Jump to content

Echosonda raymarine


Gubbe25
 Share

Recommended Posts

Zobacz sobie na YouTube filmiki, i sam zdecyduj , czy ci będzie odpowiadać. Ja kiedyś posłuchałem i kupiłem Garmina i nie kupiłbym już nawet nowszego modelu. Musisz sam zdecydować która pod względem funkcjonalności ci odpowiada. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tak oglądałem na YouTube kilka filmików, ale większość tych filmów jest sponsorowanych więc będą chwalić.

A dlaczego ci Garmin nie odpowiada, też myślę nad Garmin echomap ultra 122sv. 

Link to comment
Share on other sites

Nie ma typowego forum o echosondach, spróbuj poszukać na https://jerkbait.pl/ . Może złapiesz jakiś bezpośredni kontakt z użytkownikami tych lub innych echosond.

Co mnie wkurza w mojej echosondzie to po ponownym włączeniu echosondy , ustawienie czułości sonaru. Za każdym razem po wyłączeniu i włączeniu wraca do ustawień fabrycznych. Można ustawić na tryb automatyczny ale nie jest to samo. Wkurza mnie będąc na łowisku i ponownie wypływając w inne miejsce  bawić się w ustawienia , choć trwa to dość szybko. Zaraz po zakupie "echa" pojechałem nad jezioro i myślałem , że trochę się pobawię z ustawieniami i zobaczę jak działa. Wyszła z tego totalna porażka. Myślałem, że uszkodzony jest przetwornik. Próbowałem połączyć się z echosondą przez telefon komórkowy to też spełzło na niczym. Zabrałem ponownie echosondę do domu , tam dopiero po wielu próbach połączyłem się przez sieć Wi-Fi z "echem" , pobrałem dane i echosonda zadziałała. Nie wiem czy miałem takiego pecha , że to wszystko trwało tak długo i taki miałem egzemplarz echosondy. Teraz działa po każdym odpaleniu bez zakłóceń. Czym się kierowałem wybierając Garmina. Wyrazisty i bardziej szczegółowy obraz . 

Trudno coś doradzić , każdy będzie chwalił to co ma. Ja też szukałem w intrenecie przez zakupem jakiś informacji. Nawet nad wodą ale mało kto pływa z echem nad moim jeziorem. 

Link to comment
Share on other sites

Witam

Użytkuje sondę Raymarine Element od dwóch lat. Filmiki na YouTube to może i reklama ale dobrze oddają jej możliwości. Dla mnie sprawdza się, ma duże możliwości zobrazowania odczytu, tworzy dokładne mapy dna. Przetwornik jest bardzo czuły i sprawdza się zwłaszcza na dużych głębokościach, łowie na morzu na w granicach 30 - 100 m. Na płytkich wodach świetny jest skaner boczny. Ekran jest dobrze widoczny w słońcu. Po zakupie trzeba ją koniecznie zaktualizować, aktualizacje są na stronie.

Mam na łodzi też drugie echo Lowrance Elit 7 HDI ale w porównaniu do Raymarine to jej dużo brakuje, nie jest tak dokładna i używam ją jako plotera.

Raymarine axiom jest bardziej rozbudowana i ma więcej bajerów. Miałem okazję na niej popracować. Ma więcej funkcji ekranowych i lepsze ustawienia, więcej bajerów i jest warta swojej ceny.

Kup Element a nie pożałujesz.

Pozdrawiam

Jan

Edited by okno
Link to comment
Share on other sites

Hej

Dzięki za odpowiedź, właśnie kupiłem już element i testuje, jak na razie pozytywnie, zobaczymy dalej. 

Możesz mi mniej więcej nakreślić na jakich ustawieniach pływasz w morzu? Ja też dużo na morzu pływam (trollinguję). 

 

Pozdrawiam Wojtek 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...