Skocz do zawartości

Żyłka na bat


qazwsx91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

Od kilku już lat wędkuję własnie batami. Zawsze używałem żyłki Jaxon Eternum. Głównymi powodami pewnie był fakt, że jest to tania, wytrzymała i ogólniedostępna, jednak jej podatność na uszkodzenia mechaniczne( przynajmniej w moim odczuciu) trochę mnie od niej odciągnęła, a także fakt ze moim zdaniem jest mało rozciągliwa. Chciałbym zasięgnąć opinii na temat innych żyłek wartych polecenia do tej metody. 

Z góry dziękuję za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bata, stosuję żyłki Balzer Siglon V lub Dragon Millenium Soft. Nieraz wiążę na nich także przypony ( 0,08-0,12 mm. Najczęściej jednak, jako przyponówki używam T-Force competition pro Trabucco. Do bolonki stosuję Dragona Millenium leszcz( 0,16-0,18 mm. Na kołowrotek do odległościówki nawijam także żyłkę Dragona - Maxima match - feeder. Średnice jak wyżej. Napewno na rynku są żyłki lepsze, ale powyższe są dla moich potrzeb w zupełności wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poprzedniego sezony wiążę swoje zestawy do bata tylko na Strofcie. Wcześniej używałem, podobnie jak Ozet, Siglona. Jednak Stroft wygrał, głównie przez wytrzymałość i miękkość. Używam do bata żyłki 0,12 a w ekstremalnych sytuacjach 0,14. Tak samo do tyki. Fakt, że jest dość droga, bo kosztuje ok. 20zł ale masz za to 100m naprawdę przyzwoitej żyłeczki. A to zapas na jakieś dwa sezony, więc chyba warto wydać trochę kasy.

Będę jeszcze testował w tym roku przyponówkę Mivardi special competition EVO-X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro od 12,90zł zaczynają się ceny:)

 Popatrz na tabelę obok, cena z przesyłką :(. Od 19,90zł. U mnie w sklepie (Lotnia) kosztuje 21 -23zł więc raczej nie warto zamawiać na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...