Jump to content

Opadowe wabiki

MICHNIK
 Share

Recommended Posts

Opadowe gumy według mnie muszą się wyróżniać kilkoma cechami, dosyć dużą miękością materiału z jakiego są wykonane, dużym przewężeniem w części ogonowej oraz stosunkowo dużą płetwą (kopytkiem). Te cechy pozwalają gumie na prawdziwe wariacje w wodzie podczas opadu i podrywania. Chciałem wam przedstawić kilka moich typów modeli, numer 1 to na pewno Fishunter od Mikado świetne są także Mamby i Phantomy Dragona a także Predatory Mansa to moi faworyci, do opadu nadaje się także większość wahadłówek ale ja najbardziej lubię model Perkoz tylko, że nie pamiętam firmy, jej mocno wyżłobiony łyżkowaty kształt świetnie się sprawdza w opadzie niestety jest dostępna tylko w jednej wielkości 24g. Może Napiszecie o swoich typach o czymś nowym do wypróbowania.

Fishuntery i mnie się dobrze sprawdzają, predatory od mannsa stosuję jedynie nr 3 i większe jak znajdę. Od dragona próbowałem kilku przynęt ale jakoś trafiałem na zbyt sztywne, i odpuściłem. Wahadłówki to algi nr 3, czasami też do wolniejszego podbicia i opadu stosuję meppsy nr4, które pracują podczas opadania....A stosował ktoś cykady? Sprawdzają się w łowieniu opadowym?

Gumy Dragona trzeba sprawdzać w sklepie przed kupnem właśnie często trafiają się jakieś takie twarde, wtedy trzeba je przez chwilę podgotować i rozciągnąć w zimnej wodzie. Dla mnie cykady pracują trochę jak woblery podczas ściągania a w opadzie chyba raczej nie mają żadnej pracy

Widzisz, ja często zakupy robię hurtem przed sezonem w necie więc nie mam jak sprawdzać gum...A cykady kupowałeś właśnie na necie gdzieś czy w sklepach? Polecił byś coś konkretnego może? Ja jeszcze ich nie sprawdzałem, ale w nadchodzącym sezonie bankowo kilka stestuję. I nie miałeś na myśli podgotować i rozciągnąć w ciepłej wodzie? Bo napisałeś zimnej...

Kiedyś kupiłem chyba ze 2 lub 3 małe cykady w sklepie u siebie w mieście z czystej ciekawości lecz niestety nigdy nic na nie nie złapałem więc nie bardzo mam co polecić jak już coś to kupuj te większe szczupakowe bo na te małe nawet okonek się nie połakomił.Podgotowujemy gumę w wrzątku przez chwilę 1-2min następnie przekładamy do naczynia z zimną wodą łapiemy za łepek i ogonek i delikatnie rozciągamy pod wodą oczywiście, na jakiś czas pomaga po kilku dniach leżenia w pudełku zabieg trzeba powtórzyć

• 1 month later...

No ja też właśnie będę w tym sezonie zaczynał z tą przynętą...Dzisiaj byłem w sklepie to widziałem, że leży na półce trochę tego złomu to coś se tam kupię. Jak na koguty okno powiadasz? To nie powinienem mieć trudności chyba...Ale możesz bliżej opisać to, tak dokładniej:) Nigdy trochę więcej teorii nie zaszkodzi przed działaniami w praktyce...:rolleyes:

Mickiewiczem także nie jestem ale wydaje mi się ,że płodzić potrafię choć na razie się tego wystrzegam ;) ale wracając do sedna sprawy to z tego co piszesz wynika ,że łowienie na cykady podobne jest do jigowania z zastosowaniem zmiennego tępa w zależności do nastawienia się na dany gatunek, a co do kolorystyki to wiadomo każdy ma swoje typy

Witam

A łowiliście może na takie cudo. Mam je od dwóch lat, miotam nimi po różnych wodach, fajnie pracują i po za tym nic. Nic na nie jeszcze nie złowiłem, a miały być takie łowne.

Dołączona grafika

Pozdrawiam

Edited by okno

Dzięki wielkie za przybliżenie nam tematu cykad okno, cenne informację. A te wabiki w drugim poście...Fajnie się prezentują, i dziwne, że rybki się nimi nie interesują. Musza mieć w sobie coś odstraszającego:P Ale pewnie jeszcze zwyczajnie nie trafiłeś na ryby tak wielkie i godne, by w nie uderzyły :D

Ja jak na razie pytań nie mam, ale z pewnością kiedy zacznie się łowienie to się jakieś pojawią...

• 4 weeks later...