Jump to content

Zestaw jaxon cantara


19tracer94
 Share

Recommended Posts

Witam i od razu pytam  ^_^ CANTARA 3,6m + TOP CARP 500 -8łoż  czy nada się ten zestaw w tej cenie do połwu karpiowego jak i drapieżnika na grunt? Myslałem też nad feederem (taki sam zestaw tylko feeder zamiast karpiówki), proszę o rady  :P jeśli znacie coś w tej cenie ~160zł żeby pasował do moich wymagań. :P

P.S mam feeder'a i wmiarę się sprawdzał.

Edited by hege
edycja linka
Link to comment
Share on other sites

Guest woldi

Ja tam z jaxona już nigdy nic nie kupię, bo moim zdaniem ta firma sprzedaje kibel, a z drugiej strony masz feedera i zastanawiasz się nad feederem? O co kaman?

P.S.

Karpiówkę kup tylko wtedy, gdy chcesz się konkretnie nastawić na metodę włosową, a jeżeli włos ma być tylko dodatkiem to feeder będzie lepszym rozwiązaniem

Link to comment
Share on other sites

Tracer,bierz tą wędkę moim zdaniem zniesie wiele.Czekałem na wypowiedź Woldi'jego moim zdaniem niekwestionowanego autorytetu co do metod gruntowych.Ale nie zgodzę się z tym że wszystko co pod marką Jaxon to szajs i chłam.Dla przykładu z mojej branży,mam bolonki firm Milo,Trabucco i właśnie Jaxon,którą kupiłem jakieś 12-13 lat wstecz.O ile włoskie bolonki o akcji szybkiej,szczytowej świetnie sprawdzają się na kanałach w uciągach rzędu 2-5g,o tyle Jaxon Legend Bolonesse świetnie sprawdza się w silnym warcianym nurcie.Myślę że to jakaś udana podróba światowych marek,akcja wręcz wymarzona przy holowaniu leszczy w silnym nurcie,przechodząca w głęboki parabolik. Ale np.kołowrotki firmy Jaxon omijam szerokim łukiem.

Link to comment
Share on other sites

Kup tą Cantarę i jeżeli tylko konstrukcja tej wędki jest prawidłowa,wybaczy Ci wiele błędów.Kompozyty mają zawsze głębszą amortyzację niż wędziska z wysokim modułem sprężystości,więc wytrzymują nawet hol na tzw. "wydrę ".W większości przypadków dotyczy to młodych wędkarzy,ale nie tylko bo obserwuję także panikarzy w dość zaawansowanym wieku.Myślę że nie będzie bluźnierstwem zastosowanie tej wędki zarówno do połowu karpi jak i drapieżników.Generalnie o kołowrotkach marki Jaxon mam wyrobione zdanie,ale tego konkretnego modelu nie znam,więc to może taki pozytywny "fuks" tej firmy jak z moją bolonką?

Link to comment
Share on other sites

Tracer,to nadal ta sama półka.Pocieszę Cię że to nie sprzęt czyni wędkarzem,ponieważ widuję istnych wirtuozów łowiących na tanie wędki i partaczy ze sprzętem za tysiące.Żeby było jasne,nie propaguję tandety,ale każdy łowi tym na co go stać.A rybie jest "wsio rawno"kto siedzi na brzegu i jakim sprzętem dysponuje,byleby tylko zestaw był poprawnie sklecony,stanowisko właściwie wybrane i zanęcone itd.Bo na sukces w wędkarstwie składa się wiele z pozoru nieistotnych dupereli.

Link to comment
Share on other sites

Ale np.kołowrotki firmy Jaxon omijam szerokim łukiem.

 

A to całkiem inaczej niż Docio ;).

Jaxon płaci dziś frycowe za wyjątkową popularność, jakiś czas temu pokazały się podróbki Jaxona i to zepsuło opinie o firmie. sam posiadam świetnego pickera z serii Orion, jest to jedna z wielu bardzo udanych serii.

Bo na sukces w wędkarstwie składa się wiele z pozoru nieistotnych dupereli.

 

esencja wędkarstwa ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...