Jump to content

Wymiar i okres ochronny okonia w okręgu gdańskim.


wind
 Share

Recommended Posts

Mam przyjemność poinformować, że od 1 stycznia 2012 roku na wodach nizinnych będących w gestii gdańskiego okręgu PZW podwyższa się wymiar ochronny okonia do 18cm. Jednocześnie z jeszcze większą przyjemnością informuję, że równolegle wprowadzono okres ochronny dla okonia w terminie 01 marca do 30 kwietnia.

Proszę wszystkich planujących wędkowanie w naszym okręgu o zapamiętanie tych informacji.

Mam nadzieję, że służby kontrolne będą lepiej widoczne nad naszymi wodami niż w tym sezonie, chociaż widzę więcej strażników w tym roku, niż w latach ubiegłych.

Link to comment
Share on other sites

No no, widać, że w dobrym kierunku zmierzają tam u was i trochę ich obchodzi los pasiastych drapieżników...Powinni tylko jeszcze górny wprowadzić od 40 albo i niżej. A co do strażników dobrze, że w ogóle ich widać u ciebie bo u mnie to nie pamiętam kiedy kogoś widziałem...Chyba straż graniczną jak kilka lat temu ganiali przemytników na pontonie:P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Informacja świetna, jedna odcinek Martwej Wisły ok kanału do miasta to woda morska i tam nic się nie zmieni a niestety na wysokości Wantowego i Rafinerii są największe skupiska okoni w naszym województwie. Tam się nic nie zmieni i nadal będzie pełne oblężenie. Szkoda że Instytut Rybołówstwa nie współpracuje z PZW.

Link to comment
Share on other sites

Baloonstyle, myslałem dzis o tym, myślę, ze warto napisać petycję do OIRM-u o ustanowienie tam zimowiska i zakaz wędkowania. Zimowisko ryb tam jest bezsprzecznie a masakra co roku się powtarza. Nigdy tam nie łowiłem, ale moze ktos ma porównanie rybostanu i wyników z lat poprzednich ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...