Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze sprzętu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam wszystkich. Dopiero się zarejestrowałem i nie wiem czy to dobry temat, ale chciałbym was prosić o pomoc przy wyborze sprzętu dla wędkarza.Od razu powiem, że na wędkarstwie się nic a nic nie znam, jednak za 2 tygodnie ojciec mojej nowej dziewczyny ma urodziny i chciałbym mu kupić coś, co wiecie "przełamie lody" :P Poznałem już go trochę i wiem, że jest zapalonym wędkarzem, jest na emeryturze, więc ma sporo czasu i wyjeżdża praktycznie co tydzień żeby łowić.Moje pytanie do wędkarzy, z czego byście się najbardziej ucieszyli, albo co jest Wam najbardziej przydatne, najszybciej się kończy podczas połowu, bo nie chciałbym kupować czegoś, co będzie ładnie wyglądało, a do niczego mu się nie przyda :)Przeglądałem już trochę oferty sklepów wędkarskich i myślałem żeby kupić wędkę, ale nie mam pojęcia czym się kierować przy jej wyborze. Znalazłem coś takiego:

Jaxon Extera Catfishczy może:Jaxon Eternum Speedy CastProszę was o opinię i ewentualnie doradzenie co innego mógłbym kupić. Chciałbym się zmieścić tak w cenie 250zł bo będziemy się z dziewczyną składać na prezent.To chyba tyle na teraz, na pewno dam znać co wybrałem i czy zrobiło to wrażenie :PPozdrawiam

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że dokładnie wiesz co mam na myśli. Gdybyś miał wątpliwości co do dwóch kiji o podobnych parametrach, to nie posądzałbym Twojego wpisu o reklamę. Ale rozrzut jest ogromny, a przy tym wskazuje na asortyment sklepu i nie przypadkiem celowałeś w sprzęt specjalistyczny - od castingu aż do sumowego. Gdyby Twoje wątpliwości dotyczyły np wyboru pomiędzy teleskopem, a odległościówką (bo "teść" łowi leszcze i płocie), to nie miałbym wątpliwości, że na prawdę szukasz odpowiedzi.

 

Ale z drugiej strony, przeglądając to forum - odpowiedzi są w nim. 

 

"prezent dla wędkarza" - ładne hasło, szkoda, że moja żona nie czyta stron wędkarskich - już bym te oba kije miał... :)

 

Dla mnie EOT!  :P

Edytowane przez Jotes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że połowy z tego co napisałeś nawet nie zrozumiałem, no ale skoro Ty wiesz wszystko najlepiej to nic tu nie wskuram... Jeszcze raz powtarzam, że podałem 2 wędki, ponieważ to mi przyszło do głowy i nie kierowałem się żadnymi parametrami tylko ich wyglądem i ceną. Ja nie wiem co to jest "teleskop czy odległościówka" w życiu na rybach nie byłem.

Równie dobrze mógłbym podać 2 różne noże to wypomniałbyś mi, że są to bardzo specjalistyczne noże, różniące się uchwytem, grubościa ostrza i kątem cięcia...

 

Jestem otwarty na propozycje, poradź mi co mogę kupić wędkarzowi, albo co Tobie jako wędkarzowi by się przydało. Żeby nie było że coś reklamuję to proszę bardzo daj mi linki do innych towarów i sklepów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wracam z nowymi informacjami :)

 

Po wtajemniczeniu żony przyszłego solenizanta w mój niecny plan :P dowiedziałem się, że łowi głównie na spławik. Poszukałem trochę w necie więc pewnie ta metoda fachowo nazywa się "spławikowo-gruntowa". Mówiła mi, że ma on jakieś takie specjalne urządzenie co pika jak ryba jest blisko albo bierze.

 

Faktycznie może wędka to zbyt ryzykowny prezent, bo ciężko coś wybrać dla kogoś. Czy używacie np. jakiejś bielizny termoaktywnej czy innej specjalnej odzieży? Też męczy mnie ten nóż wędkarski, bo może dało by się też znaleźć taki gdzie zamieścić można jakiś grawer.

 

Co o tym sądzicie? Poradzcie coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

męczy mnie ten nóż wędkarski, bo może dało by się też znaleźć taki gdzie zamieścić można jakiś grawer.

 

 

To może być fajny pomysł. Jeśli go zrealizujesz wrzuć foty ,ciekaw jestem jak wyjdzie grawer na tak twardej stali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Wracam z wieściami. W sobotę byłem na imprezie urodzinowej i chyba mi się udało trafić z prezentem.

 

Po wielu bezsennych nocach ;) wybrałem w końcu coś takiego Multitool i rękawiczki wędkarskie:

 

Multitool Leatherman Sqirt ES4 Black

rękawice neoprenowe Jaxon 101

 

Ojciec dziewczyny był na prawdę zadowolony (no chyba że dobrze udawał), chociaż nie sadzę, bo multitool pod koniec imprezy schował do skrzynki ze swoimi akcesoriami, które zawsze bierze ze sobą :)

 

Dzięki jeszcze raz wszystkim za rady, uratowaliście mi skórę :)

Pozdrawiam.

Edytowane przez wind
edycja linków
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...