Jump to content

wędkarstwo z pasją

Forumowicz
 • Content count

  136
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by wędkarstwo z pasją

 1. wędkarstwo z pasją

  Ultra light na okonia.

  W tym roku Robinson wypuścił Jiga o cw 0,5-5g więc powinno być jeszcze delikatniej. Zapewne to sprawdzę.
 2. wędkarstwo z pasją

  Ultra light na okonia.

  Ja mam zestaw Robinson River Master Perch spin 1-6g i Robinson Perfect FD 209 Zestaw świetnie mi się sprawdzał przez cały sezon. Cena zestawu to około 270-280 zł
 3. wędkarstwo z pasją

  Ryba po Japońsku

  O chłopie, chyba źle trafiłeś, to portal wedkarski nie kulinarny :) po za tym kopiowanie treści z internetu i wklejanie gdzie popadnie to plagiat zdaje się.
 4. wędkarstwo z pasją

  Wędka turystyczna

  Tak jak wspomniał kolega @wind w tej sytuacji w grę wchodzi kij typu travel. Sam będąc na Korfu czy Teneryfie mocno żałowałem że nie mam takiego kija. Teraz po głowie chodzi mi Robinson Travel Spin w zależności od długości kija po złożeniu ma 66 czy 73 cm. Do spinningu czy nawet lekkiego gruntu będzie się nadawał idealnie. No chyba że masz do wydania około 300 zł wtedy warto wziąć pod uwagę Voyager Spin to długość transportowa jeszcze mniejsza a i ciężar wyrzutowy mozna do 60g zwiększyć. https://www.sklep-presto.pl/robinson-wedka-robinson-travel-spin-2-70m-8-28g-4-sekcje-6489826/
 5. Na dodatek człowieku teraz się zastanawiaj jak z czeburaszką? czy mierzyć z ciężarkiem? Bo skoro przy zwykłej główce jigowej przynętą jest min ołowiana główka to tu chyba powinno być analogicznie. Wtedy może i przy dropshocie należy do długosci gumy doliczyć długość ciężarka... A co z Carolina czy Texas Rig, gdzie pocisk może sobie latać po lince, jak to zmierzyć? Tyle niewiadomych. Ogólnie ten przepis mi jakość nie wadzi. Mam przynęty które mieszczą się w tych 5 cm, mogę pojechać na inny okręg ale trochę mnie irytują takie niejasności w przepisach. Ludzie którzy je wprowadzali zapewne chcieli dobrze dla ryb ale ich pojęcie o wędkarstwie i metodach zatrzymało się w ubiegłym wieku.
 6. Rzeczywiście te 5 cm to jest bardzo mało. Nie mierzyłem swoich przynęt, pojechałem nad wodę i tam zacząłem mierzyć i okazuje się, że malutki zdawałoby się Keitech czy obrotówka nr 0 są za długie. Ten jeden centymetr mogli by dorzucić. Zwłaszcza że należy mierzyć je z kotwicami, główkami i chwostem. Jak w linku https://ompzw.pl/galeria/interpretacja-przepisu-dot-dlugosci-przynet-spinningowych?fbclid=IwAR2-roP6PN7_VNrMBVGf2XPe3y8__iLgRk-32HAm9k2zgCaMSOPZ8w6shEQ
 7. Zależy na kogo trafisz, co najmniej 50 zł
 8. wędkarstwo z pasją

  wedka klen /pstrag (a czasem trafiajacy sie szczupak)

  Co do zasady na rzeki rzeczywiście polecane są "wolniejsze" o pełnym ugięciu. Ja jednak łowię często na przelewach gdzie woda ma 20 cm a pod nią kamienie i patyki. tam wymagana jest bardzo szybka reakcja stąd taki dobór.
 9. wędkarstwo z pasją

  wedka klen /pstrag (a czasem trafiajacy sie szczupak)

  Pstrągów jeszcze nie łowię choć mam na to nadzieję. Klenie natomiast z premedytacją. Do kleni używam kijów do 15g. . W tym momencie mam dwa ktore stosuję zamiennie i w zależności od warunków na łowisku wybieram dłuższy lub krótszy. Robinson Sashima Trout Spin 229cm i Robinson City Liner Perch Jig 270cm O Sashimie pisałem na blogu - Sashima Trout Spin 229cm 3-15g
 10. wędkarstwo z pasją

  Jak zacząć od zera

  Powrót o kiju to nie męka, nawet nie rozczarowanie. Trzeba po prostu zaakceptować to że przeciwnik tego dnia był lepszy. Jeśli czyjeś wedkarstwo ma polegać tylko na łowieniu a jak wróci do domu bez brania ma się załamać psychicznie to odradzam w ogóle zaczynać. Wędkarstwo to nie tylko hol ryby i nabijanie licznika. W głównej mierze to próba przechytrzenia przeciwnika. Poznania go, ale to poznanie musi wyjść z doświadczenia i przebywania na łonie natury a nie z regułek.
 11. wędkarstwo z pasją

  Jaką wędkę match wybrać ?

