Jump to content

Co na początek do gruntu?


.-Tomcio-.
 Share

Recommended Posts

Witam, wiem że takie tematy były już wielokrotnie poruszane ale licze na wyrozumiałość dla laika. Sprawa wygląda następująco, chciałbym sprawić sobie wedzisko do gruntu. Miejsce połowu to zalew, czyli woda stojąca. Rybki jakie tam są to liny, karasie, leszcze a i co jakiś czas karpik się zdarzy powiecmy tak do 6 kg. Posiadam kołowrotek Okumy 5000 o ile się nie mylę, jest to starszy model który dostałem od kolegi po jego tacie. Mam dwóch znajomych jednego z dość długim stażem oglądali go i powiedzieli że na początek się nada. Ten sam chłopak poleca mi na początek karpiówke i łowienie na sygnalizator, drugi zaś twierdzi że lepszy będzie feeder. Dlatego też chciałbym prosić o poradę większego grona doświadczonych wędkarzy. Cena na kij to jakieś 100 złotych z małym poślizgiem. Dziękuje za wszystkie rady pozdrawiam i przepraszam za dublowanie tematów.

Link to comment
Share on other sites

Mój sprawdzony kijek to Mikado Golden Lion Feeder. Innych nie polecę, bo nie miałem przyjemności, lub nieprzyjemności ;) , łowić. I jeszcze zostanie Ci parę złotych na dobrą żyłkę, kij nie powinien kosztować więcej niż 70zł.

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście łowię nie drogim kijem jakim jest Mikado Trython Feeder (jak sama nazwa mówi wybrałem feedera) długośc 3,6m i wyrzut do 100c.w Kij lekki wg. mnie przyjemnie trzyma się w ręcę w komplecie plastikowy pokrowiec + 3 wymienne szczytówki. Jest to mój pierwszy kij i uważam, że łowi się nim dobrze. A przepraszam jako porównanie miałem kij znajomego z Jaxona to uważam jednak, że mój bardziej lezy mi w ręce. Jednak najlepiej sam pojedź do wędkarskiego, przejrzyj kilka wędzisk, potrzymaj i zobacz który leży Ci najlepiej w ręcę:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam w tej cenie polecam coś z Mikado lub Kongera na początek nie przepłacaj bo nie wiadomo w którą stronę rozwinie się twoja pasja ja zaczynałem od spławika a teraz łowie tylko z gruntu i na spnning podstawa to dobry kołowrotek, który możesz używac do kilku metod, a z kijami bywa różnie. Na feeder możesz łowi z gruntu i lżejsze odmiany całkiem śmiało możesz używac jako spławikówki (wielu tak robi na początek ). Karpiówka to raczej kij mało uniwersalny i w zakresie kasowym jaki podałeś nie kupisz nic godnego uwagi ,a karpiki do 6kg spokojnie pociągniesz na feeder do 90g a i przyjemnośc z holu duż wieksza. Moje opinie  są czysto subiektywne pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...