Skocz do zawartości

Golden Mahseer (Barbus Tor)


MICHNIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Golden Mahseer zwany również Brzaną Himalajską jest rybą wręcz mistyczną i dla mnie najpiękniejszą na świecie wartą napisania kilku słów, niestety tylko kilku ponieważ zmierzenie się z tą rybą dla mnie pozostaje tylko marzeniem przynajmniej na razie, dlatego do przybliżenia jej sylwetki posłużę się prasą wędkarską. Tor jest rybą karpiowatą blisko spokrewnioną z brzanami, żyje w rwących górnych partiach Gangesu w północnych Indiach. Wyglądem przypomina naszą brzanę, muskularne stalowo srebrne ciało pokryte dużą złotą łuską nie pozwoli pomylić ją z żadną inną rybą. Mahseery przez wielu wędkarzy są uważane za najsilniejsze słodkowodne ryby świata, okazy przekraczające dobrze ponad 20kg bez problemu rozginają kółka łącznikowe i grube kotwice w woblerach i wahadłach na które się je łowi.Pierwszy atak tej ryby jest ponoć porównywalny do szarży byka bez problemu potrafi w kilka sekund wybrać kilkaset metrów linki. Niestety ta piękna ryba jak wiele innych jest narażona na niebezpieczeństwa jakimi są kłusownictwo szerzące się na dużą skale oraz zapory wodne i chemikalia niszczące ich siedliska.

Tu obejrzycie dwie części fajnego filmiku z wyprawy na Mahseery:

tor.bmp

tor1.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko ,że na spinning na duże woblery i wahadłówki nie czytałem nigdy o innych metodach a co do wyjazdu na te ryby to chyba żadne Polskie biuro turystyki wędkarskiej nie organizuje takich wyjazdów przynajmniej ja o tym nic nie wiem a jeśli już to na pewno słono by to kosztowało w końcu to Kaszmir północne Indie koniec świata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...