Jump to content

wędkarstwo z pasją

Forumowicz
 • Content count

  162
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

103

About wędkarstwo z pasją

 • Rank
  Zaawansowany

Kontakt

 • Strona WWW
  www.wedkarstwozpasja.com

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu
  Wędkarstwo spinningowe
  Wędkarstwo spławikowe
  Wędkarstwo gruntowe
  Wędkarstwo muchowe
  Wędkarstwo morskie
  Wędkarstwo podlodowe

Informacje o profilu

 • Imię
  Jakub
 • Zainteresowania
  www.wedkarstwozpasja.com

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. wędkarstwo z pasją

  Co to za ryba kleń czy jaź ?

  Dla mnie to jest wychudzony jaź. Świadczą o tym małe łuski, liczba łusek w linii bocznej oraz wklęsła płetwa grzbietowa
 2. wędkarstwo z pasją

  Plecionka vs okonie

  Ja od lat używam Robinson Phantom Spin 0,06. Do wyboru są dwa kolory zielony i żółty. Nie zauważyłem różnic jeśli chodzi o brania i kolor plecionki. Bywały jednak czasem takie dni, ze brania były lepsze jak miałem fluorocarbon.
 3. wędkarstwo z pasją

  Czy mogę łowić z samym zezwoleniem?

  U mnie by nie przeszło. Patrzą na zdjęcie na karcie, żeby z czyimiś papierami nie latać.
 4. wędkarstwo z pasją

  Lekki spinning kleń/okoń

  Robinson City Liner Perch Spin 3-10g 220cm. Lekki, szybki i czuły. Mam z tej serii ale wklejkę, robi robotę. Pisałem o nim na swoim blogu https://www.wedkarstwozpasja.com/2020/03/robinson-city-liner-perch-jig.html
 5. wędkarstwo z pasją

  Drgająca szczytówka

  VDE-R Team Nano Core Feeder MX2 390cm 50-150g Jest lekka, szybka i czuła. Przy tym wyrzucie poradzi sobie z wyrzutem niewielkiego żywca.
 6. wędkarstwo z pasją

  żyłka na pstrąga

  To moja ulubiona do spinningu. Robinson Nano Core Spin. Mocna i odporna na przetarcia. W trudnych warunkach świetnie się sprawdza.
 7. wędkarstwo z pasją

  Budowla piętrząca wodę

  Czytałem, wiem jak do jakiego określenia przypisany jest wał. Ale to są rozwinięcia określeń a nie definicje. Może taki przykład Ci to zobrazuje: Ilekroć w ustawie jest mowa o: 1 rybach rozumie się przez to: -płoć -szczupak - karp ..... 2 zwierzetach hodowlanych - okresowo lub stale trzymanych w zamkniętych zbiornikach To taki karp jest tylko rybą? Nie jest już zwierzęciem hodowlanym? bo wpadł w pierwsze określenie? Powtarzam to są określenia nie definicje. Ja mam wątpliwości czy mogę łowić. Ty nie masz i uważasz że możesz, a PSR dla odmiany uważa, że nie możesz. Nie widzisz tu rozbieżności? Wciąż Cie dziwi, że ja mam wątpliwości? Masz swoje zdanie i wolno Ci je mieć. Ale od tego chyba jest forum żeby takie watpliwości rozwiewać a tu widze można się narazić na określenie "uzyszkodnik". Skrzywdziłem w jakiś sposób @wartburg żeby tak o mnie pisać? On pisał te regulaminy, że ciśnienia dostaje, ze ktoś smiał stwierdzić, że są niejasne?
 8. wędkarstwo z pasją

  Budowla piętrząca wodę

  Na razie to tylko odpowiedź na komunikatorze ale od osoby zajmującej się oficjalnym funpage PSR Lublin. Będę chciał mieć na piśmie.
 9. wędkarstwo z pasją

  Budowla piętrząca wodę

  Czy ja kogoś gdzieś obrażałem?
 10. wędkarstwo z pasją

  Budowla piętrząca wodę

  Nigdzie nie znalazłem, że obowiązują nas przepisy prawa budowlanego. Jednakże znalazłem: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 20 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budowle hydrotechniczne i ich usytuowanie Rozporządzenie to jest na podstawie art. 7 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane a uwzględnia przepisy ustawy z dnia 18 lipca 2001 r. - Prawo wodne i mówi wyraźnie, że wał to budowla hydrotechniczna piętrząca wodę. Skoro jedno rozporządzenie jest na podstawie dwóch ustaw a ma jedną definicję to niezrozumiałym jest żeby na swoje potrzeby każdy używał innej
 11. wędkarstwo z pasją

  Budowla piętrząca wodę

  Przepisy są jasne, nie masz z nimi problemu ale unikasz takich miejsc zamiast dociekać... :)
 12. wędkarstwo z pasją

  Budowla piętrząca wodę

  A gdyby tak ten beton pokruszyć do rozmiarów kamieni i usypać próg? To co wtedy? No i dlaczego na Warcie na pierwszym progu nie można łowić skoro progi wodne zgodnie z tym co wkleił Docio są tak samo jak wały budowlami przeciwpowodziowymi a nie hydrotechnicznymi piętrzącymi wodę? Co w przypadku kiedy w sytuacji ze zdjęcia woda podniesie się o 50cm. Tego uskoku nie widać i nie wiesz czy on jest z kamieni czy betonu. Ale mniejsza o to . Chodzi o to że przepisy są niejasne, niektóre wręcz się wykluczają. Ani ja ani widze Wy nie potraficie przytoczyć jasnego przepisu gdzie wolno a gdzie nie. Te przepisy są pisane dla prawników a nie wędkarzy. Czy tak trudno byłoby w zezwoleniu wymienić te miejsca?
 13. wędkarstwo z pasją

  Nocne klenie

  Pewnie, ten z tego roku. Kolega ma średni aparat ale kleń jest .
 14. wędkarstwo z pasją

  Budowla piętrząca wodę

  Osobiście planuję łowić w odległości mniejszej niż 50m od wału. Choć według mnie przepisy są niejasne. Samo to że ten sam punkt brzmi różnie w dwóch okręgach już nasuwa pytania. Dlaczego w Koninie jest dopisek "nie dotyczy budowli hydrotechnicznych służących regulacji brzegów lub dna " a w Lublinie nie ma? Coś to musi oznaczać przecież. Jednego jestem pewien PZW nie ogarnęło i nie ogarnia kwestii regulaminów. Z pozoru proste pytania nie mają prostych odpowiedzi, wbrew temu co niektórzy zarzucają im więcej się czyta tym więcej pojawia się niejasności.
 15. wędkarstwo z pasją

  Budowla piętrząca wodę

  To się zgadza ale co jeśli w ustawie o o prawie wodnym jest, że wal to budowla przeciwpowodziowa a w ustawie prawa budowlanego, że to budowla hydrotechniczna. Dwie ustawy
×