Skocz do zawartości

Wymiar i okres ochronny okonia w okręgu gdańskim.


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam przyjemność poinformować, że od 1 stycznia 2012 roku na wodach nizinnych będących w gestii gdańskiego okręgu PZW podwyższa się wymiar ochronny okonia do 18cm. Jednocześnie z jeszcze większą przyjemnością informuję, że równolegle wprowadzono okres ochronny dla okonia w terminie 01 marca do 30 kwietnia.

Proszę wszystkich planujących wędkowanie w naszym okręgu o zapamiętanie tych informacji.

Mam nadzieję, że służby kontrolne będą lepiej widoczne nad naszymi wodami niż w tym sezonie, chociaż widzę więcej strażników w tym roku, niż w latach ubiegłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, widać, że w dobrym kierunku zmierzają tam u was i trochę ich obchodzi los pasiastych drapieżników...Powinni tylko jeszcze górny wprowadzić od 40 albo i niżej. A co do strażników dobrze, że w ogóle ich widać u ciebie bo u mnie to nie pamiętam kiedy kogoś widziałem...Chyba straż graniczną jak kilka lat temu ganiali przemytników na pontonie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Informacja świetna, jedna odcinek Martwej Wisły ok kanału do miasta to woda morska i tam nic się nie zmieni a niestety na wysokości Wantowego i Rafinerii są największe skupiska okoni w naszym województwie. Tam się nic nie zmieni i nadal będzie pełne oblężenie. Szkoda że Instytut Rybołówstwa nie współpracuje z PZW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baloonstyle, myslałem dzis o tym, myślę, ze warto napisać petycję do OIRM-u o ustanowienie tam zimowiska i zakaz wędkowania. Zimowisko ryb tam jest bezsprzecznie a masakra co roku się powtarza. Nigdy tam nie łowiłem, ale moze ktos ma porównanie rybostanu i wyników z lat poprzednich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...