Skocz do zawartości

Jaka ryba widoczna jest na zdjęciu?


Nicco Puccini
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Ktoś może powiedzieć mi, jaka ryba znajduje się na zdjęciu?

Ja mam w głowie dwie opcje i nie jestem pewien.

Wtedy się nie przyglądałem a zdjęcie znalazłem teraz w swoim albumie i tak zacząłem się zastanawiać...post-3-0-27537900-1323122731_thumb.jpg

Jak by zdjęcie było dla kogoś za małe to mogę wrzucić gdzieś i dać linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granatowego bez brokatu? Nie szarpnęła się też za bok czy płetwę, miała kotwiczkę w pysku. Kilu wędkarzy mówiło, że im wygląda to na bolenia malutkiego... Ja bolków w życiu nie łapałem więc nie mam pewności. W sumie gdy by tych kilku wędkarzy nie wspomniało o bolku, to ja też z miejsca bym powiedział ukleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukleja ma bardzo mocny zapach mimo swoich gabarytów. Dlatego jest doskonałą przynętą np. na sandacze. Zapachem przypomina ryby morskie, ale to może tylko moje subiektywne odczucie. Zapach jest dużo intensywniejszy niż np. leszcza, krąpia czy płoci, a właśnie w ich "towarzystwie" trafia się ukleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich. Ktoś może powiedzieć mi, jaka ryba znajduje się na zdjęciu?

Ja mam w głowie dwie opcje i nie jestem pewien.

Wtedy się nie przyglądałem a zdjęcie znalazłem teraz w swoim albumie i tak zacząłem się zastanawiać...post-3-0-27537900-1323122731_thumb.jpg

Jak by zdjęcie było dla kogoś za małe to mogę wrzucić gdzieś i dać linka.

Dopiero wpadłem na ten temat... Więc tak, to jest ukleja. Tak naprawdę nie da się jej pomylić z boleniem, bo choć budowę ciała mają przy tej wielkości podobną, to jednak boleń miałby o wiele większy pysk. Łatwo je odróżnić mając oba gatunki koło siebie.

A teraz słowo o połowie. Było lato... O świcie stanąłem nad Radunią, nastawiając się na jazie i klenie. Rzut 5 centymetrowym kenartem pod drugi brzeg i w momencie upadku przynęty na wodę branie. Trochę się zdziwiłem bo rybą która zaatakowała moją przynętę była właśnie ukleja i była prawidłowo zacięta. W tamtym sezonie to była moja jedyna taka zdobycz, ale już w następnym sezonie miałem trzy takie przypadki (wszystkie prawidłowo zacięte). Wiele razy widziałem jak ukleje podskubują prowadzoną wysoko przynętę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...