Skocz do zawartości

Wędki castingowe, a wielkość ryby


Witoldwąsik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , pytanie może i głupie , ale skoro wędki castingowe są przeznaczone na duże przynęty to są one przeznaczone typowo do połowu ,, wielkich ryb'' ?? czy do normalnego wędkowania lepszy będzie tradycyjny spining czy na casting też można się pobawić mniejszym kalibrem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • hege zmienił tytuł na Wędki castingowe, a wielkość ryby

Naturalnie casting jak i spinning można używać do różnych gramatur. Utarło się, że casting jest na duże przynęty ale to dlatego, że wygodniej obsługuję się większe, cięższe przynęty multiplikatorem. Choć spotkałem się gdzieś z stwierdzeniem, że do ultra lighta mimo wszystko lepiej (a na pewno taniej) spinning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 18:37, Witoldwąsik napisał:

 (...) czy na casting też można się pobawić mniejszym kalibrem ?

Zdecydowanie TAK! Mam dwa wędziska (rękodzieło @Mekamil) 1-4g (praktycznie 2-6) i 4-10g (praktycznie 3-12). W zestawie z Daiwa Aphas CT SV70, odpowiednio ze szpulą 4,9g i 9,5g i linki Sunline Siglon PE 0,2/3lb i PE 0,4/6lb. Bardzo dobrze zdają egzamin w łowieniu odpowiednio wzdręg i okoni.

Aktualnie przymierzam się do Tatuli SV TW 70 XHL do sparowania na stałe z tym kijkiem 4-10g.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 21:10, Kusy napisał:

Naturalnie casting jak i spinning można używać do różnych gramatur. Utarło się, że casting jest na duże przynęty ale to dlatego, że wygodniej obsługuję się większe, cięższe przynęty multiplikatorem. Choć spotkałem się gdzieś z stwierdzeniem, że do ultra lighta mimo wszystko lepiej (a na pewno taniej) spinning.

Niewątpliwie masz rację Mateusz. Od siebie nieśmiało napiszę, że 9cio gramową Makrelą od Polspingu wczoraj rzucałem na max 51 m. Z racji, że kompletnie nie orientuję się już ile można wycisnąć z zestawu spiningowego, to jestem ciekaw ile dałoby się wycisnąć więcej? Mam jakieś takie wrażenie, że niewiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...