,8mm pod szczupaka trzeba coś 0,8 plus. Sandacz natomiast nie przetnie tak łatwo fluorocarbonu. Na niego wystarczy 0,3mm taki ma już wytrzymałość około 7kg. Trzykrotnie cieńszy można spokojnie stosować na sandacza, to się będzie przekładać na sztywność i pracę przynęty zwłaszcza, że pod sandacza zazwyczaj stosuje się trochę mniejsze przynęty. Ja stosuję przypony MVDE-Robinson Team Fluorocarbon. Tyle, że stosuję do połowu wszystkich gatunków od okoni przez klenie bolenie a nawet leszcze na grunt ale nie stosuje do połowu szczupaka.
 8. mogę polecić Kij Robinson Stinger Match 4,2m 10-25g
 9. wędkarstwo z pasją

  Jaka wędka na początek przygody z Gruntówką?

  Z niedrogich Pickerów mam Robinson Stinger Picker 3m cw do 30g. Miałem jeden i tak mi się spodobał że mam dwa. Tani, czuły i z dużym zapasem mocy. Można kilu kilogramowe ryby holować. Jeśli chodzi o szczytówki to zazwyczaj różnią się czułością. Jedna jest bardziej czuła ( giętka) od drugiej. Ale ciężar wyrzutu przejmuje kij i można na nich takie same obciążenia stosować.
 10. Polecam Ci Piglet Shad z 10 cm ewentualnie z większych Pig Shad Junior od Strike Pro. Wolno prowadzone kołyszą się pięknie i oczywiście ogonek zamiata.
 11. wędkarstwo z pasją

  spinning pierwszy zestaw

  Bluebird jest dostępny jeszcze choćby na allegro. Bluebirdy to solidne kije. Z resztą Maverick też świetny. Ja mam Trouta, w maju spotkałem na zawodach Kleń Nidy dwóch spinningistów z Maverickami i bardzo je chwalili.Osobiście ze wzgledu na parametry wybrałbym Mavericka ( mniejszy cw)
 12. wędkarstwo z pasją

  Zestaw Spinningowy ~500zl~

  Ciężko Ci będzie pogodzić sandacze i belony z okoniami. Do tego łowienie z plaży... Kij myślę minimum 2,7m a może i 3m żeby móc łowić z plaży... no ale znajdź okoniówkę 3m. Chyba zostaje coś 2,7m i cw do 25-35 g. Na przykład Robinson Sashima Pike Spin 2,7m 7-32g Jeśli chodzi o kołowrotek to przydałoby sie coś odpornego na wodę słoną.
 13. Robinson City Liner Trout Spin 255cm 3-18 gram. Spokojnie wytrzyma hol dużego szczupaka a dzięki dolnej granicy ciężaru wyrzutu pozwoli na odległe rzuty małymi okoniowymi wabikami. Do tego Robinsoon Pulsar FD i masz zestaw. Tu masz link do testu ze strony test-wedkarski.pl
 14. wędkarstwo z pasją

  Spiningowe 2019

  Ten jest dopiero "szczupły"
×