Jump to content

Żyłka na bat


qazwsx91
 Share

Recommended Posts

Witam:)

 

Od kilku już lat wędkuję własnie batami. Zawsze używałem żyłki Jaxon Eternum. Głównymi powodami pewnie był fakt, że jest to tania, wytrzymała i ogólniedostępna, jednak jej podatność na uszkodzenia mechaniczne( przynajmniej w moim odczuciu) trochę mnie od niej odciągnęła, a także fakt ze moim zdaniem jest mało rozciągliwa. Chciałbym zasięgnąć opinii na temat innych żyłek wartych polecenia do tej metody. 

Z góry dziękuję za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

Do bata, stosuję żyłki Balzer Siglon V lub Dragon Millenium Soft. Nieraz wiążę na nich także przypony ( 0,08-0,12 mm. Najczęściej jednak, jako przyponówki używam T-Force competition pro Trabucco. Do bolonki stosuję Dragona Millenium leszcz( 0,16-0,18 mm. Na kołowrotek do odległościówki nawijam także żyłkę Dragona - Maxima match - feeder. Średnice jak wyżej. Napewno na rynku są żyłki lepsze, ale powyższe są dla moich potrzeb w zupełności wystarczające.

Link to comment
Share on other sites

Od poprzedniego sezony wiążę swoje zestawy do bata tylko na Strofcie. Wcześniej używałem, podobnie jak Ozet, Siglona. Jednak Stroft wygrał, głównie przez wytrzymałość i miękkość. Używam do bata żyłki 0,12 a w ekstremalnych sytuacjach 0,14. Tak samo do tyki. Fakt, że jest dość droga, bo kosztuje ok. 20zł ale masz za to 100m naprawdę przyzwoitej żyłeczki. A to zapas na jakieś dwa sezony, więc chyba warto wydać trochę kasy.

Będę jeszcze testował w tym roku przyponówkę Mivardi special competition EVO-X.

Link to comment
Share on other sites

Na allegro od 12,90zł zaczynają się ceny:)

 Popatrz na tabelę obok, cena z przesyłką :(. Od 19,90zł. U mnie w sklepie (Lotnia) kosztuje 21 -23zł więc raczej nie warto zamawiać na Allegro.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...