  Ja osobiście wziąłbym nr 5 Robinson Nano Core Match MX2 z tym, że cw 6-18g. Mam ten kij i niczego innego nie potrzebuję. Ty widze wybrałeś Sensas. Być może to równie dobry wybór, życzę sukcesów.
 12. wędkarstwo z pasją

  Jak zacząć od zera

  Ja tak zaczynałem i wielu mi znanych wędkarzy. Nie wiedziałem jak i gdzie ale wiedziałem po co. Nikt mnie niczego nie uczył do wszystkiego dochodziłem metodą prób i błędów. Oczywiście, że zwyczaje ryb trzeba poznać ale to przychodzi z czasem zwłaszcza, że nawet te same gatunki w różnych wodach inaczej się zachowują bo mają inne warunki. Najlepiej to od razu echosonda, dostawczak sprzętu i łowić na głebokości 2 metry 36 cm i 7 mm bo tak napisał ktoś w książce.
 13. wędkarstwo z pasją

  Jak zacząć od zera

  Ja bym zaczął od metody gruntowej. Prymitywne zestawy gruntowe umożliwiają łowienie ryb a są proste w budowie. Hasło w google zestaw gruntowy i nad wodę.
 14. wędkarstwo z pasją

  Co to jest spławik

  Tu nikt nie będzie wiedział. Zadzwoń do wróżbity Macieja tel 48 608 071 771
 15. wędkarstwo z pasją

  Czy to wklejanka

  Może rzeczywiście nazewnictwo jest niefortunne. Dlatego napisałem "tak zwaną" pełną. Spin to spin - niektórzy mówią "pełny " co nie oznacza wypełniony a właśnie jednolity. Jak zwał tak zwał. Jig- wklejka Spin - nie wklejka
 16. wędkarstwo z pasją

  Czy to wklejanka

  Nie to nie jest wklejka. Najprostszym sposobem żeby odróżnić ( choć nie zawsze producenci to stosują) jeśli masz dopisek "JIG" to będzie wklejka a jeśli "SPIN" to tzw pełna szczytówka
 17. wędkarstwo z pasją

  Darowizna na cele PZW ...

  Zgadzam się z Tobą, że darowiznę można przekazać każdemu podmiotowi. Nie zgadzam się natomiast z tym, że się mylę. Pomyliłem się wcześniej pisząc, że nie będzie można odliczyć darowizny na PZW. Kolega Docio słusznie to zauważył i powiększył zbiór podmiotów którym można przekazać darowiznę o interesujący nas PZW. Oczywiście mógł powiększyć o osoby fizyczne i tak dalej ale nie było to przedmiotem dyskusji.
 18. wędkarstwo z pasją

  Darowizna na cele PZW ...

  Po pierwsze. Zdanie" Znów wprowadzasz w błąd" jest kłamstwem. Rzeczywiście w tym momencie pomyliłem odliczenie darowizny z przekazaniem 1%. Można uznać to za błąd ale pierwszy a nie kolejny. "Darowiznę można przekazać na każde zarejestrowane stowarzyszenie, także PZW" - nigdy i nigdzie nie twierdziłem inaczej "Odliczenie nie zależy od statusu pożytku publicznego tylko od celu. Po pierwsze musi być to cel statutowy. Po drugie musi zawierać się w Art 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. " - zgadzam się z tym.
 19. wędkarstwo z pasją

  Darowizna na cele PZW ...

  Możliwe jest odliczenie 6% ale tylko darowizny przekazanej na cel pożytku publicznego a PZW do nich nie należy
 20. wędkarstwo z pasją

  Darowizna na cele PZW ...

  Z tego co się orientuję PZW nie jest zawarty w ustawie o podatku jako organizacja pożytku publicznego więc nie można odliczyć darowizny na ten cel
 21. wędkarstwo z pasją

  Karta wędkarska

  Tak zacytowałem Twój post bo odniosłem sie do Twojej wypowiedzi odnośnie działalności gospodarczej. Później pisałem ogólnie. Dla Ciebie sprawa jest jasna? jeśli nie zwracam sie personalnie do Ciebie to bierzesz to do siebie a jeśli pisze personalnie do Ciebie, że nie uważam żebyś kłamał to już do Ciebie nie dociera. Kończę więc dyskusję z nadzieją że jednak dotrze.
 22. wędkarstwo z pasją

  Karta wędkarska

  Nigdzie nie napisałem, że kłamiesz. I tak nigdy nie uważałem.
 23. wędkarstwo z pasją

  Porozumienia międzyokręgowe

  NA stronie PZW Ciechanów jest informacja że Ciechanów ma porozumienie min z Kielcami na zasadzie wymiany. Natomiast po facebooku krąży pismo podpisane przez prezesów Zarządu Okręgu że porozumienie z Kielcami jest na zasadzie dopłaty. Tam chyba każdy porostu jest niedoinformowany. Jak napisał Alex Burdel na kółkach..
 24. wędkarstwo z pasją

  Karta wędkarska

  Obowiązek meldunkowy jest. Jest ustawa z 24 września 2010 o ewidencji ludności ART 24. Ustawa jest ważna i obowiązuje każdego. Po pierwsze: Adres zameldowania to termin działający w obrębie prawa administracyjnego i nie odnosi się do interesów skarbówki. Działalność nie ma nic do tego i możesz ją prowadzić w różnych miejscach. Po drugie jestem świadomy tego, że na ogół nie jest ten obowiązek sprawdzany. Ale twierdzenie że obowiązku nie ma jest wprowadzaniem w błąd i kłamstwem. Sytuacja z mojej gminy z 2010r. Mieliśmy powódź. Ludzie dostawali odszkodowania. Jak myślicie jak kończyła sie sprawa kiedy po odszkodowanie przychodzi ktoś kto nie jest zameldowany w gminie? Myślicie, że dostawał pieniądze bo twierdził, że tam mieszka? 3 miliardy ludzi mogło przyjść z takim pomysłem. U
 25. wędkarstwo z pasją

  Marzenia noworoczne

  Już widzę jak wszystkie dziadki jadą po 30 km w jedną stronę do najbliższego posterunku zgłosić łowienie a później kolejne 30 żeby zgłosić kilko płotek :) A jak złowi dwa leszcze po dwa kilo :) i w upał będzie z nimi jechał cztery godziny w jedną stronę to już całkiem fajnie. Dobrze byś chcial ale w jedną noc niestety nie poprawisz nawet skostniałego PZW. Nie przewidzisz wszystkiego.
×