Jump to content

Złamana szczytówka


DaRo123
 Share

Recommended Posts

Witam mam pewien problem otóż byłem dzisiaj na rybach połowić na spinning i przy zarzucie złamała mi się szczytówka tuż przed ostatnią przelotką (wędka Robinson maverick Zander spin 2.40 10-45g ) pragnę dodać że łowiłem na twistera ok. 10cm z główką 5g gdzie łączny ciężar przynęty to około 15g rzut był wykonany prawidłowo nawet nie poczułem żadnego stuknięcia nie wiedziałem o tym przez pierwsze 5 min dowiedziałem się dopiero po zwinięciu zestawu myślałem że to glon na przyponia chciałem go ściągnąć i okazało się że to kawałek szczytówki z przelotką i nie wiem czy w sklepie wędkarskim uznają mi gwarancję bo różnie jest z tymi gwarancjami jak uważacie iść z tym do sklepu gdzie ją kupiłem czy poprostu skrócić wędkę i odciąć tę część szczytówki po przedostatnią przelotką? 

Z góry dzięki 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.02.2024 o 18:29, DaRo123 napisał:

i przy zarzucie złamała mi się szczytówka tuż przed ostatnią przelotką (wędka Robinson maverick Zander spin 2.40 10-45g ) pragnę dodać że łowiłem na twistera ok. 10cm z główką 5g gdzie łączny ciężar przynęty to około 15g rzut był wykonany prawidłowo nawet nie poczułem żadnego stuknięcia nie wiedziałem o tym przez pierwsze 5 min dowiedziałem się dopiero po zwinięciu zestawu m

Jeśli złamała się przy samej przelotce szczytowej można ją zdjąć i założyć na koniec wędziska. Stracisz 2-3 cm jeszcze nie wielkie bum.

Wędzisko ciekawe lub Twoje podejście. Dobry wędkarz wyczuwa lekkie stuknięcie drapieżnika w przynętę a Ty nie wyczułeś jak kij się złamał?

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, zwykły michał napisał:

widać, że żyłka wychodzi inaczej.

 Pęknięcie blanku widać, słychać i czuć. Szczególnie na takim krótkim ale już dość mocnym kiju.

Link to comment
Share on other sites

W dniu 15.02.2024 o 09:24, ryukon1975 napisał:

a Ty nie wyczułeś jak kij się złamał?

No właśnie nie wyczułem na prawdopodobnie przy zarzucie się złamał a nie było czuć żadnego nawet jednego stuknięcia podczas zarzutu sugerującego złamania szczytówki. A tak po za tym już nie istotne bo udało się ją naprawić 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...